- Org.nr.
- 997 947 975
- Adresse
- Storbotn 106, 5106 Øvre Ervik
- Hovedeier
- RENEX HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Rengjøring av bygninger
Driftsresultat4 175 1477,3 % margin
EBITDA5 915 366før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 984 2655,2 % margin
Egenkapital3 365 75414,8 % av eiendelene
RENEX SERVICEPARTNER VEST AS er et aksjeselskap innen rengjøring av bygninger, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 947 975
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 18.01.2012
- Registrert
- 08.02.2012
- Adresse
- Storbotn 106, 5106 Øvre Ervik
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 700 000
- Ansatte
- 89
- Hjemmeside
- www.renex.no
Underenheter
3
- RENEX SERVICEPARTNER VEST AS AVD BERGEN VESTLAND997 967 674 · BERGEN54 ansatte
- RENEX SERVICEPARTNER VEST AS AVD GULEN918 793 895 · GULEN23 ansatte
- RENEX SERVICEPARTNER VEST AS AVD KANTINE TORO FABRIKKEN ARNA932 087 561 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er drift av servicetjenester (renhold, næringsmiddel-/industrirenhold, kantine og eiendomstjenester) samt å erverve eierinteresser i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 57 343 712 | 49 804 833 | 42 801 890 | 43 572 338 | 31 610 286 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 10 000 |
| Sum driftsinntekter | 57 343 712 | 49 804 833 | 42 801 890 | 43 572 338 | 31 620 286 |
| Varekostnad | 8 058 724 | 6 075 047 | 5 279 600 | 3 691 111 | 3 228 257 |
| Lønnskostnad | 34 683 460 | 30 164 069 | 28 487 261 | 29 399 717 | 20 322 017 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 740 219 | 820 573 | 695 080 | 599 550 | 447 238 |
| Annen driftskostnad | 8 686 161 | 7 255 362 | 7 808 399 | 5 539 242 | 4 251 347 |
| Sum driftskostnader | 53 168 564 | 44 315 051 | 42 270 340 | 39 229 619 | 28 248 858 |
| Driftsresultat | 4 175 147 | 5 489 783 | 531 550 | 4 342 719 | 3 371 429 |
| Annen renteinntekt | 14 783 | 20 352 | 14 738 | 5 365 | 133 789 |
| Sum finansinntekter | 14 783 | 20 352 | 14 738 | 5 365 | 133 789 |
| Annen rentekostnad | 86 077 | 27 784 | 25 208 | 7 743 | 3 986 |
| Annen finanskostnad | 2 500 | 7 560 | 66 | 343 | - |
| Sum finanskostnader | 88 577 | 35 344 | 25 274 | 8 086 | 3 986 |
| Netto finans | −73 794 | −14 992 | −10 536 | −2 721 | 129 803 |
| Resultat før skatt | - | - | 521 014 | 4 339 998 | 3 501 231 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 762 976 |
| Resultat før skattekostnad | 4 101 353 | 5 474 791 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 117 088 | 1 071 329 | 305 122 | 996 514 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 215 892 | 3 343 484 | 2 738 255 |
| Årsresultat | 2 984 265 | 4 403 462 | 215 892 | 3 343 484 | 2 738 255 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 984 265 | 4 403 462 | 215 892 | 3 343 484 | 2 738 255 |
| Totalresultat | 2 984 265 | 4 403 462 | 215 892 | 3 343 484 | 2 738 255 |
| Ordinært utbytte | 2 600 000 | 2 600 000 | 500 000 | 3 300 000 | 1 700 000 |
| Avgitt konsernbidrag | 402 046 | 920 077 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 883 385 | - | 43 484 | 1 038 255 |
| Overført fra annen egenkapital | −17 781 | - | −284 108 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 984 265 | 4 403 462 | 215 892 | 3 343 484 | 2 738 255 |
| Maskiner og anlegg | 456 757 | 1 052 107 | 1 383 363 | 1 227 603 | 1 599 391 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 386 337 | 1 696 099 | 763 242 | 787 203 | 422 143 |
| Sum varige driftsmidler | 1 843 094 | 2 748 205 | 2 146 604 | 2 014 805 | 2 021 533 |
| Andre langsiktige fordringer | 189 589 | 97 177 | 77 519 | 62 139 | 97 575 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 189 589 | 97 177 | 77 519 | 62 139 | 97 575 |
