- Org.nr.
- 925 848 735
- Adresse
- Vitaminveien 28, 0483 Oslo
- Hovedeier
- VU & HANG HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat673 4477,5 % margin
EBITDA897 346før av- og nedskrivninger
Årsresultat546 9246,1 % margin
Egenkapital−1 106 826−46,3 % av eiendelene
RED SUN STORO AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 848 735
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 29.09.2020
- Registrert
- 12.11.2020
- Adresse
- Vitaminveien 28, 0483 Oslo
- Postadresse
- Øvre Grønliveien 26C
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 56.110 Drift av restauranterDrift av restauranter i Oslo (2 239)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 12
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RED SUN STORO AS825 970 282 · OSLO12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Restaurant.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 668 878 | 7 859 433 | 6 823 705 | 3 558 767 | - |
| Annen driftsinntekt | 332 355 | 261 968 | 375 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 9 001 232 | 8 121 401 | 6 824 080 | 3 559 217 | - |
| Varekostnad | 2 339 635 | 2 124 651 | 1 981 699 | 1 251 092 | - |
| Lønnskostnad Il, | 4 416 687 | 3 217 566 | 4 628 266 | 1 671 880 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 223 899 | 213 281 | 212 861 | 240 718 | - |
| Annen driftskostnad | 1 347 564 | 1 385 325 | 1 331 540 | 1 154 288 | 136 611 |
| Sum driftskostnader | 8 327 785 | 6 940 824 | 8 154 366 | 4 317 977 | 174 466 |
| Driftsresultat | 673 447 | 1 180 578 | −1 330 286 | −758 760 | −174 466 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 126 524 | 176 143 | 213 044 | 157 664 | 42 624 |
| Annen finanskostnad | - | - | 2 761 | - | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | 3 008 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 126 524 | 179 151 | 215 805 | 157 664 | 42 624 |
| Netto finans | −126 524 | −179 151 | −215 805 | −157 664 | −42 624 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −217 090 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −217 090 |
| Resultat før skattekostnad | 546 924 | 1 001 426 | −1 546 092 | −916 424 | - |
| Skattekostnad | - | - | 0 | 0 | - |
| Årsresultat | 546 924 | 1 001 426 | −1 546 092 | −916 424 | - |
| Udekket tap | 546 924 | 1 001 426 | −1 546 092 | −916 424 | −217 090 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −1 546 092 | −916 424 | −217 090 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 37 855 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 528 971 | 1 752 870 | 1 915 751 | 2 128 612 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 528 971 | 1 752 870 | 1 915 751 | 2 128 612 | 870 666 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 528 971 | 1 752 870 | 1 915 751 | 2 128 612 | 870 666 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 225 878 |
| Varer | 55 962 | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 47 327 | 93 265 | 2 749 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 13 746 | 8 385 | 151 252 | 137 233 | - |
| Konsernfordringer | 202 020 | 127 020 | 79 430 | 29 430 | - |
| Sum fordringer | 263 093 | 228 670 | 233 430 | 166 663 | 225 878 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 541 012 | 443 131 | 2 000 | 38 572 | 565 698 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 541 012 | 443 131 | 2 000 | 38 572 | 565 698 |
| Sum omløpsmidler | 860 067 | 671 802 | 235 430 | 205 235 | 791 577 |
| Sum eiendeler | 2 389 038 | 2 424 671 | 2 151 181 | 2 333 847 | 1 662 243 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 1 136 826 | 1 683 750 | 2 685 176 | 1 139 085 | 222 660 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 136 826 | - | −2 685 176 | −1 139 085 | −222 660 |
| Sum egenkapital | −1 106 826 | −1 653 750 | −2 655 176 | −1 109 085 | −192 660 |
| Utsatt skatt | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 089 310 | 1 422 304 | 1 756 948 | 2 091 592 | 1 500 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 140 568 | 1 140 568 | 672 879 | 25 597 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 229 878 | - | 2 429 827 | - | 1 500 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 429 827 | 2 117 189 | 1 500 000 |
| Leverandørgjeld | 163 700 | 287 566 | 223 096 | 574 542 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 401 258 | 452 082 | 434 515 | 121 832 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 44 351 | 44 351 | 44 351 | 44 351 | 5 570 |
| Annen kortsiktig gjeld | 656 677 | - | 1 543 444 | 459 760 | 7 262 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 265 986 | 1 515 549 | 2 376 531 | 1 325 743 | 354 903 |
| Sum gjeld | 3 495 864 | 4 078 421 | 4 806 357 | 3 442 932 | 1 854 903 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 389 038 | - | 2 151 181 | 2 333 847 | 1 662 243 |
| å kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,68▲ | 0,28 | 0,10 | 0,15 | 2,23 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,16▼ | −2,47 | −1,81 | −3,10 | −9,63 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,0 %▼ | 51,6 % | −59,3 % | −38,0 % | −10,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,5 %▼ | 14,5 % | −19,5 % | −21,3 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,1 %▼ | 12,3 % | −22,7 % | −25,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −46,3 %▲ | −68,2 % | −123,4 % | −47,5 % | −11,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 750 103
- Resultat per ansatt, kroner
- 56 121
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RED SUN STORO AS7,5 %
9,0 mill. 12 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
RED SUN STORO AS7,5 % 9,0 mill.12 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hang Ngoc Thi Tran | 1974 |
| Styremedlem | Vu Hoang Trinh | 1973 |
| Revisor | INTRA REVISJON DA925 872 830 | - |
| Forretningsfører | Hang Ngoc Thi Tran | 1974 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VU & HANG HOLDING AS100,0 %Fjellhamar · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- VU & HANG HOLDING AS
- RED SUN RESTAURANT OG BAR AS100,0 %
- RED SUN STORO AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.