- Org.nr.
- 923 266 313
- Adresse
- Stanseveien 4, 0975 Oslo
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−422 091−1,4 % margin
EBITDA491 814før av- og nedskrivninger
Årsresultat−371 270−1,2 % margin
Egenkapital16 051 54774,2 % av eiendelene
RK RØRFORNYING NORGE AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 266 313
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 14.06.2019
- Registrert
- 27.08.2019
- Adresse
- Stanseveien 4, 0975 Oslo
- Postadresse
- Postboks 31 Grorud
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Oslo (551)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 12
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RK RØRFORNYING NORGE AS823 312 202 · OSLO13 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørfornying og rørinspeksjon og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 30 340 008 | 44 942 432 | 36 130 761 | 30 564 801 | 21 505 639 |
| Annen driftsinntekt | 120 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 30 460 008 | 44 942 432 | 36 130 761 | 30 564 801 | 21 505 639 |
| Varekostnad | 4 491 690 | 8 439 427 | 6 170 335 | 6 450 064 | 5 368 247 |
| Lønnskostnad | 14 763 401 | 17 193 171 | 13 425 746 | 11 207 296 | 8 217 375 |
| Avskrivning | 913 905 | 826 706 | 600 531 | 171 281 | 97 410 |
| Annen driftskostnad | 10 713 103 | 12 561 578 | 9 654 516 | 7 884 824 | 5 457 324 |
| Sum driftskostnader | 30 882 099 | 39 020 882 | 29 851 128 | 25 713 465 | 19 140 356 |
| Driftsresultat | −422 091 | 5 921 550 | 6 279 633 | 4 851 336 | 2 365 283 |
| Annen finansinntekt | 39 513 | 34 028 | 71 115 | 38 274 | 13 184 |
| Sum finansinntekter | - | - | 71 115 | 38 274 | 13 184 |
| Annen finanskostnad | 84 160 | 114 951 | 108 270 | 164 279 | 96 836 |
| Sum finanskostnader | - | - | 108 270 | 164 279 | 96 836 |
| Netto finans | −44 647 | −80 923 | −37 155 | −126 005 | −83 652 |
| Resultat før skatt | −466 738 | 5 840 627 | 6 242 478 | 4 725 331 | 2 281 631 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −95 468 | 1 300 220 | 1 375 327 | 1 044 674 | 504 934 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 4 867 151 | 3 680 657 | 1 776 697 |
| Årsresultat | −371 270 | 4 540 407 | 4 867 151 | 3 680 657 | 1 776 697 |
| Overføringer annen egenkapital | −371 270 | 4 540 407 | 4 867 151 | 3 680 657 | 1 776 697 |
| Sum overføringer og disponeringer | −371 270 | 4 540 407 | 4 867 151 | 3 680 657 | 1 776 697 |
| Utsatt skattefordel | 259 159 | 118 119 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 259 159 | 118 119 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | 1 127 886 | 1 917 285 | 2 054 632 | 1 313 553 | 537 033 |
| Sum varige driftsmidler | 1 127 886 | 1 917 285 | 2 054 632 | 1 313 553 | 537 033 |
| Andre fordringer | 232 000 | 232 000 | 232 000 | 209 700 | 194 700 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 232 000 | 232 000 | 232 000 | 209 700 | 194 700 |
| Sum anleggsmidler | 1 619 045 | 2 267 404 | 2 286 632 | 1 523 253 | 731 733 |
| Sum varer | 773 226 | 744 876 | 832 098 | 617 478 | 513 537 |
| Kundefordringer | 1 227 699 | 8 258 002 | 4 721 197 | 8 697 078 | 2 958 714 |
| Sum fordringer | 2 293 075 | 9 114 469 | 6 287 947 | 10 046 525 | 4 184 097 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 16 940 665 | 13 452 333 | 13 105 609 | 4 867 772 | 2 742 910 |
| Sum omløpsmidler | 20 006 966 | 23 311 678 | 20 225 654 | 15 531 775 | 7 440 544 |
| Sum eiendeler | 21 626 011 | 25 579 082 | 22 512 286 | 17 055 028 | 8 172 277 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 16 021 547 | 16 392 817 | 11 852 409 | 6 985 258 | 3 304 602 |
| Sum opptjent egenkapital | 16 021 547 | 16 392 817 | 11 852 409 | 6 985 258 | 3 304 602 |
| Sum egenkapital | 16 051 547 | 16 422 817 | 11 882 409 | 7 015 258 | 3 334 602 |
| Utsatt skatt | - | - | 388 668 | 1 559 650 | 514 976 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 444 042 | 287 716 | 393 646 | 168 864 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 444 042 | 287 716 | 782 314 | 1 728 514 | 514 976 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 3 020 332 | 1 385 910 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 3 020 332 | 1 433 303 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 782 314 | 4 748 846 | 1 948 279 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 216 191 | 50 995 | 47 393 |
| Leverandørgjeld | 1 613 158 | 2 122 119 | 2 041 835 | 1 640 529 | 448 181 |
| Betalbar skatt | 45 572 | 1 807 007 | 2 546 309 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 581 283 | 2 352 740 | 2 651 940 | 1 948 527 | 1 062 633 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 890 409 | 2 586 683 | 2 391 288 | 1 650 873 | 1 309 210 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 130 422 | 8 868 549 | 9 847 563 | 5 290 924 | 2 889 396 |
| Sum gjeld | 5 574 464 | 9 156 265 | 10 629 877 | 10 039 770 | 4 837 675 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 626 011 | 25 579 082 | 22 512 286 | 17 055 028 | 8 172 277 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,90▲ | 2,63 | 2,05 | 2,94 | 2,58 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,35▼ | 0,56 | 0,89 | 1,43 | 1,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,8 %▼ | 24,8 % | 32,1 % | 38,8 % | 29,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,4 %▼ | 13,2 % | 17,4 % | 15,9 % | 11,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,2 %▼ | 10,1 % | 13,5 % | 12,0 % | 8,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 74,2 %▲ | 64,2 % | 52,8 % | 41,1 % | 40,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 538 334
- Resultat per ansatt, kroner
- −35 174
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RK RØRFORNYING NORGE AS−1,4 %
30,5 mill. 12 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.868 ansatte 2025
RK RØRFORNYING NORGE AS−1,4 % 30,5 mill.12 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.670 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Leif Anders Sandin | 1968 |
| Styrets leder | Hans Gustaf Aulin | 1966 |
| Styremedlem | Lars Andre Strömgren | 1981 |
| Styremedlem | Leif Anders Sandin | 1968 |
| Revisor | RE-VISJON AS913 998 081 | - |
| Regnskapsfører | COLUMBI SERVICES AS914 445 426 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RK Relining Sverige AB100,0 %53133, Lidkping · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.