- Org.nr.
- 995 129 493
- Adresse
- Lyngholen 32, 4345 Bryne
Driftsresultat102 8256,8 % margin
EBITDA157 825før av- og nedskrivninger
Årsresultat83 4425,5 % margin
Egenkapital458 83854,6 % av eiendelene
RH Automation NUF er et norskregistrert utenlandsk foretak innen reparasjon og vedlikehold av maskiner.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 995 129 493
- Organisasjonsform
- Norskregistrert utenlandsk foretak
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- Ikke oppgitt
- Registrert
- 04.02.2010
- Adresse
- Lyngholen 32, 4345 Bryne
- Kommune
- Time
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RH Automation NUF995 140 152 · TIME
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 515 632 | 1 408 058 | 1 480 750 | 1 296 082 | 1 348 221 |
| Sum driftsinntekter | 1 515 632 | 1 408 058 | 1 480 750 | 1 296 082 | 1 348 221 |
| Varekostnad | 17 306 | 9 192 | 1 203 | - | - |
| Lønnskostnad | 1 090 382 | 1 018 493 | 1 042 359 | 1 028 944 | 1 073 930 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 18 333 | - |
| Annen driftskostnad | 250 119 | 223 290 | 185 399 | 189 915 | 176 072 |
| Sum driftskostnader | 1 412 806 | 1 305 975 | 1 283 961 | 1 237 193 | 1 250 003 |
| Driftsresultat | 102 825 | 102 083 | 196 788 | 58 889 | 98 218 |
| Annen renteinntekt | 13 240 | 14 200 | 5 157 | 713 | 62 |
| Annen finansinntekt | 1 746 | 851 | 540 | 272 | - |
| Sum finansinntekter | 14 986 | 15 051 | 5 697 | 985 | 62 |
| Annen rentekostnad | 10 867 | 15 453 | 18 846 | 6 823 | 679 |
| Sum finanskostnader | 10 867 | 15 453 | 18 846 | 6 823 | 679 |
| Netto finans | 4 119 | −402 | −13 149 | −5 838 | −617 |
| Resultat før skatt | - | - | 183 639 | 53 051 | 97 601 |
| Resultat før skattekostnad | 106 944 | 101 681 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 23 502 | 31 929 | 36 575 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 147 064 | 53 051 | 97 601 |
| Årsresultat | 83 442 | 69 752 | 147 064 | 53 051 | 97 601 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 83 442 | 69 752 | 147 064 | 53 051 | 97 601 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 97 601 |
| Totalresultat | 83 442 | 69 752 | 147 064 | 53 051 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 83 442 | 69 752 | 147 064 | 53 051 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 83 442 | 69 752 | 147 064 | 53 051 | 97 601 |
| Maskiner og anlegg | 91 667 | 146 667 | 201 667 | 256 667 | - |
| Sum varige driftsmidler | 91 667 | 146 667 | 201 667 | 256 667 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 3 174 | 41 093 | 19 428 | 11 265 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 174 | 41 093 | 19 428 | 11 265 | 29 587 |
| Sum anleggsmidler | 94 841 | 187 760 | 221 095 | 267 931 | 29 587 |
| Kundefordringer | 68 824 | 79 591 | 125 960 | 53 437 | 76 919 |
| Andre kortsiktige fordringer | 18 526 | 19 370 | 6 817 | 13 748 | - |
| Sum fordringer | 87 349 | 98 961 | 132 776 | 67 185 | 78 832 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 657 664 | 535 451 | 470 592 | 269 877 | 229 891 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 657 664 | 535 451 | 470 592 | 269 877 | 229 891 |
| Sum omløpsmidler | 745 014 | 634 412 | 603 368 | 337 062 | 308 723 |
| Sum eiendeler | 839 855 | 822 172 | 824 463 | 604 994 | 338 310 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 29 587 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Annen egenkapital | 457 838 | 374 396 | 304 644 | 157 580 | 104 529 |
| Sum opptjent egenkapital | 457 838 | 374 396 | 304 644 | 157 580 | 104 529 |
| Sum egenkapital | 458 838 | 375 396 | 305 644 | 158 580 | 105 529 |
| Utsatt skatt | - | 5 709 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 5 709 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 94 327 | 140 373 | 182 891 | 226 655 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 94 327 | 140 373 | 182 891 | 226 655 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 94 327 | 146 082 | 182 891 | 226 655 | 0 |
| Leverandørgjeld | 16 505 | 5 751 | 17 179 | 4 998 | 264 |
| Betalbar skatt | 29 211 | 26 220 | 36 575 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 118 430 | 102 089 | 127 889 | 105 217 | 132 197 |
| Annen kortsiktig gjeld | 122 544 | 166 634 | 154 285 | 109 544 | 100 321 |
| Sum kortsiktig gjeld | 286 690 | 300 694 | 335 928 | 219 759 | 232 782 |
| Sum gjeld | 381 017 | 446 776 | 518 819 | 446 414 | 232 782 |
| Sum egenkapital og gjeld | 839 855 | 822 172 | 824 463 | 604 994 | 338 310 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,60▲ | 2,11 | 1,80 | 1,53 | 1,33 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,83▼ | 1,19 | 1,70 | 2,82 | 2,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,2 %▼ | 14,2 % | 28,3 % | 12,7 % | 29,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,8 %▼ | 7,2 % | 13,3 % | 4,5 % | 7,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,5 %▲ | 5,0 % | 9,9 % | 4,1 % | 7,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 54,6 %▲ | 45,7 % | 37,1 % | 26,2 % | 31,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RH Automation NUF6,8 %
1,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
Toyota Material Handling Norway AS3,6 % 1 794,4 mill.344 ansatte 2026
Bilfinger Norway AS6,4 % 2 122,0 mill.1 244 ansatte 2025
RH Automation NUF6,8 % 1,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Wärtsilä Norway AS10,8 % 3 606,8 mill.541 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 33.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ralf Halvorsrød | 1969 |
| Styrets leder | Ralf Halvorsrød | 1969 |
| Varamedlem | Merete Halvorsrød | 1972 |
| Regnskapsfører | ØKORÅD VESTFOLD SA947 056 654 | - |
| Oppl om foretaket i hjemlandet | RH AUTOMATION NORWAY LTD995 129 566 | - |