- Org.nr.
- 920 958 893
- Adresse
- Kvernhushaugen 1, 6854 Kaupanger
Driftsresultat−1 131 651−10,6 % margin
EBITDA−925 167før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 179 528−11,1 % margin
Egenkapital−440 795−17,1 % av eiendelene
Rekkje Stiutvikling AS er et aksjeselskap innen beplantning av hager og parkanlegg, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 958 893
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.09.2026
- Stiftet
- 31.05.2018
- Registrert
- 07.06.2018
- Adresse
- Kvernhushaugen 1, 6854 Kaupanger
- Kommune
- Sogndal
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 9
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rekkje Stiutvikling AS920 983 677 · SOGNDAL9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Planlegging, prosjektering og bygging av sykkelanlegg.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 10 444 593 | 15 757 263 | 13 084 788 | 21 781 645 | 14 805 799 |
| Annen driftsinntekt | 202 358 | - | 209 000 | 40 147 | 164 924 |
| Sum driftsinntekter | 10 646 951 | 15 757 263 | 13 293 788 | 21 821 792 | 14 970 723 |
| Varekostnad | 1 819 325 | 2 460 156 | 1 284 936 | 5 808 970 | 1 113 430 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 7 590 032 | 8 345 434 | - |
| Lønnskostnad | 5 535 693 | 6 210 568 | - | - | 7 716 022 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 206 484 | 239 501 | 300 391 | 295 992 | 209 778 |
| Annen driftskostnad | 4 217 100 | 5 051 868 | 5 452 179 | 6 828 886 | 5 804 835 |
| Sum driftskostnader | 11 778 602 | 13 962 093 | 14 627 538 | 21 279 282 | 14 844 065 |
| Driftsresultat | −1 131 651 | 1 795 170 | −1 333 750 | 542 510 | 126 658 |
| Annen renteinntekt | 17 374 | 854 | 55 385 | 69 227 | 490 |
| Sum finansinntekter | 17 374 | 854 | 55 385 | 69 227 | 490 |
| Annen rentekostnad | 137 639 | 161 321 | 149 133 | 135 174 | 33 012 |
| Annen finanskostnad | - | - | 152 | - | - |
| Sum finanskostnader | 137 639 | 161 321 | 149 285 | 135 174 | 33 012 |
| Netto finans | −120 265 | −160 467 | −93 900 | −65 947 | −32 522 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 427 650 | 476 564 | 94 135 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 21 370 |
| Resultat før skattekostnad | −1 251 916 | 1 634 703 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −72 388 | 359 635 | −314 083 | 104 844 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 113 567 | 371 720 | 72 765 |
| Årsresultat | −1 179 528 | 1 275 068 | −1 113 567 | 371 720 | 72 765 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 179 528 | 1 275 068 | −1 113 567 | 371 720 | 72 765 |
| Totalresultat | −1 179 528 | 1 275 068 | −1 113 567 | 371 720 | 72 765 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 700 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 1 275 068 | - | - | 72 765 |
| Udekket tap | −470 795 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −708 733 | - | −1 113 567 | −328 280 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 179 528 | 1 275 068 | −1 113 567 | 371 720 | 72 765 |
| Maskiner og anlegg | 328 617 | - | 309 223 | 462 788 | 494 875 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 99 412 | 144 564 | 138 752 | 201 135 | 254 427 |
| Sum varige driftsmidler | 428 029 | 345 809 | 447 975 | 663 922 | 749 302 |
| Andre langsiktige fordringer | 362 800 | 69 836 | 200 593 | 359 971 | 201 373 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 362 800 | 69 836 | 200 593 | 359 971 | 201 373 |
| Sum anleggsmidler | 790 830 | 415 645 | 935 815 | 1 023 893 | 1 028 683 |
| Kundefordringer | 1 588 674 | 2 487 962 | 1 304 591 | 6 220 337 | 1 196 167 |
