- Org.nr.
- 929 576 934
- Adresse
- Røyseveien 28, 3530 Røyse
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat201 29912,0 % margin
EBITDA298 259før av- og nedskrivninger
Årsresultat72 1364,3 % margin
Egenkapital−160 097−25,8 % av eiendelene
Rehabfix AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 576 934
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 13.05.2022
- Registrert
- 30.07.2022
- Adresse
- Røyseveien 28, 3530 Røyse
- Kommune
- Hole
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rehabfix AS929 591 860 · HOLE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tømrerarbeid og salg av varer og tjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 682 774 | 1 462 367 | 1 156 437 | 528 674 |
| Sum driftsinntekter | 1 682 774 | 1 462 367 | 1 156 437 | 528 674 |
| Varekostnad | 530 222 | 470 113 | 651 674 | 276 023 |
| Lønnskostnad | 592 653 | 523 947 | 514 363 | 115 012 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 96 960 | 96 960 | 88 880 | - |
| Annen driftskostnad | 261 640 | 263 362 | 166 710 | 46 370 |
| Sum driftskostnader | 1 481 475 | 1 354 382 | 1 421 627 | 437 405 |
| Driftsresultat | 201 299 | 107 985 | −265 190 | 91 269 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - |
| Annen rentekostnad | 104 028 | 122 681 | 70 806 | 0 |
| Sum finanskostnader | 104 028 | 122 681 | 70 806 | 0 |
| Netto finans | −104 028 | −122 681 | −70 806 | 0 |
| Resultat før skatt | 97 271 | −14 696 | −335 996 | 91 269 |
| Skattekostnad | 25 135 | 2 810 | - | - |
| Årsresultat | 72 136 | −17 506 | −335 996 | 91 269 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 72 136 | −17 506 | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - |
| Totalresultat | 72 136 | −17 506 | - | - |
| Udekket tap | 0 | −17 506 | −335 996 | 91 269 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 72 136 | 0 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 72 136 | −17 506 | −335 996 | 91 269 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | 202 000 | 298 960 | 395 920 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 202 000 | 298 960 | 395 920 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 202 000 | 298 960 | 395 920 | 0 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - |
| Kundefordringer | 0 | 21 250 | 15 500 | 0 |
| Sum fordringer | 0 | 21 250 | 15 500 | 0 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 418 887 | 173 858 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 418 887 | 173 858 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 418 887 | 195 108 | 15 500 | 0 |
| Sum eiendeler | 620 887 | 494 068 | 411 420 | 0 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | 91 269 |
| Udekket tap | 190 097 | 262 233 | 244 727 | 0 |
| Sum opptjent egenkapital | −190 097 | −262 233 | −244 727 | 91 269 |
| Sum egenkapital | −160 097 | −232 233 | −214 727 | 121 269 |
| Utsatt skatt | 0 | 2 810 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 2 810 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 433 654 | 473 723 | 473 723 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 433 654 | 473 723 | 473 723 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 433 654 | 476 533 | 473 723 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | 192 220 | 100 811 | 67 638 | −198 508 |
| Leverandørgjeld | 39 534 | 38 903 | 31 146 | 0 |
| Betalbar skatt | 6 920 | −20 510 | −20 328 | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | 48 070 | 74 428 | 18 858 | 64 917 |
| Annen kortsiktig gjeld | 60 586 | 56 136 | 55 110 | 12 322 |
| Sum kortsiktig gjeld | 347 330 | 249 768 | 152 424 | −121 269 |
| Sum gjeld | 780 984 | 726 301 | 626 147 | −121 269 |
| Sum egenkapital og gjeld | 620 887 | 494 068 | 411 420 | 0 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,21▲ | 0,78 | 0,10 | −0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,88▼ | −3,13 | −2,92 | −1,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 36,1 %▲ | 23,9 % | −128,9 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,0 %▲ | 7,4 % | −22,9 % | 17,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,3 %▲ | −1,2 % | −29,1 % | 17,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −25,8 %▲ | −47,0 % | −52,2 % | - |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rehabfix AS12,0 %
1,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
Rehabfix AS12,0 % 1,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Onisor-Dumitru Ardelean | 1982 |
| Styrets leder | Onisor-Dumitru Ardelean | 1982 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Onisor-Dumitru Ardelean100,0 %f. 1982 · Røyse · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.