- Org.nr.
- 985 547 688
- Telefon
- 95161241
- Adresse
- Hamnneset 202, 9404 Harstad
- Hovedeier
- JAS HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat340 22134,1 % margin
Årsresultat305 29730,6 % margin
Egenkapital743 42957,8 % av eiendelene
Renova AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2003.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 985 547 688
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 28.02.2003
- Registrert
- 01.04.2003
- Adresse
- Hamnneset 202, 9404 Harstad
- Telefon
- 95161241
- Kommune
- Harstad
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Harstad (90)
- Aksjekapital
- 105 350
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Renova AS985 598 460 · HARSTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Arbeide med verdigjennvinning og restrukturering av utsatte og finansielt sårbare foretak i Nord-Norge.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 996 990 | - | - | 1 012 776 | 1 036 738 |
| Sum driftsinntekter | 996 990 | 883 816 | 891 818 | 1 012 776 | 1 036 738 |
| Varekostnad | 25 232 | - | - | - | 1 650 |
| Lønnskostnad | 474 703 | - | - | 361 231 | 329 406 |
| Annen driftskostnad | 156 834 | - | - | 123 320 | 176 618 |
| Sum driftskostnader | 656 769 | 554 164 | 515 825 | 484 551 | 507 674 |
| Driftsresultat | 340 221 | 329 652 | 375 993 | 528 225 | 529 064 |
| Annen renteinntekt | 51 185 | - | - | 26 346 | 6 299 |
| Sum finansinntekter | 51 185 | 60 378 | 66 193 | 26 346 | 6 299 |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | 68 | 104 |
| Sum finanskostnader | 0 | 186 | 148 | 68 | 104 |
| Netto finans | 51 185 | 60 192 | 66 045 | 26 278 | 6 195 |
| Resultat før skatt | - | 389 844 | 442 039 | - | 535 259 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 117 757 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 417 502 |
| Resultat før skattekostnad | 391 406 | - | - | 554 503 | - |
| Skattekostnad | 86 109 | - | - | 121 990 | - |
| Årsresultat | 305 297 | 304 078 | 344 791 | 432 513 | 417 502 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 417 502 |
| Ordinært utbytte | 300 000 | - | - | 300 000 | 300 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 117 502 |
| Annen egenkapital | 5 297 | - | - | 132 513 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 432 513 | 417 502 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | 2 392 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 392 |
| Kundefordringer | 7 344 | - | - | 12 500 | 45 346 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 6 939 |
| Andre kortsiktige fordringer | 9 940 | - | - | 9 826 | - |
| Sum fordringer | 17 284 | - | - | 22 326 | 52 285 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 958 976 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 269 930 | - | - | 1 451 260 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 269 930 | - | - | 1 451 260 | 958 976 |
| Sum omløpsmidler | 1 287 213 | 1 471 014 | 1 213 627 | 1 473 586 | 1 011 261 |
| Sum eiendeler | 1 287 213 | 1 471 014 | 1 213 627 | 1 473 586 | 1 013 653 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 2 392 |
| Aksjekapital | 105 350 | - | - | 105 350 | 105 350 |
| Overkurs | 3 900 | - | - | 3 900 | 3 900 |
| Sum innskutt egenkapital | 109 250 | 109 250 | 109 250 | 109 250 | 109 250 |
| Annen egenkapital | 634 179 | - | - | 480 014 | 347 501 |
| Sum opptjent egenkapital | 634 179 | 628 883 | 624 804 | 480 014 | 347 501 |
| Sum egenkapital | 743 429 | 738 133 | 734 054 | 589 264 | 456 751 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 42 981 | - | - | 44 738 | 38 998 |
| Betalbar skatt | 86 109 | - | - | 119 598 | 118 534 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 61 079 |
| Skyldige offentlige avgifter | 60 137 | - | - | 80 121 | - |
| Utbytte | 300 000 | - | - | 300 000 | 300 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - | - | 300 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 54 556 | - | - | 39 865 | 38 291 |
| Sum kortsiktig gjeld | 543 784 | 732 881 | 479 573 | 884 322 | 556 902 |
| Sum gjeld | 543 784 | 732 881 | 479 573 | 884 322 | 556 902 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 287 213 | - | - | 1 473 586 | 1 013 653 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,37▲ | 2,01 | 2,53 | 1,67 | 1,82 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,73▼ | 0,99 | 0,65 | 1,50 | 1,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,4 %▼ | 29,1 % | 32,9 % | 44,6 % | 52,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 34,1 %▼ | 37,3 % | 42,2 % | 52,2 % | 51,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 30,6 %▼ | 34,4 % | 38,7 % | 42,7 % | 40,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 57,8 %▲ | 50,2 % | 60,5 % | 40,0 % | 45,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
706,3 mill. 107 ansatte 2025
Renova AS34,1 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
BAIN & COMPANY NORWAY AS−6,2 % 422,6 mill.64 ansatte 2025
THE BOSTON CONSULTING GROUP NORDIC AB NUF3,4 % 1 315,1 mill.202 ansatte 2025
MCKINSEY & COMPANY INC NORWAY norsk avdeling av utenlandsk foretak NUF4,7 % 706,3 mill.107 ansatte 2025
Renova AS34,1 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 70.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Arne Skår | 1953 |
| Styrets leder | Jan Arne Skår | 1953 |
| Styremedlem | Stian Skår | 1977 |
| Regnskapsfører | EXITUM ØKONOMI AS921 116 179 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JAS HOLDING AS100,0 %Harstad · 6 125 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- JAS HOLDING AS
- Renova AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.