- Org.nr.
- 993 453 811
- Telefon
- 91759428
- Adresse
- Halfdan Kjerulfs vei 7, 1472 Fjellhamar
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−38 471
Årsresultat−7 852−22,4 % margin
Egenkapital2 300 17995,9 % av eiendelene
ROGER HOLDING AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet, rørleggervirksomhet og alt som naturlig står i forbindelse med dette, derunder investeringer og deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 35 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 35 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen driftskostnad | 73 471 | - | - | 50 367 | 76 356 |
| Sum driftskostnader | 73 471 | 53 189 | 70 876 | 50 367 | 76 356 |
| Driftsresultat | −38 471 | −23 189 | −40 876 | −20 367 | −76 356 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | - | - | 210 000 | - |
| Annen renteinntekt | 30 619 | - | - | 6 230 | 1 375 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 280 000 |
| Sum finansinntekter | 30 619 | 669 842 | 713 907 | 216 230 | 281 375 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 336 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 336 |
| Netto finans | 30 619 | 669 842 | 713 907 | 216 230 | 281 039 |
| Resultat før skatt | - | 646 653 | 673 031 | - | 204 683 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 204 683 |
| Resultat før skattekostnad | −7 852 | - | - | 195 863 | - |
| Årsresultat | −7 852 | 646 653 | 673 031 | 195 863 | 204 683 |
| Tilleggsutbytte | 600 000 | - | - | 900 000 | - |
| Annen egenkapital | −607 852 | - | - | −704 137 | 204 683 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 195 863 | 204 683 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | 1 162 106 |
| Investering i datterselskap | 160 000 | - | - | 160 000 | 160 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 273 245 | - | - | - | 273 245 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 433 245 | - | - | 433 245 | 433 245 |
| Sum anleggsmidler | 433 245 | 433 245 | 433 245 | 433 245 | 1 595 351 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 384 678 |
| Varer | 1 393 441 | - | - | 1 241 207 | - |
| Sum varer | - | - | - | 1 241 207 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 384 678 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 384 678 | 384 678 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 570 897 | - | - | 169 612 | 982 731 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 570 897 | - | - | 169 612 | 982 731 |
| Sum omløpsmidler | 1 964 338 | 2 611 775 | 2 044 113 | 1 795 497 | 1 367 409 |
| Sum eiendeler | 2 397 583 | 3 045 020 | 2 477 358 | 2 228 742 | 2 962 760 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 1 162 106 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 2 200 179 | - | - | 2 038 347 | 2 742 484 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 200 179 | 2 808 031 | 2 261 378 | 2 038 347 | 2 742 484 |
| Sum egenkapital | 2 300 179 | 2 908 031 | 2 361 378 | 2 138 347 | 2 842 484 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 47 176 | - | - | 3 434 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 50 000 | - | - | 50 000 | 50 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 228 | - | - | 36 961 | 70 276 |
| Sum kortsiktig gjeld | 97 404 | 136 988 | 115 980 | 90 395 | 120 276 |
| Sum gjeld | 97 404 | 136 988 | 115 980 | 90 395 | 120 276 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 397 583 | - | - | 2 228 742 | 2 962 760 |
| a kr.1000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 20,17▲ | 19,07 | 17,62 | 19,86 | 11,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04 | 0,05 | 0,05 | 0,04 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,3 %▼ | 23,4 % | 28,6 % | 7,5 % | 6,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −109,9 %▼ | −77,3 % | −136,3 % | −67,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −22,4 %▼ | 2 155,5 % | 2 243,4 % | 652,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,9 %▲ | 95,5 % | 95,3 % | 95,9 % | 95,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Roger Gulbæk Enersen | 1966 |
| Styrets leder | Roger Gulbæk Enersen | 1966 |
| Revisor | ÅRNES REVISJON AS850 249 652 | - |
| Regnskapsfører | WEPE REGNSKAP AS976 095 057 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ROGER GULBÆK ENERSEN100,0 %f. 1966 · Fjellhamar · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 979 424 361 · 70 ordinære aksjer
- 935 935 024 · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.