- Org.nr.
- 917 790 434
- Adresse
- Ytre Haugsdal 33, 5986 Hosteland
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat452 59027,4 % margin
EBITDA741 390før av- og nedskrivninger
Årsresultat378 57122,9 % margin
Egenkapital537 01817,1 % av eiendelene
RJT-Service AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 790 434
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 15.09.2026
- Stiftet
- 16.08.2016
- Registrert
- 27.09.2016
- Adresse
- Ytre Haugsdal 33, 5986 Hosteland
- Kommune
- Masfjorden
- Næring
- 43.221 Rørleggerarbeid
- Aksjekapital
- 32 700
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RJT-Service AS917 854 599 · OSTERØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel og tjenesteyting tilknyttet utstyr til rør og avløpssystemer, herunder service og vedlikehold. Selskapet kan også investere i aksjer og andeler i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 651 372 | 1 685 850 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 651 372 | 1 685 850 | 572 075 | 369 259 | 202 647 |
| Varekostnad | 406 505 | 729 678 | 125 104 | 62 345 | 33 260 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 288 800 | 268 300 | 128 300 | 121 999 | 147 949 |
| Annen driftskostnad | 503 477 | 453 272 | 109 720 | 281 908 | 91 792 |
| Sum driftskostnader | 1 198 782 | 1 451 250 | 424 737 | 466 252 | 273 700 |
| Driftsresultat | 452 590 | 234 600 | 147 338 | −96 993 | −71 053 |
| Annen finansinntekt | 1 553 | 1 261 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 553 | 1 261 | 363 | - | 108 |
| Annen rentekostnad | −472 | 15 197 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 140 | 2 429 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | −332 | 17 626 | 1 543 | 511 | 10 330 |
| Netto finans | 1 885 | −16 364 | −1 180 | −511 | −10 222 |
| Resultat før skatt | 454 475 | 218 236 | 146 157 | −97 504 | −81 275 |
| Skattekostnad på resultat | 75 904 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 378 571 | 218 236 | 146 157 | −97 504 | −81 275 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 378 571 | 218 236 | - | - | - |
| Totalresultat | 378 571 | 218 236 | - | - | - |
| Udekket tap | 186 553 | 218 236 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 192 018 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 378 571 | 218 236 | - | - | - |
| Lønnskostnad | - | - | 61 614 | - | 698 |
| Maskiner og anlegg | 578 161 | 643 165 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 098 600 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 543 961 | 1 741 765 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 120 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 120 000 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 663 961 | 1 741 765 | 702 065 | 719 719 | 841 718 |
| Kundefordringer | 113 313 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 94 421 | 147 987 | - | - | - |
| Sum fordringer | 207 734 | 147 987 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 269 199 | 556 601 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 269 199 | 556 601 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 476 933 | 704 588 | 1 439 567 | 1 292 506 | 18 686 |
| Sum eiendeler | 3 140 893 | 2 446 353 | 2 141 633 | 2 012 225 | 860 404 |
| Aksjekapital | 32 700 | - | - | - | - |
| Overkurs | 312 300 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 345 000 | 345 000 | 345 000 | 345 000 | 345 000 |
| Udekket tap | - | 186 553 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 192 018 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 192 018 | −186 553 | −404 789 | −550 946 | −453 443 |
| Sum egenkapital | 537 018 | 158 447 | −59 789 | −205 946 | −108 443 |
| Utsatt skatt | 75 904 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 75 904 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 184 038 | 2 184 038 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 184 038 | 2 184 038 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 259 942 | 2 184 038 | 2 180 039 | 2 174 742 | 964 517 |
| Leverandørgjeld | 16 734 | −16 350 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 128 274 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 198 926 | 120 219 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 343 934 | 103 869 | 21 383 | 43 429 | 4 330 |
| Sum gjeld | 2 603 875 | 2 287 906 | 2 201 422 | 2 218 171 | 968 847 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 140 893 | 2 446 353 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,29▼ | 6,78 | 67,32 | 29,76 | 4,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,85▼ | 14,44 | −36,82 | −10,77 | −8,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,3 %▲ | 10,3 % | 7,1 % | −6,8 % | −8,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 27,4 %▲ | 13,9 % | 25,8 % | −26,3 % | −35,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 22,9 %▲ | 12,9 % | 25,5 % | −26,4 % | −40,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,1 %▲ | 6,5 % | −2,8 % | −10,2 % | −12,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RJT-Service AS27,4 %
1,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %0102030
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.868 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.670 ansatte 2025
RJT-Service AS27,4 % 1,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Raymond Haugsdal | 1977 |
| Styrets leder | Jostein Tangerås | 1973 |
| Styremedlem | Raymond Haugsdal | 1977 |
| Regnskapsfører | T RATIO AS926 329 960 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Jostein Tangerås50,5 %f. 1973 · Lonevåg · 550 ordinære aksjer
- Raymond Haugsdal41,3 %f. 1977 · Glesvær · 450 ordinære aksjer
- SANNA TURØY2,75 %f. 1985 · Steinsland · 30 ordinære aksjer
- KRISTER TURØY2,75 %f. 1980 · Steinsland · 30 ordinære aksjer
- TROND INGE MOLLAND2,75 %f. 1968 · Dalsøyra · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.