- Org.nr.
- 925 721 352
- Adresse
- c/o Arnfinn Stang, Granvegen 8, 3658 Miland
- Hovedeier
- RFS Holding AS, 100 %
Driftsresultat−73 880−1,7 % margin
EBITDA−62 712før av- og nedskrivninger
Årsresultat−128 758−2,9 % margin
Egenkapital266 57342,9 % av eiendelene
Rjukan Events AS er et aksjeselskap innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 721 352
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 02.09.2020
- Registrert
- 29.09.2020
- Adresse
- c/o Arnfinn Stang, Granvegen 8, 3658 Miland
- Kommune
- Tinn
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rjukan Events AS925 745 308 · TINN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapet planlegger, organiserer og gjennomfører arrangementer, events, firmaturer og teambuilding. Virksomheten er rettet mot både bedriftsmarkedet og privatmarkedet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 507 769 | 2 665 657 | 2 315 113 | 2 621 664 | 1 313 889 |
| Annen driftsinntekt | 961 537 | 673 129 | 427 200 | 352 430 | 209 049 |
| Sum driftsinntekter | 4 469 306 | 3 338 786 | 2 742 313 | 2 974 094 | 1 522 938 |
| Varekostnad | 3 066 326 | 2 299 930 | 1 284 003 | 1 543 608 | 621 275 |
| Lønnskostnad | - | - | 686 205 | 313 837 | 73 521 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | 88 026 | 47 315 | 897 |
| Lønnskostnad Il, | 1 050 352 | 947 800 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 11 168 | 25 357 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 415 339 | 431 872 | 470 350 | 728 502 | 642 466 |
| Sum driftskostnader | 4 543 185 | 3 704 958 | 2 528 584 | 2 633 262 | 1 338 159 |
| Driftsresultat | −73 880 | −366 173 | 213 729 | 340 832 | 184 779 |
| Annen renteinntekt | 16 019 | 13 316 | 2 381 | 456 | 41 |
| Sum finansinntekter | 16 019 | 13 316 | 2 381 | 456 | 41 |
| Annen rentekostnad | 313 | 1 475 | 332 | 2 | 822 |
| Annen finanskostnad | 124 | 60 238 | 1 446 | - | - |
| Sum finanskostnader | 437 | 61 713 | 1 778 | 2 | 822 |
| Netto finans | 15 582 | −48 397 | 603 | 454 | −781 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 183 998 |
| Resultat før skattekostnad | −58 298 | −414 570 | 214 332 | 341 286 | - |
| Skattekostnad | 70 460 | −85 662 | 44 789 | 88 087 | 35 717 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 148 281 |
| Årsresultat | −128 758 | −328 908 | 169 543 | 253 199 | 148 281 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 0 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 169 544 | 253 199 | 148 281 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 169 544 | 253 199 | 148 281 |
| Konsernbidrag | 0 | 156 000 | - | - | - |
| Annen egenkapital | −128 758 | −172 908 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | 70 460 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 70 460 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | - | 20 239 | 28 612 | 18 667 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | - | - | 261 004 | 220 354 | 38 166 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 289 616 | 239 021 | 38 166 |
| Investering i datterselskap | - | - | 60 000 | 60 000 | 30 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler 9 o71 | - | 20 239 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 60 000 | 60 000 | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 349 616 | 299 021 | 68 166 |
| Sum anleggsmidler 9 o71 | - | 90 699 | - | - | - |
| Varer | 0 | 112 955 | - | - | - |
| Kundefordringer | 225 380 | 25 000 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 272 | 7 942 | 67 223 | −341 870 | 27 576 |
| Sum fordringer | 231 652 | 32 942 | 67 223 | −341 870 | 27 576 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 423 209 | 125 211 | 111 044 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 380 700 | 286 866 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 380 700 | - | 423 209 | 125 211 | 111 044 |
| Sum omløpsmidler | 612 352 | 432 762 | 490 432 | −216 659 | 138 620 |
| Sum eiendeler | 621 423 | 523 462 | 840 048 | 82 362 | 206 786 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 236 573 | 365 331 | 538 239 | 368 696 | 121 067 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 0 |
| Sum opptjent egenkapital | 236 573 | - | 538 239 | 368 696 | 121 067 |
| Sum egenkapital | 266 573 | 395 331 | 568 239 | 398 696 | 151 067 |
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 3 877 | 8 469 | 2 380 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 3 877 | 8 469 | 2 380 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 877 | - | 2 380 |
| Betalbar skatt | - | - | 82 718 | 105 208 | 33 337 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 95 063 | 31 022 | 1 |
| Langsiktig konserngjeld | 60 000 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 60 000 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 8 016 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 191 656 | 4 029 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 95 178 | 84 817 | 90 150 | −461 033 | 20 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 294 850 | - | 267 931 | - | 53 338 |
| Sum gjeld | 354 850 | 128 130 | 271 808 | −316 334 | 55 718 |
| Sum egenkapital og gjeld | 621 423 | - | 840 047 | 82 362 | 206 785 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | - | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,08▼ | 3,38 | 1,83 | - | 2,60 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,33▲ | 0,32 | 0,48 | −0,79 | 0,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −10,1 %▲ | −51,8 % | 46,9 % | 236,1 % | 89,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,7 %▲ | −11,0 % | 7,8 % | 11,5 % | 12,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,9 %▲ | −9,9 % | 6,2 % | 8,5 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,9 %▼ | 75,5 % | 67,6 % | 484,1 % | 73,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rjukan Events AS−1,7 %
4,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−6 %−4−2024
Billettservice AS−4,2 % 214,5 mill.42 ansatte 2025
Rjukan Events AS−1,7 % 4,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
European Cruise Service AS2,2 % 1 702,2 mill.101 ansatte 2025
BEST ARCTIC AS3,3 % 123,2 mill.21 ansatte 2025
−6 %−4−2024
De tre andre er de største selskapene i næringskode 79.121.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Fagerholt Stang | 1984 |
| Styremedlem | Rune Fagerholt Stang | 1984 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RFS Holding AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RFS Holding AS
- Digidugnad AS100,0 %
- Rjukan Events AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.