- Org.nr.
- 927 145 707
- Adresse
- Holmefjordvegen 8, 6090 Fosnavåg
- Bransje
- Forsyning for offshore
Driftsresultat−1 056 712
Årsresultat479 673 513
Egenkapital153 778 49598,6 % av eiendelene
REM PURUS AS er et aksjeselskap innen forsyning for offshore, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 145 707
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 30.04.2021
- Registrert
- 25.05.2021
- Adresse
- Holmefjordvegen 8, 6090 Fosnavåg
- Kommune
- Herøy
- Aksjekapital
- 161 935
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- REM PURUS AS936 833 500 · HERØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel av- og investering i skip, verdipapirer og andre aktiva, innleie og utleie av skip, herunder deltakelse i selskaper med liknende virksomhet.
Tidligere navn
- WR START UP 396 AS25.05.2021 til 31.08.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Other income | 500 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 500 000 | 750 000 | 125 000 | - | - |
| Other expenses l, | 1 556 712 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 1 556 712 | 6 171 080 | 418 611 | 1 102 695 | 276 068 |
| Driftsresultat | −1 056 712 | −5 421 080 | −293 611 | −1 102 695 | −276 068 |
| Income from subsidiaries | 39 168 256 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 53 834 | - | - | 239 | 238 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 1 828 |
| Other financial income | 441 393 190 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 480 615 280 | 12 014 237 | 932 | 239 | 2 066 |
| Annen rentekostnad | 28 366 | - | - | 21 673 | 1 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 243 643 | - |
| Other financial expenses | 382 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 28 748 | 308 315 | 620 164 | 265 316 | 1 |
| Netto finans | 480 586 532 | 11 705 922 | −619 232 | −265 077 | 2 065 |
| Resultat før skatt | - | 6 284 842 | −912 843 | −1 367 772 | −274 003 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −1 367 772 | −274 003 |
| Resultat før skattekostnad | 479 529 820 | - | - | - | - |
| Income tax expense | −143 693 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 479 673 513 | 6 284 842 | −912 843 | −1 367 772 | −274 003 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −1 367 772 | −274 003 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −274 003 |
| Udekket tap | - | - | - | −1 367 772 | −274 003 |
| Ekstraordinært utbytte | 917 301 000 | - | - | - | - |
| Other equity | −437 627 488 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 479 673 512 | - | - | −1 367 772 | −274 003 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 1 102 695 | 276 068 |
| Utsatt skattefordel | 143 693 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 143 693 | - | - | - | - |
| Equipment and other movables | 125 000 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 125 000 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 147 006 849 | - | - | 369 646 647 | 146 976 849 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 147 006 849 | - | - | 369 646 647 | 146 976 849 |
| Sum anleggsmidler | 147 275 542 | 586 685 251 | 456 166 889 | 369 646 647 | 146 976 849 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 336 591 | 62 450 |
| Other short-term receivables | 7 999 401 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 7 999 401 | - | - | 336 591 | 62 450 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 67 601 | 44 543 163 |
| Cash and cash equivalents | 610 554 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 610 554 | - | - | 67 601 | 44 543 163 |
| Sum omløpsmidler | 8 609 955 | 17 864 952 | 407 831 | 404 192 | 44 605 613 |
| Sum eiendeler | 155 885 497 | 604 550 203 | 456 574 720 | 370 050 839 | 191 582 462 |
| Share capital | 161 935 | - | - | - | - |
| Overkurs | 153 616 560 | - | - | 364 160 488 | 129 227 077 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 17 737 125 |
| Sum innskutt egenkapital | 153 778 495 | 587 675 761 | 453 884 848 | 364 264 724 | 147 008 584 |
| Udekket tap | - | - | - | 1 641 775 | 274 003 |
| Sum opptjent egenkapital | - | 3 730 222 | −2 554 619 | −1 641 775 | −274 003 |
| Sum egenkapital | 153 778 495 | 591 405 983 | 451 330 229 | 362 622 949 | 146 734 581 |
| Leverandørgjeld | 34 688 | - | - | 311 838 | 312 250 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 7 116 051 | 44 535 631 |
| Public duties payable | 167 097 | - | - | - | - |
| Other current liabilities | 1 905 217 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 107 002 | 13 144 221 | 5 244 491 | 7 427 889 | 44 847 881 |
| Sum gjeld | 2 107 002 | 13 144 221 | 5 244 491 | 7 427 889 | 44 847 881 |
| Sum egenkapital og gjeld | 155 885 497 | - | - | 370 050 838 | 191 582 462 |
| Annen egenkapital | - | - | - | −2 751 000 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 281 146 000 | - | - | 315 537 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 281 146 000 | - | - | 315 537 000 | - |
| Kortsiktig del av langsiktig gjeld | - | - | - | 22 859 000 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 281 146 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Short-term part of long term liabilities | 25 752 000 | - | - | - | - |
| Aksjekapital | - | - | - | 104 236 | 44 382 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,09▲ | 1,36 | 0,08 | 0,05 | 0,99 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,02 | 0,01 | 0,02 | 0,31 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 126,1 %▲ | 1,2 % | −0,1 % | −0,4 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −211,3 %▲ | −722,8 % | −234,9 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 95 934,7 %▲ | 838,0 % | −730,3 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,6 %▲ | 97,8 % | 98,9 % | 98,0 % | 76,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Oddvar Conradi Andersen | 1982 |
| Styrets leder | Richard Lindsay Sadler | 1957 |
| Styremedlem | Luke Paul Hendriksen | 1979 |
| Styremedlem | Nils Christian Nørvåg | 1970 |
| Styremedlem | Lars Oddvar Conradi Andersen | 1982 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PURUS WIND LTD57,4 %SW1Y 4AJ, London · 92 941 A-aksjer
- REM OFFSHORE AS42,6 %Fosnavåg · 68 994 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- REM ENERGY INTERNATIONAL AS100,0 %932 736 179 · 3 000 ordinære aksjer
- REM ENERGY AS100,0 %925 407 550 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.