- Org.nr.
- 972 417 467
- Telefon
- 90 60 91 61
- Adresse
- Grasholmkroken 19B, 4077 Hundvåg
Driftsresultat−29 917ikke oppgitt
Årsresultat4 910 992ikke oppgitt
Egenkapital26 387 515100,0 % av eiendelene
RICO AS er et aksjeselskap innen byggeteknisk konsulentvirksomhet, stiftet 1994.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 972 417 467
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 31.08.2026
- Stiftet
- 20.07.1994
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Grasholmkroken 19B, 4077 Hundvåg
- Telefon
- 90 60 91 61
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RICO AS926 988 581 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av konsulenttjenester, innen- og utenlandsk handel, investering i/og eller kjøp/salg av fast eiendom, deltakelse i andre selskaper, samt hva som herved står i sammenheng.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 29 917 | - | - | 20 281 | 30 138 |
| Sum driftskostnader | 29 917 | 31 161 | 28 858 | 20 281 | 30 138 |
| Driftsresultat | −29 917 | −31 161 | −28 858 | −20 281 | 695 130 |
| Annen finansinntekt | 4 015 802 | - | - | 2 805 092 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 925 107 | - | - | 1 809 752 | - |
| Sum finansinntekter | 4 940 909 | 3 790 616 | 8 354 833 | 4 614 845 | 1 990 885 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 733 | - |
| Sum finanskostnader | - | 250 273 | 326 813 | 733 | 864 971 |
| Netto finans | 4 940 909 | 3 540 343 | 8 028 020 | 4 614 112 | 1 125 914 |
| Resultat før skatt | - | 3 509 182 | 7 999 161 | 4 593 831 | 1 821 044 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 88 263 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 4 505 568 | - |
| Resultat før skattekostnad | 4 910 992 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 4 910 992 | 3 509 182 | 7 876 042 | 4 505 568 | 1 821 044 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 910 992 | - | - | 4 505 568 | - |
| Totalresultat | 4 910 992 | - | - | 4 505 568 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 93 200 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 4 910 992 | - | - | 4 412 368 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 910 992 | - | - | 4 505 568 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 725 268 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 514 978 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 514 978 | - | - | 514 978 | - |
| Sum anleggsmidler | 514 978 | 514 978 | 514 978 | 514 978 | 514 978 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 851 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 851 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 6 548 598 | - | - | 7 191 101 | - |
| Sum investeringer | 6 548 598 | - | - | 7 191 101 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 19 327 256 | - | - | 2 695 690 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 19 327 256 | - | - | 2 695 690 | - |
| Sum omløpsmidler | 25 875 854 | 20 961 545 | 17 669 304 | 9 887 642 | 5 887 497 |
| Sum eiendeler | 26 390 832 | 21 476 523 | 18 184 281 | 10 402 620 | 6 402 474 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 26 287 515 | - | - | 10 211 299 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 26 287 515 | 21 376 523 | 17 867 341 | 10 211 299 | 5 798 931 |
| Sum egenkapital | 26 387 515 | 21 476 523 | 17 967 341 | 10 311 299 | 5 898 931 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 88 263 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 88 263 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 88 263 | 0 |
| Leverandørgjeld | 3 317 | - | - | 3 058 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 317 | - | 216 940 | 3 058 | 503 543 |
| Sum gjeld | 3 317 | 0 | 216 940 | 91 321 | 503 543 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 390 832 | - | - | 10 402 620 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7 800,98 | - | 81,45 | 3 233,37 | 11,69 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 0,01 | 0,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,5 %▲ | 19,0 % | 58,3 % | 54,7 % | 42,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 95,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 251,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 98,8 % | 99,1 % | 92,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Terje Rise | 1956 |
| Varamedlem | Øystein Lobekk | 1964 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TERJE RISE100,0 %f. 1956 · Hundvåg · 5 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Hitecvision AS0,56 %979 598 122 · 106 508 ordinære aksjer
- DNO ASA0,03 %921 526 121 · 246 000 ordinære aksjer
- Bluenord ASA0,02 %987 989 297 · 5 913 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.