| Andre kortsiktige fordringer | 52 192 | 308 696 | 286 110 | 390 247 | 464 798 |
| Konsernfordringer | - | 280 000 | 300 000 | - | - |
| Sum fordringer | 1 640 866 | 3 076 658 | 1 890 701 | 6 610 584 | 1 660 965 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 153 569 | 1 162 735 | 914 003 | 499 422 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 153 569 | 1 162 735 | 914 003 | 499 422 | 895 169 |
| Sum omløpsmidler | 1 794 435 | 4 239 393 | 2 804 704 | 7 110 007 | 2 556 134 |
| Sum eiendeler | 2 585 265 | 4 655 038 | 3 740 519 | 8 133 900 | 3 584 817 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 287 247 | - | 78 008 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 287 247 | - | 78 008 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | 708 733 | 383 665 | 1 497 232 | 1 825 512 |
| Udekket tap | 470 795 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −470 795 | 708 733 | 383 665 | 1 497 232 | 1 825 512 |
| Sum egenkapital | −440 795 | 738 733 | 413 665 | 1 527 232 | 1 855 512 |
| Utsatt skatt | - | 72 388 | - | 26 836 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 72 388 | - | 26 836 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 398 263 | 1 260 000 | 1 440 000 | 1 620 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 398 263 | 1 260 000 | 1 440 000 | 1 620 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 398 263 | 1 332 388 | 1 440 000 | 1 646 836 | 0 |
| Leverandørgjeld | 395 483 | 471 617 | 575 259 | 708 285 | 361 346 |
| Skyldig offentlige avgifter | 457 176 | 1 027 128 | 422 662 | 895 527 | 689 718 |
| Utbytte | - | - | - | 700 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 775 138 | 1 085 171 | 888 933 | 2 656 020 | 678 241 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 627 796 | 2 583 917 | 1 886 854 | 4 959 832 | 1 729 305 |
| Sum gjeld | 3 026 059 | 3 916 305 | 3 326 854 | 6 606 668 | 1 729 305 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 585 265 | 4 655 038 | 3 740 519 | 8 133 900 | 3 584 817 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,10▼ | 1,64 | 1,49 | 1,43 | 1,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −6,87▼ | 5,30 | 8,04 | 4,33 | 0,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −30,8 %▼ | 42,8 % | −21,5 % | 10,4 % | 3,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −10,6 %▼ | 11,4 % | −10,0 % | 2,5 % | 0,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −11,1 %▼ | 8,1 % | −8,4 % | 1,7 % | 0,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −17,1 %▼ | 15,9 % | 11,1 % | 18,8 % | 51,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 182 995
- Resultat per ansatt, kroner
- −125 739
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rekkje Stiutvikling AS−10,6 %
10,6 mill. 9 ansatte 2025
−15 %−10−505
Rekkje Stiutvikling AS−10,6 % 10,6 mill.9 ansatte 2025
Braathen Landskapsentreprenør AS−9,9 % 481,0 mill.220 ansatte 2025
Skaaret Landskap AS4,1 % 476,6 mill.267 ansatte 2025
AGAIA AS4,2 % 715,1 mill.191 ansatte 2025
−15 %−10−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 81.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Njål Stephan Sund | 1982 |
| Styrets leder | Mikael Johansen | 1976 |
| Styremedlem | Sondre Tømta | 1989 |
| Styremedlem | Adrian Krohn Tøien | 1992 |
| Styremedlem | Lars Kvisgaard Melbye | 1989 |
| Styremedlem | Kristian Ertnes | 1988 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ertnes Holding AS50,0 %Sogndal · 15 000 ordinære aksjer
- Sondregruppen AS20,0 %Hurdal · 6 000 ordinære aksjer
- USUND HOLDING AS20,0 %Sogndal · 6 000 ordinære aksjer
- LARS KVISGAARD MELBYE10,0 %f. 1989 · Kaupanger · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.