- Org.nr.
- 916 141 653
- Telefon
- 48 60 88 85
- Adresse
- Forusskogen 81, 4031 Stavanger
Driftsresultat−31 639−0,5 % margin
Årsresultat−159 089−2,3 % margin
Egenkapital459 48919,6 % av eiendelene
RM Supply Services AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskinverktøy, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 141 653
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 16.10.2015
- Registrert
- 28.10.2015
- Adresse
- Forusskogen 81, 4031 Stavanger
- Telefon
- 48 60 88 85
- Postadresse
- Postboks 6525 Gausel
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RM Supply Services AS923 131 779 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import og salg av varer til bedrifter.
Tidligere navn
- Angelcraft AS28.10.2015 til 25.07.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 910 489 | 3 673 678 | 3 715 648 | 3 117 739 | - |
| Sum driftsinntekter | 6 910 489 | 3 673 678 | 3 715 648 | 3 117 739 | 2 284 863 |
| Varekostnad | 4 270 987 | 2 562 430 | 2 083 026 | 2 248 597 | - |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 630 616 | 378 730 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 2 778 | - |
| Lønnskostnad | 1 430 544 | 243 659 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 240 597 | 811 869 | 446 598 | 324 437 | - |
| Sum driftskostnader | 6 942 128 | 3 617 958 | 3 160 239 | 2 954 542 | 1 863 194 |
| Driftsresultat | −31 639 | 55 721 | 555 409 | 163 198 | - |
| Annen renteinntekt | 2 266 | 14 596 | - | 67 | - |
| Annen finansinntekt | 158 109 | 89 348 | 31 022 | 10 647 | - |
| Sum finansinntekter | 160 376 | 103 944 | 31 022 | 10 715 | 71 |
| Annen rentekostnad | 78 905 | 84 269 | 5 603 | 8 993 | - |
| Annen finanskostnad | 208 920 | 75 753 | 40 536 | 6 885 | - |
| Sum finanskostnader | 287 825 | 160 022 | 46 139 | 15 878 | 7 753 |
| Netto finans | −127 449 | −56 078 | −15 117 | −5 163 | −7 682 |
| Resultat før skatt | −159 089 | −357 | 540 291 | 158 034 | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 120 520 | 34 606 | - |
| Skattekostnad på resultat | 2 | 481 | - | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | −159 089 | −838 | 419 771 | 123 428 | - |
| Årsresultat | −159 089 | −838 | 419 771 | 123 428 | 322 655 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −159 089 | −838 | 419 771 | 123 428 | - |
| Totalresultat | −159 089 | −838 | 419 771 | 123 428 | - |
| Ordinært utbytte | - | 267 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −159 089 | −267 838 | 419 771 | 123 428 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −159 089 | −838 | 419 771 | 123 428 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 1 431 | 100 928 | 21 189 | 22 222 |
| Sum varer | 939 035 | 807 035 | 990 035 | 64 772 | - |
| Kundefordringer | 1 261 285 | 892 974 | 570 111 | 55 502 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 113 396 | 176 776 | 106 019 | 201 907 | - |
| Sum fordringer | 1 374 681 | 1 069 750 | 676 130 | 257 409 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 35 124 | 80 916 | 78 141 | 331 321 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 35 124 | 80 916 | 78 141 | 331 321 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 348 840 | 1 957 702 | 1 744 306 | 653 501 | 512 343 |
| Sum eiendeler | 2 348 840 | 1 959 132 | 1 845 233 | 674 691 | 534 565 |
| Andre langsiktige fordringer | - | 1 431 | 100 928 | 18 597 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 1 431 | 100 928 | 18 597 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 2 592 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 2 592 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 429 489 | 588 578 | 856 416 | 436 645 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 429 489 | 588 578 | 856 416 | 436 645 | 313 217 |
| Sum egenkapital | 459 489 | 618 578 | 886 416 | 466 645 | 343 217 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 709 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 382 203 | 456 882 | 185 000 | - | - |
| Leverandørgjeld | 1 120 177 | 827 884 | 526 647 | 12 077 | - |
| Betalbar skatt | - | 481 | 117 928 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 31 680 | 21 293 | 35 027 | 25 259 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 355 291 | 34 015 | 94 215 | 42 179 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 889 351 | 1 340 555 | 958 818 | 208 046 | 190 639 |
| Sum gjeld | 1 889 351 | 1 340 555 | 958 818 | 208 046 | 191 348 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 348 840 | 1 959 132 | 1 845 233 | 674 691 | - |
Nøkkeltall 2019 til 2023
| Nøkkeltall | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,24▼ | 1,46 | 1,82 | 3,14 | 2,69 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,11▲ | 2,17 | 1,08 | 0,45 | 0,56 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,0 %▼ | 8,4 % | 46,5 % | 28,8 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,5 %▼ | 1,5 % | 14,9 % | 5,2 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,3 %▼ | −0,0 % | 11,3 % | 4,0 % | 14,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 19,6 %▼ | 31,6 % | 48,0 % | 69,2 % | 64,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RM Supply Services AS−0,5 %
6,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2023
−25 %0255075100
RM Supply Services AS−0,5 % 6,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2023
STANLEY BLACK & DECKER NORWAY AS3,9 % 441,6 mill.42 ansatte 2025
Eiva-Safex AS4,4 % 356,3 mill.89 ansatte 2025
BERTEL O. STEEN HOLDING AS99,1 % 1 589,5 mill.1 til 4 ansatte 2025
−25 %0255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.620.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Thomas Aleksander Bye Reve | 1985 |
| Styrets leder | Thomas Aleksander Bye Reve | 1985 |
| Styremedlem | Rachel Freire Moraes | 1994 |