- Org.nr.
- 955 230 728
- Telefon
- 51 72 00 00
- Adresse
- Seljebakken 10, 4150 Rennesøy
- Bransje
- Regnskapsføring og bokføring
Rennesøy og Randaberg Rekneskapslag SA er et samvirkeforetak innen regnskapsføring og bokføring, stiftet 1965.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 955 230 728
- Organisasjonsform
- Samvirkeforetak
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 21.05.1965
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Seljebakken 10, 4150 Rennesøy
- Telefon
- 51 72 00 00
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rennesøy og Randaberg Rekneskapslag SA971 758 856 · STAVANGER9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Føre medlemmenes regnskap, utfylle selvangivelse og drive med økonomisk rådgivning for medlemmene. Medlemmene plikter å gi de nødvendige opplysninger for regnskapsføringen på den måte og til den tid kontoret ber om det. Laget skal rettlede medlemmene om deres arbeid med noteringer o.l. Regnskapet skal videre kunne danne grunnlag for driftsanalyse og driftsplanlegging. Regnskapslaget skal så langt det er mulig yte medlemmene veiledning ved grunnavståelse, eiendomsoverdragelser, finansieringsspørsmål og bistå i klagesaker i forbindelse med skattelegging og avgiftsberegning. Regnskapslaget kan utføre tilsvarende bistand til ikke-medlemmer.
Tidligere navn
- Rennesøy Rekneskapslag20.02.1995 til 30.10.2007
- Rennesøy og Randaberg Rekneskapslag02.04.2011 til 30.04.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 10 687 673 | 9 933 444 | 9 583 742 | 9 628 625 | 8 961 278 |
| Annen driftsinntekt | 666 | 6 059 | 2 262 | 3 486 | 2 775 |
| Sum driftsinntekter | 10 688 339 | 9 939 504 | 9 586 004 | 9 632 110 | 8 964 053 |
| Lønnskostnad | 8 797 491 | 8 269 758 | 8 003 933 | 7 889 611 | 7 557 579 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 49 687 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 4 644 | 39 356 | - |
| Annen driftskostnad | 1 816 065 | 1 851 773 | 1 618 330 | 1 827 994 | 1 601 154 |
| Sum driftskostnader | 10 613 556 | 10 121 531 | 9 626 907 | 9 756 960 | 9 208 420 |
| Driftsresultat | 74 783 | −182 027 | −40 903 | −124 850 | −244 367 |
| Anna renteinntekt | 107 760 | 101 525 | 68 074 | 37 776 | 35 456 |
| Annen finansinntekt | 14 610 | 13 022 | 11 327 | 9 108 | 12 575 |
| Verdiøkning av markedsb. finansielle oml.m | - | - | - | - | 12 983 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 19 828 | 5 078 | 7 198 | - | - |
| Sum finansinntekter | 142 198 | 119 625 | 86 599 | 46 884 | 61 014 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 2 864 | - |
| Annan rentekostnad | 289 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 289 | - | - | 2 864 | - |
| Netto finans | 141 909 | 119 625 | 86 599 | 44 020 | 61 014 |
| Resultat før skatt | 216 692 | −62 402 | 45 696 | −80 830 | −183 353 |
| Skattekostnad på resultat | 52 319 | −6 289 | 17 535 | −9 616 | −39 530 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 28 161 | −71 214 | −143 823 |
| Årsresultat | 164 373 | −56 113 | 28 161 | −71 214 | −143 823 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 164 373 | −56 113 | 28 161 | −71 214 | −143 823 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −143 823 |
| Totalresultat | 164 373 | −56 113 | 28 161 | −71 214 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 164 373 | −56 113 | 28 161 | −71 214 | - |
| Sum overføringar og disponeringar | 164 373 | −56 113 | 28 161 | −71 214 | −143 823 |
| Utsett skattefordel | 36 213 | 78 176 | 62 055 | 69 530 | 51 598 |
