- Org.nr.
- 925 604 399
- Adresse
- Gamleveien 218B, 1474 Lørenskog
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat442 51112,4 % margin
Årsresultat341 1039,6 % margin
Egenkapital1 166 92281,8 % av eiendelene
RF RØR AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 604 399
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 29.07.2020
- Registrert
- 08.09.2020
- Adresse
- Gamleveien 218B, 1474 Lørenskog
- Kommune
- Lørenskog
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RF RØR AS925 626 260 · LØRENSKOG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggerarbeid og salg av varer og tjenester
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 560 375 | 3 180 024 | 1 637 287 | 1 326 086 | 1 613 003 |
| Sum driftsinntekter | 3 560 375 | 3 180 024 | 1 637 287 | 1 326 086 | 1 613 003 |
| Varekostnad | 1 614 487 | 1 214 088 | 351 753 | 308 589 | 305 942 |
| Lønnskostnad | 1 268 116 | 1 238 434 | 1 002 354 | 823 702 | 898 115 |
| Annen driftskostnad | 235 261 | 202 227 | 219 652 | 150 179 | 200 459 |
| Sum driftskostnader | 3 117 864 | 2 654 748 | 1 573 759 | 1 282 469 | 1 404 517 |
| Driftsresultat | 442 511 | 525 276 | 63 528 | 43 617 | 208 487 |
| Annen finansinntekt | - | 7 712 | 71 219 | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 7 712 | 71 219 | - | - |
| Annen rentekostnad | 3 210 | 1 508 | 1 530 | 103 | - |
| Sum finanskostnader | 3 210 | 1 508 | 1 530 | 103 | - |
| Netto finans | −3 210 | 6 205 | 69 689 | −103 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 133 216 | 43 514 | 208 487 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 44 212 |
| Resultat før skattekostnad | 439 301 | 531 481 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 98 198 | 115 451 | 14 121 | 9 573 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 119 095 | 33 941 | 164 275 |
| Årsresultat | 341 103 | 416 030 | 119 095 | 33 941 | 164 275 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 7 522 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 156 753 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 341 103 | 416 030 | 119 095 | 33 941 | - |
| Totalresultat | 341 103 | 416 030 | 119 095 | 33 941 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 341 103 | 416 030 | 119 095 | 33 941 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 341 103 | 416 030 | 119 095 | 33 941 | 164 275 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 98 931 | 98 931 | 91 219 | 20 000 | 20 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 98 931 | 98 931 | 91 219 | 20 000 | 20 000 |
| Sum anleggsmidler | 98 931 | 98 931 | 91 219 | 20 000 | 20 000 |
| Kundefordringer | 225 527 | 153 305 | 148 242 | 180 308 | 43 457 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 8 658 |
| Andre kortsiktige fordringer | 17 572 | 16 218 | 14 303 | 10 065 | - |
| Sum fordringer | 243 099 | 169 523 | 162 545 | 190 373 | 52 114 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 402 728 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 084 786 | 798 364 | 395 438 | 315 447 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 084 786 | 798 364 | 395 438 | 315 447 | 402 728 |
| Sum omløpsmidler | 1 327 885 | 967 887 | 557 983 | 505 819 | 454 843 |
| Sum eiendeler | 1 426 817 | 1 066 818 | 649 202 | 525 819 | 474 843 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 066 922 | 725 819 | 309 789 | 190 694 | 156 753 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 066 922 | 725 819 | 309 789 | 190 694 | 156 753 |
| Sum egenkapital | 1 166 922 | 825 819 | 409 789 | 290 694 | 256 753 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | −116 209 | −262 308 | −25 671 | 12 833 | −23 474 |
| Betalbar skatt | 98 198 | 115 451 | 14 121 | 9 573 | 44 212 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 108 792 |
| Skyldig offentlige avgifter | 151 273 | 260 974 | 149 410 | 129 651 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 126 633 | 126 883 | 101 553 | 83 068 | 88 560 |
| Sum kortsiktig gjeld | 259 895 | 240 999 | 239 413 | 235 126 | 218 090 |
| Sum gjeld | 259 895 | 240 999 | 239 413 | 235 126 | 218 090 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 426 817 | 1 066 818 | 649 202 | 525 819 | 474 843 |
| Aksjekapital ( | - | - | - | - | 1 000 |
| aksjer å kr 100,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,11▲ | 4,02 | 2,33 | 2,15 | 2,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,22▼ | 0,29 | 0,58 | 0,81 | 0,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 35,5 %▼ | 62,1 % | 22,9 % | 8,7 % | 43,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,4 %▼ | 16,5 % | 3,9 % | 3,3 % | 12,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,6 %▼ | 13,1 % | 7,3 % | 2,6 % | 10,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 81,8 %▲ | 77,4 % | 63,1 % | 55,3 % | 54,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RF RØR AS12,4 %
3,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−5051015
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
RF RØR AS12,4 % 3,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Fjeld | 1971 |
| Styrets leder | Rune Fjeld | 1971 |
| Styremedlem | Mona Mangion | 1962 |
| Styremedlem | Christophe Mangion | 1986 |
| Regnskapsfører | PROGRESSUM AS889 380 802 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNE FJELD100,0 %f. 1971 · Lørenskog · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kjedehuset AS0,22 %931 638 769 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.