- Org.nr.
- 919 956 151
- Adresse
- c/o Jostein Kvaal, Rustøvegen 84, 2933 Reinli
Driftsresultat1 543 81120,0 % margin
EBITDA2 364 718før av- og nedskrivninger
Årsresultat649 6348,4 % margin
Egenkapital480 1244,3 % av eiendelene
Reinli Maskinstasjon AS er et aksjeselskap innen tjenester tilknyttet planteproduksjon, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 956 151
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 15.11.2017
- Registrert
- 23.11.2017
- Adresse
- c/o Jostein Kvaal, Rustøvegen 84, 2933 Reinli
- Kommune
- Sør-aurdal
- Næring
- 01.610 Tjenester tilknyttet planteproduksjonTjenester tilknyttet planteproduksjon i Sør-aurdal (12)
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Reinli Maskinstasjon AS919 975 628 · SØR-AURDAL6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Maskinentreprenørvirksomhet og alt som står i forbindelse med dette, herunder investering og deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 448 181 | 8 148 333 | 7 978 861 | 5 588 365 | 4 501 113 |
| Annen driftsinntekt | 273 111 | 126 001 | 89 746 | 118 178 | 203 494 |
| Sum driftsinntekter | 7 721 292 | 8 274 333 | 8 068 607 | 5 706 543 | 4 704 606 |
| Varekostnad | 631 949 | 1 354 999 | 792 090 | 368 963 | 249 441 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 1 543 361 |
| Lønnskostnad Il, | 1 738 586 | 2 433 010 | 2 291 735 | 1 857 857 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 820 907 | −364 731 | 1 088 185 | 966 612 | 609 040 |
| Annen driftskostnad | 2 986 039 | 3 194 617 | 3 359 218 | 3 007 079 | 2 173 148 |
| Sum driftskostnader | 6 177 481 | 6 617 894 | 7 531 228 | 6 200 511 | 4 574 991 |
| Driftsresultat | 1 543 811 | 1 656 439 | 537 380 | −493 968 | 129 616 |
| Annen renteinntekt | 802 | 167 | 156 | 614 | 32 |
| Annen finansinntekt | 28 492 | 11 843 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 29 294 | 12 010 | 156 | 614 | 32 |
| Annen rentekostnad | 923 471 | 945 445 | 881 630 | 581 123 | 315 525 |
| Sum finanskostnader | 923 471 | 945 445 | 881 630 | 581 123 | 315 525 |
| Netto finans | −894 177 | −933 435 | −881 473 | −580 509 | −315 493 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −185 878 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −185 878 |
| Resultat før skattekostnad | 649 634 | 723 004 | −344 094 | −1 074 477 | - |
| Årsresultat | 649 634 | 723 004 | −344 094 | −1 074 477 | −185 878 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −185 878 |
| Udekket tap | 649 634 | 723 004 | −344 094 | −1 074 477 | −185 878 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −344 094 | −1 074 477 | −185 878 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 7 612 257 | 7 589 483 | 6 782 815 | 7 648 277 | 5 197 414 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 368 057 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 2 674 219 | 2 953 841 | 3 026 520 | 2 352 350 | - |
| Sum varige driftsmidler | 10 286 476 | 10 543 324 | 9 809 335 | 10 000 627 | 5 565 470 |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 10 286 476 | 10 543 324 | 9 809 335 | 10 000 627 | 5 565 470 |
| Varer | 139 258 | 206 749 | 107 835 | 110 835 | 50 835 |
| Sum varer | - | - | 107 835 | 110 835 | 50 835 |
| Kundefordringer | 646 080 | 360 920 | 931 777 | 570 746 | 385 928 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 66 005 |
| Andre kortsiktige fordringer | 131 632 | 67 784 | 178 339 | 50 768 | - |
| Sum fordringer | 777 712 | 428 704 | 1 110 115 | 621 514 | 451 932 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 36 941 | 138 124 | 373 422 | 207 917 | 21 191 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 36 941 | - | 373 422 | 207 917 | 21 191 |
| Sum omløpsmidler | 953 911 | 773 577 | 1 591 372 | 940 266 | 523 958 |
| Sum eiendeler | 11 240 387 | 11 316 901 | 11 400 706 | 10 940 893 | 6 089 429 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | - | - | 0 | 0 | - |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 30 000 |
| Overkurs | 1 270 000 | 1 270 000 | 1 270 000 | 1 270 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −7 775 | −7 775 | −7 775 | −7 775 | −7 775 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 322 225 | - | 1 322 225 | 1 322 225 | 22 225 |
| Udekket tap | 842 101 | 1 491 735 | 2 214 739 | 1 870 645 | 796 168 |
| Sum opptjent egenkapital | −842 101 | −1 491 735 | −2 214 739 | −1 870 645 | −796 168 |
| Sum egenkapital | 480 124 | −169 510 | −892 514 | −548 420 | −773 943 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 226 142 | 9 005 281 | 9 764 124 | 10 248 866 | 4 818 287 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 312 500 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 226 142 | 9 005 281 | 9 764 124 | - | 5 130 787 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 9 764 124 | 10 248 866 | 5 130 787 |
| Leverandørgjeld | 1 676 108 | 1 889 966 | 1 768 502 | 549 334 | 519 490 |
| Skyldige offentlige avgifter 3, | - | - | - | - | 191 927 |
| Skyldige offentlige avgifter | 261 605 | - | 335 921 | 367 078 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 396 408 | 385 474 | 424 674 | 196 591 | 136 879 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 534 120 | 2 481 130 | 2 529 097 | 1 240 447 | 1 732 585 |
| Sum gjeld | 10 760 263 | 11 486 411 | 12 293 221 | 11 489 313 | 6 863 372 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 240 387 | 11 316 901 | 11 400 706 | - | 6 089 429 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,38▲ | 0,31 | 0,63 | 0,76 | 0,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 22,41▲ | −67,76 | −13,77 | −20,95 | −8,87 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,9 %▼ | 14,7 % | 4,8 % | −5,8 % | 2,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 20,0 % | 20,0 % | 6,7 % | −8,7 % | 2,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,4 %▼ | 8,7 % | −4,3 % | −18,8 % | −4,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,3 %▲ | −1,5 % | −7,8 % | −5,0 % | −12,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 544 258
- Resultat per ansatt, kroner
- 308 762
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Reinli Maskinstasjon AS20,0 %
7,7 mill. 5 ansatte 2025
0 %102030
Vestfold Landbrukstjenester SA0,9 % 51,3 mill.301 ansatte 2025
KJØLSRØD DRIFT AS11,8 % 51,9 mill.11 ansatte 2025
Reinli Maskinstasjon AS20,0 % 7,7 mill.5 ansatte 2025
Fredrik Nannestad JR AS21,0 % 60,4 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 01.610.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jostein Kvaal | 1997 |
| Styrets leder | Jostein Kvaal | 1997 |
| Varamedlem | Vebjørn Kulhuset Kvaal | 2003 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS980 289 648 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JOSTEIN KVAAL50,0 %f. 1997 · Reinli · 30 ordinære aksjer
- KVAAL MASKIN AS50,0 %Reinli · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.