- Org.nr.
- 929 514 815
- Adresse
- Nils Hansens vei 6A, 0666 Oslo
Driftsresultat74 4942,4 % margin
Årsresultat45 7061,5 % margin
Egenkapital132 07515,2 % av eiendelene
Ansatte15i Aa‑registeret
RO & RAFF AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med blomster, planter, gjødsel og plantevernmidler, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 514 815
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 30.06.2022
- Registrert
- 01.08.2022
- Adresse
- Nils Hansens vei 6A, 0666 Oslo
- Postadresse
- Langerudsvingen 6D
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 47.761 Detaljhandel med blomster, planter, gjødsel og plantevernmidlerDetaljhandel med blomster, planter, gjødsel og plantevernmidler i Oslo (98)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MO & RAFF AS913 891 422 · OSLO14 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av blomster og dekorasjoner tilpasset ulike events.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 040 706 | 3 358 956 | 2 241 801 | 2 204 778 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 4 618 |
| Sum driftsinntekter | 3 040 706 | 3 358 956 | 2 241 801 | 2 209 395 |
| Varekostnad | 943 673 | 1 298 225 | 690 983 | 796 205 |
| Lønnskostnad | 1 254 548 | 1 223 013 | 836 367 | 704 025 |
| Annen driftskostnad | 767 992 | 824 652 | 643 710 | 692 636 |
| Sum driftskostnader | 2 966 212 | 3 345 889 | 2 171 061 | 2 192 866 |
| Driftsresultat | 74 494 | 13 067 | 70 740 | 16 530 |
| Annen finansinntekt | - | 151 | - | - |
| Annen renteinntekt | 1 116 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 116 | 151 | - | - |
| Annen rentekostnad | 15 870 | 21 025 | 7 481 | 1 184 |
| Annen finanskostnad | 259 | 909 | - | 1 563 |
| Sum finanskostnader | 16 128 | 21 935 | 7 481 | 2 748 |
| Netto finans | −15 012 | −21 784 | −7 481 | −2 748 |
| Resultat før skatt | - | - | 63 259 | 13 782 |
| Resultat før skattekostnad | 59 481 | −8 717 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 13 775 | −107 | 14 525 | 7 537 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 48 734 | 6 245 |
| Årsresultat | 45 706 | −8 610 | 48 734 | 6 245 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 45 706 | −8 610 | 48 734 | 6 245 |
| Totalresultat | 45 706 | −8 610 | 48 734 | 6 245 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −8 610 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 45 706 | - | 48 734 | 6 245 |
| Sum overføringer og disponeringer | 45 706 | −8 610 | 48 734 | 6 245 |
| Andre langsiktige fordringer | 55 047 | 54 188 | 54 188 | 54 188 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 55 047 | 54 188 | 54 188 | 54 188 |
| Sum anleggsmidler | 55 047 | 54 188 | 54 188 | 54 188 |
| Sum varer | 313 190 | 311 110 | 307 160 | 35 000 |
| Kundefordringer | 403 950 | 24 600 | 99 586 | 15 990 |
| Andre kortsiktige fordringer | 16 308 | 39 930 | 68 409 | 54 424 |
| Sum fordringer | 420 258 | 64 530 | 167 995 | 70 414 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 80 132 | 151 109 | 115 786 | 40 232 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 80 132 | 151 109 | 115 786 | 40 232 |
| Sum omløpsmidler | 813 580 | 526 749 | 590 941 | 145 646 |
| Sum eiendeler | 868 627 | 580 937 | 645 129 | 199 834 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 15 570 | 15 570 | 15 570 | 15 570 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 45 570 | 45 570 | 40 000 | 40 000 |
| Annen egenkapital | 86 505 | 40 799 | 54 979 | 6 245 |
| Sum opptjent egenkapital | 86 505 | 40 799 | 54 979 | 6 245 |
| Sum egenkapital | 132 075 | 86 369 | 94 979 | 46 245 |
| Utsatt skatt | - | - | 438 | 70 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 438 | 70 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 438 | - |
| Leverandørgjeld | 113 556 | 63 077 | 77 660 | −41 352 |
| Betalbar skatt | 13 775 | 331 | 14 157 | 7 467 |
| Skyldig offentlige avgifter | 84 226 | 140 180 | 250 692 | 99 719 |
| Kortsiktig konserngjeld | 83 321 | - | 51 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 441 673 | 290 979 | 156 203 | 87 685 |
| Sum kortsiktig gjeld | 736 551 | 494 567 | 549 711 | 153 519 |
| Sum gjeld | 736 551 | 494 567 | 550 149 | 153 589 |
| Sum egenkapital og gjeld | 868 627 | 580 937 | 645 129 | 199 834 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,10▲ | 1,07 | 1,08 | 0,95 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,58▼ | 5,73 | 5,79 | 3,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,4 %▲ | 2,2 % | 16,7 % | 8,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,4 %▲ | 0,4 % | 3,2 % | 0,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▲ | −0,3 % | 2,2 % | 0,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,2 %▲ | 14,9 % | 14,7 % | 23,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 202 714
- Resultat per ansatt, kroner
- 4 966
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RO & RAFF AS2,4 %
3,0 mill. 15 ansatte 2025
−30 %−20−10010
Plantehallen AS−20,2 % 162,8 mill.158 ansatte 2025
PLANTASJEN NORGE AS−4,6 % 2 859,6 mill.1 184 ansatte 2025
RO & RAFF AS2,4 % 3,0 mill.15 ansatte 2025
MESTER GRØNN AS3,8 % 2 039,0 mill.1 844 ansatte 2025
−30 %−20−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.761.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Elis Yelitza Romero Raffe | 1981 |
| Styrets leder | Aslak Hougen | 1979 |
| Styremedlem | Elis Yelitza Romero Raffe | 1981 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ELIS YELITZA ROMERO RAFFE100,0 %f. 1981 · Oslo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.