- Org.nr.
- 998 253 624
- Telefon
- 934 42 464
- Adresse
- Eskemyrveien 82, 4310 Hommersåk
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat−492 572ikke oppgitt
Årsresultat−439 923ikke oppgitt
Egenkapital−1 141 514−294,6 % av eiendelene
REST HOLDING AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 253 624
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 11.04.2012
- Registrert
- 17.04.2012
- Adresse
- Eskemyrveien 82, 4310 Hommersåk
- Telefon
- 934 42 464
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 43.910 MurerarbeidMurerarbeid i Sandnes (34)
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Drive investeringsvirksomhet, kjøp og salg av aksjer og ha eierinteresser i andre selskap.
Tidligere navn
- MURERFIRMA GISLE JOHNSEN AS17.04.2012 til 29.11.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 492 572 | - | - | 9 341 | 10 154 |
| Sum driftskostnader | 492 572 | 18 145 | 17 479 | 9 341 | 10 154 |
| Driftsresultat | −492 572 | −18 145 | −17 479 | −9 341 | −10 154 |
| Annen renteinntekt | 131 | - | - | 31 | 4 |
| Annen finansinntekt | 4 917 | - | - | 8 498 | 22 692 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 19 319 | - |
| Sum finansinntekter | 5 048 | −90 413 | 57 673 | 27 848 | 22 696 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter | - | - | - | - | 40 813 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | −48 292 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 4 008 | - | - | 10 144 | 799 |
| Sum finanskostnader | −44 285 | 1 807 442 | 799 | 10 144 | 41 612 |
| Netto finans | 49 333 | −1 897 855 | 56 874 | 17 705 | −18 916 |
| Resultat før skatt | - | −1 915 999 | 39 396 | 8 364 | −29 069 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −2 408 |
| Resultat før skattekostnad | −443 239 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −3 316 | - | - | 1 840 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 6 524 | −26 661 |
| Årsresultat | −439 923 | −1 879 479 | 19 729 | 6 524 | −26 661 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −26 661 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −439 923 | - | - | 6 524 | - |
| Totalresultat | −439 923 | - | - | 6 524 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 6 524 | - |
| Udekket tap | −439 923 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −439 923 | - | - | 6 524 | −26 661 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 78 600 | - | - | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 182 700 | - | - | 182 700 | 182 700 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 291 300 | - | - | 1 212 700 | 1 212 700 |
| Sum anleggsmidler | 291 300 | 212 700 | 2 012 700 | 1 212 700 | 1 212 700 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 200 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 350 000 | - |
| Kundefordringer | −3 425 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 29 112 | - | - | 29 112 | 29 112 |
| Sum fordringer | 25 687 | - | - | 379 112 | 229 112 |
| Markedsbaserte aksjer | 65 440 | - | - | 92 891 | 52 403 |
| Sum investeringer | 65 440 | - | - | 92 891 | 52 403 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 29 649 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 5 012 | - | - | 15 796 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 012 | - | - | 15 796 | 29 649 |
| Sum omløpsmidler | 96 140 | 537 316 | 629 152 | 487 799 | 311 164 |
| Sum eiendeler | 387 440 | 750 016 | 2 641 852 | 1 700 499 | 1 523 864 |
| Aksjekapital | 50 000 | - | - | 50 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 1 108 159 | 1 101 636 |
| Udekket tap | 1 191 514 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 191 514 | −751 592 | 1 127 888 | 1 108 159 | 1 101 636 |
| Sum egenkapital | −1 141 514 | −701 592 | 1 177 888 | 1 158 159 | 1 151 636 |
| Utsatt skatt | 3 | - | - | 36 045 | 42 248 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 36 045 | 42 248 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 3 316 | 39 836 | 36 045 | 42 248 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 8 043 | 8 154 |
| Leverandørgjeld | 662 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 528 292 | - | - | 498 252 | 321 826 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 528 954 | 1 448 292 | 1 424 128 | 506 295 | 329 980 |
| Sum gjeld | 1 528 954 | 1 451 608 | 1 463 964 | 542 340 | 372 228 |
| Sum egenkapital og gjeld | 387 440 | - | - | 1 700 499 | 1 523 864 |
| å kr 100,00) l, | - | - | - | - | 50 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,06▼ | 0,37 | 0,44 | 0,96 | 0,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,34▲ | −2,07 | 1,24 | 0,47 | 0,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −85,7 %▼ | −6,4 % | 1,9 % | 1,1 % | 0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −294,6 %▼ | −93,5 % | 44,6 % | 68,1 % | 75,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gisle Johnsen | 1986 |
| Styrets leder | Gisle Johnsen | 1986 |
| Varamedlem | Jofrid Hetland Johnsen | 1986 |
| Regnskapsfører | JÆRØK DA986 397 167 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GISLE JOHNSEN100,0 %f. 1986 · Hommersåk · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MURERFIRMA GISLE JOHNSEN AS100,0 %921 653 611 · 300 ordinære aksjer
- EIGAR AS12,6 %935 537 843 · 4 050 ordinære aksjer
- AKER HORIZONS ASA0,00 %925 978 558 · 2 382 ordinære aksjer
- Solstad Maritime ASA0,00 %932 482 185 · 763 ordinære aksjer
- Zelluna ASA0,00 %996 713 008 · 25 ordinære aksjer
- AKER ASA0,00 %886 581 432 · 4 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.