- Org.nr.
- 926 087 843
- Adresse
- c/o JCP, Akersbakken 10, 0172 Oslo
- Hovedeier
- JUST CRUZIN' PRODUCTION AS, 50,2 %
- Bransje
- Reklamebyråvirksomhet
Driftsresultat6 660 64511,9 % margin
EBITDA6 684 255før av- og nedskrivninger
Årsresultat5 269 2259,4 % margin
Egenkapital5 466 91124,0 % av eiendelene
Retail Factory AS er et aksjeselskap innen reklamebyråvirksomhet, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 087 843
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 10.11.2020
- Registrert
- 16.12.2020
- Adresse
- c/o JCP, Akersbakken 10, 0172 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 73.110 ReklamebyråvirksomhetReklamebyråvirksomhet i Oslo (2 938)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 439
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Retail Factory AS926 281 321 · OSLO399 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Arrangør- og konsulentvirksomhet innenfor områdene opplæring, reklame, PR, markedsføring og events, samt produsere varer og tjenester innenfor disse områdene.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 55 803 841 | 34 713 958 | 30 476 773 | 24 278 967 | 10 707 047 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 138 005 | - |
| Sum driftsinntekter | 55 803 841 | 34 713 958 | 30 476 773 | 24 416 972 | 10 707 047 |
| Varekostnad | 24 615 387 | 12 984 456 | 9 353 498 | 8 078 255 | 3 605 342 |
| Lønnskostnad | 21 603 803 | 15 562 094 | 15 691 210 | 12 541 603 | 5 851 027 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 23 610 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 2 900 396 | 2 080 698 | 2 021 659 | 1 809 992 | 464 011 |
| Sum driftskostnader | 49 143 196 | 30 627 248 | 27 066 368 | 22 429 850 | 9 920 380 |
| Driftsresultat | 6 660 645 | 4 086 710 | 3 410 405 | 1 987 122 | 786 666 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 140 812 | 63 649 | 53 270 | 4 390 | - |
| Annen renteinntekt | 21 141 | - | 38 257 | - | - |
| Annen finansinntekt | 16 635 | 1 109 | 858 | - | - |
| Sum finansinntekter | 178 589 | 64 759 | 92 385 | 4 390 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 3 716 | 3 109 | 1 712 | 10 604 | - |
| Annen rentekostnad | 3 982 | 20 449 | 3 685 | 452 | 211 |
| Annen finanskostnad | 71 339 | - | 2 789 | - | 601 |
| Sum finanskostnader | 79 037 | 23 558 | 8 187 | 11 057 | 812 |
| Netto finans | 99 552 | 41 200 | 84 198 | −6 666 | −812 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 494 603 | 1 980 456 | 785 854 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 174 640 |
| Resultat før skattekostnad | 6 760 197 | 4 127 910 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 490 972 | 910 292 | 770 506 | 435 700 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 724 097 | 1 544 756 | 611 214 |
| Årsresultat | 5 269 225 | 3 217 618 | 2 724 097 | 1 544 756 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 269 225 | 3 217 618 | 2 724 097 | 1 544 756 | 611 214 |
| Totalresultat | 5 269 225 | 3 217 618 | 2 724 097 | 1 544 756 | 611 214 |
| Ordinært utbytte | 5 000 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 269 225 | 1 717 618 | 1 224 097 | 1 544 756 | 611 214 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 269 225 | 3 217 618 | 2 724 097 | 1 544 756 | 611 214 |
| Utsatt skattefordel | 102 728 | 47 438 | 55 000 | 46 200 | 18 700 |
| Sum immaterielle eiendeler | 102 728 | 47 438 | 55 000 | 46 200 | 18 700 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 259 705 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 259 705 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 362 433 | 47 438 | 55 000 | 46 200 | 18 700 |
| Kundefordringer | 19 576 524 | 15 314 821 | 11 143 038 | 8 679 885 | 4 729 417 |
| Andre kortsiktige fordringer | 106 059 | 50 178 | 56 105 | 53 312 | 14 302 |
| Konsernfordringer | 2 186 513 | 2 334 752 | 701 779 | - | - |
| Sum fordringer | 21 869 096 | 17 699 751 | 11 900 922 | 8 733 197 | 4 743 719 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 538 150 | 445 990 | 488 481 | 382 535 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 538 150 | 445 990 | 488 481 | 382 535 | 1 005 002 |
| Sum omløpsmidler | 22 407 246 | 18 145 741 | 12 389 403 | 9 115 732 | 5 748 721 |
| Sum eiendeler | 22 769 678 | 18 193 179 | 12 444 403 | 9 161 932 | 5 767 421 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 5 366 911 | 5 097 685 | 3 380 067 | 2 155 970 | 611 214 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 366 911 | 5 097 685 | 3 380 067 | 2 155 970 | 611 214 |
| Sum egenkapital | 5 466 911 | 5 197 685 | 3 480 067 | 2 255 970 | 711 214 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 572 443 | 861 716 | 1 423 146 | 544 055 | - |
| Betalbar skatt | 1 546 262 | 902 730 | 779 306 | 463 200 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 716 048 | 3 237 662 | 2 481 511 | 1 848 476 | 1 009 051 |
| Utbytte | 5 000 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 1 500 000 | - | 697 266 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 468 015 | 4 993 385 | 2 780 373 | 3 352 965 | 1 896 396 |
| Sum kortsiktig gjeld | 17 302 767 | 12 995 493 | 8 964 335 | 6 905 962 | 5 056 207 |
| Sum gjeld | 17 302 767 | 12 995 493 | 8 964 335 | 6 905 962 | 5 056 207 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 769 678 | 18 193 179 | 12 444 403 | 9 161 932 | 5 767 421 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,30▼ | 1,40 | 1,38 | 1,32 | 1,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,16▲ | 2,50 | 2,58 | 3,06 | 7,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 33,4 %▲ | 27,1 % | 32,4 % | 26,7 % | 13,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,9 %▲ | 11,8 % | 11,2 % | 8,1 % | 7,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,4 %▲ | 9,3 % | 8,9 % | 6,3 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 24,0 %▼ | 28,6 % | 28,0 % | 24,6 % | 12,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 127 116
- Resultat per ansatt, kroner
- 15 172
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Retail Factory AS11,9 %
55,8 mill. 439 ansatte 2025
0 %51015
TRY SCHJÆRVEN MEDIA AS0,1 % 726,5 mill.10 ansatte 2025
TRY AS1,3 % 1 001,8 mill.271 ansatte 2025
BAUER MEDIA OUTDOOR NORGE AS4,6 % 450,1 mill.54 ansatte 2025
Retail Factory AS11,9 % 55,8 mill.439 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 73.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tommy Hove Stiansen | 1983 |
| Styrets leder | Øystein Lasse Tynning | 1972 |
| Styremedlem | Lars Terje Grorud | 1977 |
| Styremedlem | Julie Torgersen | 1984 |
| Styremedlem | Joachim Breen Nilsen | 1981 |
| Styremedlem | Sara Morling Massfih | 1989 |
| Revisor | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Oslo · 502 ordinære aksjer
- TOMMY HOVE STIANSEN24,9 %f. 1983 · Oslo · 249 ordinære aksjer
- JOACHIM BREEN NILSEN24,9 %f. 1981 · Holmestrand · 249 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Gjeine Holding AS
- JUST CRUZIN' PRODUCTION AS55,0 %
- SHE CONFERENCE AS51,0 %
- Retail Factory AS50,2 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.