- Org.nr.
- 920 209 459
- Adresse
- c/o Mikkel Haabeth, Arne Garborgs veg 15A, 7071 Trondheim
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat4 98512,5 % margin
Årsresultat−57 522
Egenkapital2 894 01496,4 % av eiendelene
REV1 AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 209 459
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 23.09.2017
- Registrert
- 09.01.2018
- Adresse
- c/o Mikkel Haabeth, Arne Garborgs veg 15A, 7071 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Trondheim (2 451)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Konsulentvirksomhet, investere i andre selskap, kjøp og salg av aksjer, samt investering i eiendom og annen virksomhet som har sammenheng med dette.
Tidligere navn
- POLAR TRAVEL AS09.01.2018 til 12.11.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 40 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 40 000 | - | - | 23 304 | 208 368 |
| Annen driftskostnad | 35 015 | 46 561 | 35 262 | 32 163 | 36 409 |
| Sum driftskostnader | 35 015 | 46 561 | 35 262 | 32 163 | 36 409 |
| Driftsresultat | 4 985 | −46 561 | −35 262 | −8 859 | 171 959 |
| Inntekt på inv. i datterselskap og tilknyttet selskap | - | 2 759 086 | - | - | 650 000 |
| Annen finansinntekt | −25 545 | 44 233 | - | 8 141 | 25 868 |
| Verdiendr. finansielle instrumenter, virkelig verdi | −436 | −846 | −19 118 | - | −67 857 |
| Sum finansinntekter | - | - | 15 412 | −10 977 | 608 011 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 40 000 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 1 345 | - | 30 881 | 39 596 | 29 746 |
| Sum finanskostnader | - | - | 30 881 | 39 596 | 29 746 |
| Netto finans | −67 326 | 2 802 473 | −15 469 | −50 573 | 578 265 |
| Resultat før skatt | - | - | −50 731 | −59 432 | 750 224 |
| Resultat før skattekostnad | −62 341 | 2 755 912 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −4 819 | 1 416 | −14 546 | −2 286 | 42 371 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −36 185 | −57 146 | 707 853 |
| Årsresultat | −57 522 | 2 754 496 | −36 185 | −57 146 | 707 853 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 241 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 11 621 |
| Tilleggsutbytte | 148 325 | - | - | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | −205 847 | 2 754 496 | −36 185 | −57 146 | 455 232 |
| Sum overføringer og disponeringer | −57 522 | 2 754 496 | −36 185 | −57 146 | 707 853 |
| Salgsinntekt | - | - | - | 23 304 | 208 368 |
| Utsatt skattefordel | 17 949 | 13 130 | 14 546 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 17 949 | 13 130 | 14 546 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 16 225 | 16 225 | 28 922 | 28 922 | 28 922 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 37 861 | 2 287 185 | 1 405 000 | 885 000 | 450 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 54 086 | 2 303 410 | 1 433 922 | 913 922 | 478 922 |
| Sum anleggsmidler | 72 035 | 2 316 540 | 1 448 468 | 913 922 | 478 922 |
| Andre fordringer | - | 771 111 | 9 300 | - | 719 578 |
| Sum fordringer | - | 771 111 | 9 300 | - | 719 578 |
| Markedsbaserte aksjer | 581 | 1 018 | 1 863 | 20 790 | 54 441 |
| Sum investeringer | 581 | 1 018 | 1 863 | 20 790 | 54 441 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 930 772 | 125 708 | 1 623 | 14 154 | 311 900 |
| Sum omløpsmidler | 2 931 353 | 897 837 | 12 786 | 34 944 | 1 085 919 |
| Sum eiendeler | 3 003 388 | 3 214 377 | 1 461 254 | 948 866 | 1 564 841 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 2 869 584 | 3 075 431 | 320 934 | 357 120 | 455 232 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 869 584 | 3 075 431 | 320 934 | 357 120 | 455 232 |
| Sum egenkapital | 2 894 014 | 3 099 861 | 345 364 | 381 550 | 479 662 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 4 290 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 4 290 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 4 290 |
| Leverandørgjeld | 22 230 | 27 371 | 10 167 | 8 910 | 9 990 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 2 004 | 32 239 |
| Utbytte | - | - | - | - | 241 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 87 144 | 87 145 | 1 105 723 | 556 402 | 797 660 |
| Sum kortsiktig gjeld | 109 374 | 114 516 | 1 115 890 | 567 316 | 1 080 889 |
| Sum gjeld | 109 374 | 114 516 | 1 115 890 | 567 316 | 1 085 179 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 003 388 | 3 214 377 | 1 461 254 | 948 866 | 1 564 841 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 26,80▲ | 7,84 | 0,01 | 0,06 | 1,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04 | 0,04 | 3,23 | 1,49 | 2,26 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,2 %▼ | 117,9 % | −1,6 % | −1,6 % | 49,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,5 % | - | - | −38,0 % | 82,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −143,8 % | - | - | −245,2 % | 339,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,4 %▼ | 96,4 % | 23,6 % | 40,2 % | 30,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
REV1 AS12,5 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
REV1 AS12,5 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mikkel Askheim Haabeth | 1991 |
| Styrets leder | Mikkel Askheim Haabeth | 1991 |
| Regnskapsfører | TALERA AS925 913 731 | - |