| Sum anleggsmidler | 2 032 683 | 2 845 382 | 2 224 123 | 2 076 944 | 2 119 108 |
| Sum varer | 108 925 | 260 082 | - | - | - |
| Kundefordringer | 5 679 361 | 5 345 879 | 4 655 483 | 7 590 911 | 7 924 954 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 598 966 | 1 490 136 | 123 419 | 197 250 | - |
| Sum fordringer | 7 278 327 | 6 836 015 | 4 778 902 | 7 788 161 | 7 924 954 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 13 268 841 | 9 577 303 | 6 506 883 | 7 600 372 | 3 493 177 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 13 268 841 | 9 577 303 | 6 506 883 | 7 600 372 | 3 493 177 |
| Sum omløpsmidler | 20 656 093 | 16 673 399 | 11 285 785 | 15 388 533 | 11 418 132 |
| Sum eiendeler | 22 688 775 | 19 518 781 | 13 509 908 | 17 465 477 | 13 537 240 |
| Aksjekapital | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 |
| Annen egenkapital | 2 665 754 | 2 683 536 | 1 805 080 | 2 089 188 | 2 045 705 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 665 754 | 2 683 536 | 1 805 080 | 2 089 188 | 2 045 705 |
| Sum egenkapital | 3 365 754 | 3 383 536 | 2 505 080 | 2 789 188 | 2 745 705 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 928 797 | 599 756 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 928 797 | 599 756 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 928 797 | 599 756 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 742 831 | 1 628 190 | 1 490 191 | 1 246 763 | 1 217 476 |
| Betalbar skatt | 1 003 690 | 811 820 | 305 122 | 996 514 | 762 976 |
| Skyldig offentlige avgifter | 4 417 702 | 3 753 196 | 3 507 479 | 3 675 717 | 3 052 070 |
| Utbytte | 2 600 000 | 2 600 000 | 500 000 | 3 300 000 | 1 700 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 7 630 001 | 6 742 285 | 5 202 035 | 5 457 294 | 4 059 013 |
| Sum kortsiktig gjeld | 18 394 224 | 15 535 490 | 11 004 827 | 14 676 289 | 10 791 535 |
| Sum gjeld | 19 323 021 | 16 135 246 | 11 004 827 | 14 676 289 | 10 791 535 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 688 775 | - | 13 509 908 | 17 465 477 | 13 537 240 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,12▲ | 1,08 | 1,03 | 1,05 | 1,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,74▲ | 4,39 | 4,39 | 5,26 | 3,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,5 %▼ | 34,7 % | 3,5 % | 28,0 % | 25,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,3 %▼ | 11,0 % | 1,2 % | 10,0 % | 10,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,2 %▼ | 8,8 % | 0,5 % | 7,7 % | 8,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,8 %▼ | 18,6 % | 18,5 % | 16,0 % | 20,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 644 311
- Resultat per ansatt, kroner
- 46 912
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RENEX SERVICEPARTNER VEST AS7,3 %
57,3 mill. 89 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
TOMA FACILITY NORGE AS4,2 % 1 614,4 mill.2 881 ansatte 2025
ISS FACILITY SERVICES AS4,5 % 5 739,9 mill.7 322 ansatte 2024
RENEX SERVICEPARTNER VEST AS7,3 % 57,3 mill.89 ansatte 2025
4SERVICE EIR RENHOLD AS8,5 % 1 359,5 mill.3 910 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 81.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øyvind Edvardsen | 1967 |
| Styrets leder | Øyvind Edvardsen | 1967 |
| Styremedlem | Iselin Solnørdal Edvardsen | 1990 |
| Styremedlem | Louise Holmen Blindheim | 2005 |
| Styremedlem | Peter Jonny Blindheim | 1977 |
| Revisor | SIGMA REVISJON AS965 289 380 | - |
| Regnskapsfører | HASUND AS880 381 962 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RENEX HOLDING AS100,0 %Ålesund · 700 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RENEX HOLDING AS
- RENEX SERVICEPARTNER AS100,0 %
- Tverrvegen 30 B AS100,0 %
- RENEX SERVICEPARTNER VEST AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.