- Org.nr.
- 816 231 442
- Adresse
- Smedplassveien 38, 4848 Arendal
- Hovedeier
- NYE JR HELLEVIK HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Asylmottakstjenester
Driftsresultat−547 465ikke oppgitt
Årsresultat−1 230 867ikke oppgitt
Egenkapital−6 873 717−523,2 % av eiendelene
Refsor AS er et aksjeselskap innen asylmottakstjenester, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 816 231 442
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 15.09.2026
- Stiftet
- 24.10.2015
- Registrert
- 13.11.2015
- Adresse
- Smedplassveien 38, 4848 Arendal
- Kommune
- Arendal
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Refsor AS816 299 462 · ARENDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Helsehjelp og mottak for flyktninger/asylsøkere, og drift og utvikling av eiendom. Tilrettelegging og integrering av permanent bosetting av flyktninger i familier og små enheter. Selskapet kan delta i andre selskap med lignende virksomhet og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 547 465 | - | - | 1 232 336 |
| Sum driftskostnader | 547 465 | 139 435 | 4 201 502 | 2 824 575 |
| Driftsresultat | −547 465 | −143 736 | −4 150 766 | 360 699 |
| Annen rentekostnad | 683 401 | - | - | 311 779 |
| Sum finanskostnader | 683 401 | 681 838 | 515 185 | 311 779 |
| Netto finans | −683 401 | −681 839 | −515 185 | −311 779 |
| Resultat før skatt | - | −825 575 | −4 665 951 | 48 920 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 43 435 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 5 485 |
| Resultat før skattekostnad | −1 230 867 | - | - | - |
| Årsresultat | −1 230 867 | −825 575 | −4 622 516 | 5 485 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 230 867 | - | - | 5 485 |
| Totalresultat | −1 230 867 | - | - | 5 485 |
| Udekket tap | −1 230 867 | - | - | 5 485 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 230 867 | - | - | 5 485 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 3 185 273 |
| Sum driftsinntekter | - | −4 301 | 50 736 | 3 185 273 |
| Varekostnad | - | - | - | 363 575 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 933 416 |
| Avskrivning av driftsmidler | - | - | - | 295 248 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom l, | 1 000 000 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 000 000 | - | - | 5 339 309 |
| Sum anleggsmidler | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 199 333 | 5 339 309 |
| Andre kortsiktige fordringer | 313 906 | - | - | 736 704 |
| Sum fordringer | 313 906 | - | - | 736 704 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 10 897 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 10 897 |
| Sum omløpsmidler | 313 906 | 723 483 | 775 401 | 747 601 |
| Sum eiendeler | 1 313 906 | 1 723 483 | 1 974 734 | 6 086 910 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 5 072 866 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | 266 443 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 613 995 | - | - | 613 995 |
| Sum innskutt egenkapital | 713 995 | 713 995 | 713 995 | 713 995 |
| Udekket tap | 7 587 712 | - | - | 908 754 |
| Sum opptjent egenkapital | −7 587 712 | −6 356 845 | −5 531 270 | −908 754 |
| Sum egenkapital | −6 873 717 | −5 642 850 | −4 817 275 | −194 759 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 43 435 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 804 863 | - | - | 5 973 249 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 5 973 249 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 804 863 | 6 804 863 | 6 325 264 | 6 016 684 |
| Leverandørgjeld | 218 442 | - | - | 42 739 |
| Annen kortsiktig gjeld | 480 206 | - | - | 222 246 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 187 623 | 561 470 | 466 745 | 264 985 |
| Sum gjeld | 8 187 623 | 7 366 333 | 6 792 009 | 6 281 669 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 313 906 | - | - | 6 086 910 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,04▼ | 1,29 | 1,66 | 2,82 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,19▲ | −1,31 | −1,41 | −32,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −36,0 %▼ | −7,8 % | −103,0 % | 5,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 3 341,9 % | −8 181,1 % | 11,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 19 195,0 % | −9 110,9 % | 0,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −523,2 %▼ | −327,4 % | −243,9 % | −3,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørn Hellevik | 1979 |
| Styremedlem | Rune Hellevik | 1970 |
| Regnskapsfører | ECIT NORMANN & ØYGARDEN AS919 495 324 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NYE JR HELLEVIK HOLDING AS100,0 %Arendal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NYE JR HELLEVIK HOLDING AS
- Refsor AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.