- Org.nr.
- 913 846 419
- Adresse
- Tomtegata 2, 2615 Lillehammer
- Bransje
- Andre helsetjenester ellers
Driftsresultat14 8990,5 % margin
EBITDA41 199før av- og nedskrivninger
Årsresultat35 2171,2 % margin
Egenkapital1 966 40084,5 % av eiendelene
Rhexis AS er et aksjeselskap innen andre helsetjenester ellers, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 846 419
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 12.06.2014
- Registrert
- 03.07.2014
- Adresse
- Tomtegata 2, 2615 Lillehammer
- Kommune
- Lillehammer
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rhexis AS997 267 869 · LILLEHAMMER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Helsebransjen, medesinsk praksis som øyespesialist, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 905 250 | 2 703 740 | 2 529 970 | 2 789 370 | 1 965 570 |
| Sum driftsinntekter | 2 905 250 | 2 703 740 | 2 529 970 | 2 789 370 | 1 965 570 |
| Varekostnad | 1 580 763 | 1 674 212 | 1 581 268 | 1 552 235 | 1 088 670 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 418 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 1 681 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 26 300 | 26 300 | 26 300 | 24 467 | - |
| Annen driftskostnad | 1 283 288 | 452 395 | 411 457 | 477 257 | 387 726 |
| Sum driftskostnader | 2 890 351 | 2 152 907 | 2 019 025 | 2 053 958 | 1 478 496 |
| Driftsresultat | 14 899 | 550 833 | 510 945 | 735 412 | 487 074 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 487 074 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 107 156 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 379 918 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 116 | - |
| Annen renteinntekt | 27 252 | 986 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 27 252 | 986 | 0 | 116 | - |
| Annen rentekostnad | 360 | 36 | 697 | - | - |
| Sum finanskostnader | 360 | 36 | 697 | 0 | - |
| Netto finans | 26 892 | 950 | −697 | 116 | - |
| Resultat før skattekostnad | 41 791 | 551 782 | 510 248 | 735 528 | - |
| Skattekostnad | 6 574 | 151 820 | 112 408 | 162 113 | - |
| Årsresultat | 35 217 | 399 962 | 397 840 | 573 415 | 379 918 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 379 918 |
| Ordinært utbytte | 0 | 300 000 | 210 000 | 375 000 | 225 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 154 918 |
| Annen egenkapital | 35 217 | 99 962 | 187 840 | 198 415 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 397 840 | 573 415 | 379 918 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 35 432 | 42 862 | 53 999 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 35 432 | 42 862 | 53 999 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 44 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 50 633 | 76 933 | 103 233 | 129 533 | - |
| Sum varige driftsmidler | 50 633 | 76 933 | 103 233 | 129 533 | 44 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 0 | 200 | 200 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 200 | 200 |
| Sum anleggsmidler | 50 633 | 76 933 | 138 666 | 172 595 | 98 199 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 624 630 | 15 469 | 35 416 |
| Kundefordringer | 0 | 615 780 | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | 615 780 | 624 630 | 15 469 | 35 416 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 983 767 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 277 606 | 2 009 347 | 1 761 109 | 2 335 782 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 277 606 | 2 009 347 | 1 761 109 | 2 335 782 | 1 983 767 |
| Sum omløpsmidler | 2 277 606 | 2 625 127 | 2 385 739 | 2 351 251 | 2 019 183 |
| Sum eiendeler | 2 328 239 | 2 702 060 | 2 524 405 | 2 523 846 | 2 117 381 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | 288 712 | 288 712 | 288 712 | 288 712 | 288 712 |
| Sum innskutt egenkapital | 318 712 | 318 712 | 318 712 | 318 712 | 318 712 |
| Annen egenkapital | 1 647 688 | 1 612 470 | 1 512 509 | 1 324 668 | 1 126 253 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 647 688 | 1 612 470 | 1 512 509 | 1 324 668 | 1 126 253 |
| Sum egenkapital | 1 966 400 | 1 931 182 | 1 831 221 | 1 643 380 | 1 444 965 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 776 | 0 | 23 716 | 0 | - |
| Betalbar skatt | 6 574 | 116 388 | 104 978 | 150 976 | 92 926 |
| Utbytte | 0 | 300 000 | 210 000 | 375 000 | 225 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 354 490 | 354 490 | 354 490 | 354 490 | 354 490 |
| Sum kortsiktig gjeld | 361 840 | 770 878 | 693 184 | 880 466 | 672 416 |
| Sum gjeld | 361 840 | 770 878 | 693 184 | 880 466 | 672 416 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 328 239 | 2 702 060 | 2 524 405 | 2 523 846 | 2 117 381 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,29▲ | 3,41 | 3,44 | 2,67 | 3,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,18▼ | 0,40 | 0,38 | 0,54 | 0,47 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,7 %▼ | 21,1 % | 20,2 % | 31,7 % | 23,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,5 %▼ | 20,4 % | 20,2 % | 26,4 % | 24,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,2 %▼ | 14,8 % | 15,7 % | 20,6 % | 19,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 84,5 %▲ | 71,5 % | 72,5 % | 65,1 % | 68,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rhexis AS0,5 %
2,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
Rhexis AS0,5 % 2,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
PMG AS2,2 % 434,9 mill.92 ansatte 2025
CAREIUM NORGE AS7,4 % 141,2 mill.183 ansatte 2025
FALCK HELSEFORMIDLING AS15,7 % 289,5 mill.50 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.993.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Birger Are Olsen | 1961 |
| Styrets leder | Birger Are Olsen | 1961 |
| Regnskapsfører | REGNSKAP INNLANDET SA967 282 774 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FUNDI AS33,3 %Lillehammer · 500 ordinære aksjer
- OLSENS ØYE AS33,3 %Lillehammer · 500 ordinære aksjer
- Øyelege Simensen AS33,3 %Lillehammer · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.