- Org.nr.
- 932 277 565
- Adresse
- Tiltaksvegen 40, 7300 Orkanger
- Hovedeier
- G. S. Holding AS, 100 %
Driftsresultat−32 858ikke oppgitt
Årsresultat−64 296ikke oppgitt
Egenkapital−59 889−4,1 % av eiendelene
Røåsvegen AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 277 565
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 14.09.2023
- Registrert
- 19.10.2023
- Adresse
- Tiltaksvegen 40, 7300 Orkanger
- Kommune
- Orkland
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Orkland (208)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og utvikling av bolig- og næringseiendom og andre tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 32 858 | 24 463 | 1 130 |
| Driftsresultat | −32 858 | −24 463 | −1 130 |
| Sum finansinntekter | 0 | - | - |
| Sum finanskostnader | 31 438 | - | - |
| Netto finans | −31 438 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −64 296 | −24 463 | −1 130 |
| Årsresultat | −64 296 | −24 463 | −1 130 |
| Sum anleggsmidler | 922 500 | 922 500 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 542 013 | 198 676 | 778 870 |
| Sum eiendeler | 1 464 513 | 1 121 176 | 778 870 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum opptjent egenkapital | −89 889 | −25 593 | −1 130 |
| Sum egenkapital | −59 889 | 4 407 | 28 870 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 524 402 | 1 116 769 | 750 000 |
| Sum gjeld | 1 524 402 | 1 116 769 | 750 000 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,36▲ | 0,18 | 1,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −25,45▼ | 253,41 | 25,98 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,5 % | −2,6 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −4,1 %▼ | 0,4 % | 3,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gunnar Stenseth | 1981 |
| Regnskapsfører | ORKLA SPAREBANK REGNSKAP AS934 958 446 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- G. S. Holding AS100,0 %Fannrem · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- G. S. Holding AS
- Rislia Utvikling AS100,0 %
- Tiltaksvegen 40 AS100,0 %
- Røåsvegen AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.