- Org.nr.
- 993 449 504
- Adresse
- c/o Lars Stenerud, Vikvegen 42, 6315 Innfjorden
- Hovedeier
- Relaks AS, 75,8 %
Driftsresultat−97 273ikke oppgitt
Årsresultat985 667ikke oppgitt
Egenkapital4 891 86382,6 % av eiendelene
Relaks Invest AS er et aksjeselskap innen produksjon av plastprodukter ellers, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 993 449 504
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 10.12.2008
- Registrert
- 18.12.2008
- Adresse
- c/o Lars Stenerud, Vikvegen 42, 6315 Innfjorden
- Kommune
- Rauma
- Aksjekapital
- 409 231
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av andre selskaper, samt direkte og indirekte deltakelse i selskaper med lignende eller annet formål.
Tidligere navn
- Stenerud Invest i AS18.12.2008 til 14.10.2009
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 97 273 | 54 593 | 41 871 | 54 528 | 31 875 |
| Sum driftskostnader | 97 273 | 54 593 | 41 871 | 54 528 | 31 875 |
| Driftsresultat | −97 273 | −54 593 | −41 871 | −54 528 | −31 875 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 1 000 080 | 1 000 080 | 4 000 320 | 4 000 320 | 4 000 320 |
| Annen renteinntekt | 88 865 | 91 639 | 54 904 | 22 622 | 10 671 |
| Sum finansinntekter | 1 088 945 | 1 091 719 | 4 055 224 | 4 022 942 | 4 010 991 |
| Annen rentekostnad | 1 354 | 233 | - | 270 | - |
| Sum finanskostnader | 1 354 | 233 | - | 270 | - |
| Netto finans | 1 087 591 | 1 091 486 | 4 055 224 | 4 022 672 | 4 010 991 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 013 353 | 3 968 143 | 3 979 115 |
| Resultat før skattekostnad | 990 319 | 1 036 894 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 4 652 | 19 150 | 29 264 | 19 323 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 984 089 | 3 948 820 | 3 957 378 |
| Årsresultat | - | - | 3 984 089 | 3 948 820 | 3 957 378 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 3 984 089 | 3 948 820 | 3 957 378 |
| Totalresultat | - | - | 3 984 089 | 3 948 820 | 3 957 378 |
| Ordinært utbytte | - | - | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 900 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 984 089 | 948 820 | 57 378 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 3 984 089 | 3 948 820 | 3 957 378 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investering i datterselskap | 60 005 | 60 005 | 60 005 | 60 005 | 60 005 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 463 525 | - | 2 463 525 | - | 2 463 525 |
| Andre langsiktige fordringer | 1 136 339 | 1 005 557 | 637 440 | 220 940 | 220 940 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 659 869 | 3 529 087 | 3 160 970 | 2 744 470 | 2 744 470 |
| Sum anleggsmidler | 3 659 869 | 3 529 087 | 3 160 970 | 2 744 470 | 2 744 470 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 144 080 | 1 070 875 | 2 036 950 | 2 023 131 | 2 014 171 |
| Sum fordringer | 1 144 080 | 1 070 875 | 2 036 950 | 2 023 131 | 2 014 171 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 115 097 | 1 540 111 | 925 975 | 351 394 | 2 376 240 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 115 097 | 1 540 111 | 925 975 | 351 394 | 2 376 240 |
| Sum omløpsmidler | 2 259 177 | 2 610 986 | 2 962 925 | 2 374 525 | 4 390 411 |
| Sum eiendeler | 5 919 046 | 6 140 073 | 6 123 895 | 5 118 995 | 7 134 881 |
| Aksjekapital | 409 231 | 409 231 | 409 231 | 409 231 | 409 231 |
| Overkurs | 457 062 | 457 062 | 457 062 | 457 062 | 1 457 062 |
| Sum innskutt egenkapital | 866 293 | 866 293 | 866 293 | 866 293 | 1 866 293 |
| Annen egenkapital | 4 025 569 | 3 039 902 | 2 022 158 | 1 038 069 | 89 249 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 025 569 | 3 039 902 | 2 022 158 | 1 038 069 | 89 249 |
| Sum egenkapital | 4 891 863 | 3 906 196 | 2 888 452 | 1 904 363 | 1 955 542 |
| Utsatt skatt | 6 600 | 6 600 | 13 201 | 13 201 | 13 201 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 6 600 | 6 600 | 13 201 | 13 201 | 13 201 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 93 594 | 128 469 | 128 469 | 128 469 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 93 594 | 128 469 | 128 469 | 128 469 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 600 | 100 194 | 141 670 | 141 670 | 141 670 |
| Leverandørgjeld | - | 33 250 | - | 31 500 | - |
| Betalbar skatt | 4 652 | 25 751 | 29 264 | 19 323 | 21 737 |
| Utbytte | - | - | 3 000 000 | 3 000 000 | 5 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 015 931 | 2 074 682 | 64 508 | 22 139 | 15 931 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 020 583 | 2 133 683 | 3 093 772 | 3 072 962 | 5 037 668 |
| Sum gjeld | 1 027 183 | 2 233 878 | 3 235 443 | 3 214 633 | 5 179 339 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 919 046 | 6 140 073 | 6 123 895 | 5 118 995 | 7 134 881 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,21▲ | 1,22 | 0,96 | 0,77 | 0,87 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,21▼ | 0,57 | 1,12 | 1,69 | 2,65 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,4 %▼ | 16,9 % | 71,4 % | 64,8 % | 55,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 82,6 %▲ | 63,6 % | 47,2 % | 37,2 % | 27,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Støbakk Stenerud | 1965 |
| Styrets leder | Lars Støbakk Stenerud | 1965 |
| Varamedlem | Reidun Gridset Stenerud | 1966 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Relaks AS75,8 %Innfjorden · 10 001 ordinære aksjer
- LARS STØBAKK STENERUD24,2 %f. 1965 · Innfjorden · 3 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Relaks AS
- Relaks Invest AS75,8 %
- Stenerud Holding AS50,0 %
- Relaks Invest AS75,8 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Stenerud Holding AS50,0 %993 469 440 · 50 004 ordinære aksjer
- RAUMA VENTURE AS8,33 %914 835 402 · 1 666 ordinære aksjer
- SKULEN VÅR AS2,31 %913 904 583 · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.