- Org.nr.
- 914 986 710
- Adresse
- Rosenholmveien 25, 1414 Trollåsen
RF NETT AS er et aksjeselskap innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 986 710
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 04.12.2014
- Registrert
- 26.02.2015
- Adresse
- Rosenholmveien 25, 1414 Trollåsen
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerKonsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Nordre Follo (296)
- Aksjekapital
- 60 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RF NETT AS915 046 487 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulentvirksomhet innen informasjonsteknologi, utvikling og salg av produkter og tjenester som faller sammen med dette, samt deltagelse i andre selskaper med økonomisk siktemål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 995 727 | 4 096 070 | 1 744 561 | 1 033 546 | 959 003 |
| Annen driftsinntekt | −290 | 28 051 | 95 407 | 210 | 280 |
| Sum driftsinntekter | 3 995 437 | 4 124 121 | 1 839 968 | 1 033 756 | 959 283 |
| Varekostnad | 489 453 | 1 768 982 | 191 035 | 27 960 | 4 677 |
| Lønnskostnad | 1 941 268 | 1 550 242 | 525 601 | 3 322 | 2 711 |
| Annen driftskostnad | 472 804 | 338 474 | 248 145 | 204 500 | 252 587 |
| Sum driftskostnader | 2 903 525 | 3 657 698 | 964 781 | 235 782 | 259 975 |
| Driftsresultat | 1 091 912 | 466 423 | 875 187 | 797 974 | 699 308 |
| Annen renteinntekt | 76 631 | - | 37 463 | 5 455 | 2 072 |
| Sum finansinntekter | 76 631 | - | 37 463 | 5 455 | 2 072 |
| Annen rentekostnad | 531 | 559 | 279 | 106 | 0 |
| Annen finanskostnad | 88 | 150 | 923 | - | 269 |
| Sum finanskostnader | 619 | 710 | 1 202 | 106 | 269 |
| Netto finans | 76 012 | 71 361 | 36 261 | 5 349 | 1 803 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 701 111 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 154 411 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 546 700 |
| Resultat før skattekostnad | 1 167 924 | 537 784 | 911 448 | 803 323 | - |
| Skattekostnad | 257 934 | 118 811 | 200 580 | 176 754 | - |
| Årsresultat | 909 990 | 418 973 | 710 868 | 626 569 | 546 700 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 909 990 | 418 973 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 909 990 | 418 973 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | 900 000 | 200 000 | 0 | 500 000 | 500 000 |
| Tilleggsutbytte | 0 | 200 000 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 9 990 | 18 973 | 710 868 | 126 569 | 46 699 |
| Sum overføringer og disponeringer | 909 990 | 418 973 | 710 868 | 626 569 | 546 699 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 654 915 | 97 792 | 0 | 69 833 | 146 308 |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 415 | 4 415 | - | - | - |
| Sum fordringer | 659 330 | 102 208 | 0 | - | 146 308 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 316 055 | 1 857 099 | 1 980 723 | 1 368 449 | 1 163 662 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 316 055 | 1 857 099 | 1 980 723 | - | 1 163 662 |
| Sum omløpsmidler | 2 975 385 | 1 959 307 | 1 980 723 | 1 438 282 | 1 309 970 |
| Sum eiendeler | 2 975 385 | 1 959 307 | 1 980 723 | 1 438 282 | 1 309 970 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 54 334 |
| Annen egenkapital | 1 223 024 | 1 213 034 | 1 194 061 | 483 193 | 362 290 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 223 024 | 1 213 034 | 1 194 061 | - | 362 290 |
| Sum egenkapital | 1 283 024 | 1 273 034 | 1 254 061 | 543 193 | 416 624 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 46 549 | 3 982 | 2 772 | 2 888 | 2 325 |
| Betalbar skatt | 257 934 | 118 811 | 200 580 | 176 754 | 154 244 |
| Skyldig offentlige avgifter | 285 025 | 195 150 | 434 768 | 203 875 | 191 529 |
| Utbytte | 900 000 | 200 000 | 0 | 500 000 | 500 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 202 853 | 168 330 | 88 542 | - | 45 248 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 692 361 | 686 273 | 726 662 | 895 089 | 893 346 |
| Sum gjeld | 1 692 361 | 686 273 | 726 662 | 895 089 | 893 346 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 975 385 | 1 959 307 | 1 980 723 | 1 438 282 | 1 309 970 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 60 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 666 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,76▼ | 2,85 | 2,73 | 1,61 | 1,47 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,32▲ | 0,54 | 0,58 | 1,65 | 2,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 47,4 %▲ | 27,3 % | 53,4 % | 58,5 % | 53,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 27,3 %▲ | 11,3 % | 47,6 % | 77,2 % | 72,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 22,8 %▲ | 10,2 % | 38,6 % | 60,6 % | 57,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,1 %▼ | 65,0 % | 63,3 % | 37,8 % | 31,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Steffen Scheen | 1984 |
| Styrets leder | Steffen Scheen | 1984 |
| Styremedlem | Anne Marit Slåtsveen Rød | 1983 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Steffen Scheen100,0 %f. 1984 · Vestby · 300 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.