| Sum immaterielle eigedelar | 36 213 | 78 176 | 62 055 | 69 530 | 51 598 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 44 000 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | 4 644 | - |
| Sum varige driftsmiddel | - | - | - | 4 644 | 44 000 |
| Obligasjonar | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Sum anleggsmiddel | 36 513 | 78 476 | 62 355 | 74 474 | 95 898 |
| Kundefordringer | 2 418 453 | 2 151 321 | 2 187 073 | 2 170 465 | 2 382 253 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 201 880 |
| Andre kortsiktige fordringer | 350 066 | 222 764 | 221 099 | 215 052 | - |
| Sum krav | 2 768 520 | 2 374 085 | 2 408 172 | 2 385 517 | 2 584 133 |
| Marknadsbaserte aksjar | 104 718 | 84 890 | 79 813 | 72 614 | 75 479 |
| Sum investeringar | 104 718 | 84 890 | 79 813 | 72 614 | 75 479 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 2 918 919 | 2 797 620 | 2 771 426 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. 3 OL11L | - | 2 868 032 | - | - | - |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 3 011 685 | 2 868 032 | 2 918 919 | 2 797 620 | 2 771 426 |
| Sum omløpsmiddel | 5 884 923 | 5 327 007 | 5 406 903 | 5 255 751 | 5 431 038 |
| Sum eiendeler | 5 921 436 | 5 405 483 | 5 469 258 | 5 330 225 | 5 526 936 |
| Annan innskoten eigenkapital | 532 700 | 545 800 | 541 250 | 546 100 | 541 100 |
| Sum innskoten eigenkapital | 532 700 | 545 800 | 541 250 | 546 100 | 541 100 |
| Annen egenkapital | 2 967 609 | 2 803 236 | 2 859 349 | 2 831 187 | 2 902 401 |
| Sum opptent eigenkapital | 2 967 609 | 2 803 236 | 2 859 349 | 2 831 187 | 2 902 401 |
| Sum egenkapital | 3 500 309 | 3 349 036 | 3 400 599 | 3 377 287 | 3 443 501 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 232 078 | 285 176 | 169 919 | 226 575 | 97 045 |
| Betalbar skatt | 10 356 | 9 832 | 10 060 | 8 316 | 5 050 |
| Skyldig offentlige avgifter | 803 840 | 737 695 | 754 381 | 713 193 | 952 748 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 374 853 | 1 023 746 | 1 134 300 | 1 004 854 | 1 028 591 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 421 127 | 2 056 448 | 2 068 660 | 1 952 938 | 2 083 434 |
| Sum gjeld | 2 421 127 | 2 056 448 | 2 068 660 | 1 952 938 | 2 083 434 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 5 921 436 | 5 405 483 | 5 469 258 | 5 330 225 | 5 526 936 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,43▼ | 2,59 | 2,61 | 2,69 | 2,61 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,69▲ | 0,61 | 0,61 | 0,58 | 0,61 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,8 %▲ | −1,1 % | 0,8 % | −1,4 % | −3,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,7 %▲ | −1,8 % | −0,4 % | −1,3 % | −2,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▲ | −0,6 % | 0,3 % | −0,7 % | −1,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 59,1 %▼ | 62,0 % | 62,2 % | 63,4 % | 62,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 187 593
- Resultat per ansatt, kroner
- 8 309
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.202.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Maren Einarsen | 1991 |
| Styrets leder | Erlend Harestad | 1989 |
| Styremedlem | Alice Nybø Curtis | 1976 |
| Styremedlem | Teodor Øvrebø | 2003 |
| Styremedlem | Gerd Marit Simonsen | 1966 |
| Varamedlem | Rolf Nordbø | 1967 |
| Varamedlem | Lars Ramndal | 1958 |
| Revisor | FORUS REVISJON AS986 352 945 | - |
Eier aksjer i
per 31.12.2025- DNB BANK ASA0,00 %984 851 006 · 372 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.