- Org.nr.
- 975 989 461
- Adresse
- c/o Eivind Haugseth, Haugsetveien 65, 2484 Rendalen
- Bransje
- Reindrift
Driftsresultat192 9989,5 % margin
Årsresultat227 50211,2 % margin
Egenkapital3 948 23678,9 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Rendal Renselskap SA er et samvirkeforetak innen reindrift, stiftet 1935.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 975 989 461
- Organisasjonsform
- Samvirkeforetak
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 26.05.1935
- Registrert
- 20.02.1996
- Adresse
- c/o Eivind Haugseth, Haugsetveien 65, 2484 Rendalen
- Kommune
- Rendalen
- Næring
- 01.481 Reindrift
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.rendal-renselskap.no
Underenheter
1
- Rendal Renselskap SA976 121 384 · RENDALEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Forvalte renstammen slik at den fremmer medlemmenes økonomiske interesser innenfor rammen av en bærekraftig økologisk modell. Foretaket skal i sitt arbeid sørge for en langsiktig ressursforvaltning, å tilgodese medlemmenes interesser, å forvalte og administrere avskytingen og å være høringsorgan i saker som berører renstammen og den leveområde.
Tidligere navn
- Rendal Renselskap - Hovedlaget20.02.1996 til 12.11.2012
- Rendal Renselskap - Hovedlaget12.11.2012 til 12.11.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 022 284 | 1 722 231 | 1 941 106 | 1 042 100 | 1 301 987 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 16 100 |
| Sum driftsinntekter | 2 022 284 | 1 722 231 | 1 941 106 | 1 042 100 | 1 318 087 |
| Lønnskostnad | 543 951 | 513 370 | 497 542 | 353 924 | 353 248 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 106 450 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 106 450 | 106 450 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler (0) | - | 8 870 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 285 336 | 1 263 484 | 1 270 016 | 516 259 | 491 331 |
| Sum driftskostnader | 1 829 287 | 1 785 724 | 1 874 009 | 976 633 | 951 029 |
| Driftsresultat | 192 998 | −63 492 | 67 097 | 65 467 | 367 058 |
| Annen renteinntekt | 114 016 | 108 257 | 67 112 | 18 568 | 6 200 |
| Annen finansinntekt | - | - | 5 473 | 2 070 | 2 177 |
| Sum finansinntekter | 114 016 | 108 257 | 72 585 | 20 638 | 8 377 |
| Annen rentekostnad | 0 | 426 | 116 | 168 | 1 553 |
| Sum finanskostnader | 0 | 426 | 116 | 168 | 1 553 |
| Netto finans | 114 016 | 107 831 | 72 469 | 20 470 | 6 824 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 373 882 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 123 016 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 250 866 |
| Resultat før skattekostnad | 307 014 | 44 339 | 139 566 | 85 937 | - |
| Skattekostnad | 79 512 | 21 148 | 41 685 | 26 600 | - |
| Årsresultat | 227 502 | 23 191 | 97 881 | 59 337 | 250 866 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 250 866 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 250 866 |
| Annen egenkapital | 227 502 | 23 191 | 97 881 | 59 337 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 97 881 | 59 337 | 250 866 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 8 870 | 115 320 | 221 770 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 8 870 | 115 320 | 221 770 |
| Reinsdyr | 1 550 500 | 1 593 300 | 1 481 000 | 1 024 000 | 894 935 |
| Sum varer | - | - | 1 481 000 | 1 024 000 | 894 935 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 12 582 |
| Kundefordringer | 3 000 | 600 | 4 000 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 16 921 | 12 966 | 0 | 16 668 | - |
| Sum fordringer | 19 921 | 13 566 | 4 000 | 16 668 | 12 582 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 010 743 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 435 710 | 3 155 985 | 3 322 460 | 2 142 220 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 435 710 | 3 155 985 | 3 322 460 | 2 142 220 | 2 010 743 |
| Sum omløpsmidler | 5 006 131 | 4 762 851 | 4 807 460 | 3 182 888 | 2 918 260 |
| Sum eiendeler | 5 006 131 | 4 762 851 | 4 816 330 | 3 298 208 | 3 140 030 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | - | - | 8 870 | 115 320 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser o.l. | - | - | - | - | 221 770 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 3 948 236 | 3 763 534 | 3 628 043 | 3 073 162 | 2 884 759 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 948 236 | 3 763 534 | 3 628 043 | 3 073 162 | 2 884 759 |
| Sum egenkapital | 3 948 236 | 3 763 534 | 3 628 043 | 3 073 162 | 2 884 759 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 805 338 | 843 341 | 924 477 | 79 179 | 32 381 |
| Betalbar skatt | 79 512 | 21 148 | 41 685 | 26 600 | 86 879 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 96 612 |
| Skyldige offentlige avgifter | 91 910 | 75 229 | 110 528 | 84 954 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 81 136 | 59 599 | 111 597 | 34 314 | 39 399 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 057 896 | 999 317 | 1 188 287 | 225 047 | 255 271 |
| Sum gjeld | 1 057 896 | 999 317 | 1 188 287 | 225 047 | 255 271 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 006 131 | 4 762 851 | 4 816 330 | 3 298 208 | 3 140 030 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,73▼ | 4,77 | 4,05 | 14,14 | 11,43 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,27 | 0,27 | 0,33 | 0,07 | 0,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,3 %▲ | 0,9 % | 3,4 % | 2,7 % | 12,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,5 %▲ | −3,7 % | 3,5 % | 6,3 % | 27,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,2 %▲ | 1,3 % | 5,0 % | 5,7 % | 19,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 78,9 %▼ | 79,0 % | 75,3 % | 93,2 % | 91,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rendal Renselskap SA9,5 %
2,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %102030
Filefjell Reinlag ANS6,2 % 11,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
Rendal Renselskap SA9,5 % 2,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
LOM TAMREIN AS19,8 % 11,9 mill.9 ansatte 2025
FRAM REINLAG DA28,6 % 10,0 mill.5 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 01.481.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Eivind Haugseth | 1957 |
| Styremedlem | Hilde Nystuen | 1972 |
| Styremedlem | Halvor Kristoffer Sætre | 1979 |
| Styremedlem | Roar Stormoen | 1966 |
| Styremedlem | Christian Elias Kiær | 1989 |
| Varamedlem | Berit Lillestu | 1977 |
| Varamedlem | Edgar Sørberg | 1970 |
| Varamedlem | Sigrun Akre | 1980 |
| Regnskapsfører | ØKORÅD ØSTERDALEN SA937 513 062 | - |