- Org.nr.
- 924 846 747
- Telefon
- 63 80 44 60
- Adresse
- Nesgata 2, 2004 Lillestrøm
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−311 891−3,1 % margin
EBITDA−49 303før av- og nedskrivninger
Årsresultat103 6851,0 % margin
Egenkapital5 112 94569,9 % av eiendelene
Romerike Glass A/S er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 1973.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 846 747
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 13.03.1973
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Nesgata 2, 2004 Lillestrøm
- Telefon
- 63 80 44 60
- Kommune
- Lillestrøm
- Aksjekapital
- 240 000
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- www.romerikeglass.no
Underenheter
1
- ROMERIKE GLASS AS971 867 604 · LILLESTRØM10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Glassvirksomheet, handel med verdipapirer, samt hva dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 460 826 | 9 766 993 | 8 939 843 | 9 854 333 | 8 303 948 |
| Annen driftsinntekt | 485 316 | 571 481 | 365 235 | 535 862 | 342 231 |
| Sum driftsinntekter | 9 946 142 | 10 338 474 | 9 305 078 | 10 390 195 | 8 646 179 |
| Varekostnad | 2 746 099 | 3 375 947 | 2 853 020 | 3 264 040 | 2 476 665 |
| Lønnskostnad | 4 626 814 | 4 404 918 | 4 186 541 | 4 527 657 | 3 761 520 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 262 588 | 177 680 | 22 182 | 45 013 | 76 513 |
| Annen driftskostnad | 2 622 533 | 2 370 890 | 2 301 687 | 2 314 406 | 2 139 003 |
| Sum driftskostnader | 10 258 034 | 10 329 435 | 9 363 429 | 10 151 116 | 8 453 700 |
| Driftsresultat | −311 891 | 9 040 | −58 352 | 239 079 | 192 479 |
| Annen renteinntekt | 68 650 | 82 561 | 71 876 | 28 931 | 29 293 |
| Annen finansinntekt | 53 533 | 49 520 | 139 730 | 35 055 | 62 829 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 312 331 | 62 275 | 37 907 | 2 435 | 381 918 |
| Sum finansinntekter | 434 513 | 194 357 | 249 512 | 66 421 | 474 041 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 190 504 | 282 623 | 351 209 |
| Annen rentekostnad | 18 937 | 20 119 | 453 | 330 | 496 |
| Annen finanskostnad | - | 46 807 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 18 937 | 66 926 | 190 957 | 282 953 | 351 704 |
| Netto finans | 415 576 | 127 431 | 58 555 | - | 122 336 |
| Resultat før skatt | - | - | 203 | 22 548 | 314 815 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 203 | 22 548 | 314 815 |
| Resultat før skattekostnad | 103 685 | 136 471 | - | - | - |
| Årsresultat | 103 685 | 136 471 | 203 | 22 548 | 314 815 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 103 685 | 136 471 | 203 | 22 548 | 314 815 |
| Totalresultat | 103 685 | 136 471 | 203 | 22 548 | 314 815 |
| Avsatt til annen egenkapital | 103 685 | 136 471 | 203 | 22 548 | 314 815 |
| Sum overføringer og disponeringer | 103 685 | 136 471 | 203 | 22 548 | 314 815 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 877 238 | 1 139 826 | 26 752 | 26 752 | 71 765 |
| Sum varige driftsmidler | 877 238 | 1 139 826 | 63 170 | 26 752 | 71 765 |
| Obligasjoner og andre fordringer | - | - | 123 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 123 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 877 238 | 1 139 826 | 63 293 | 26 752 | 71 765 |
| Sum varer | 911 810 | 721 510 | 689 713 | 697 966 | 586 360 |
| Kundefordringer | 780 517 | 1 181 882 | 550 043 | 1 016 523 | 681 641 |
| Andre kortsiktige fordringer | 84 222 | 192 159 | 148 289 | 142 803 | 165 260 |
| Sum fordringer | 864 739 | 1 374 041 | 698 333 | 1 159 326 | 846 902 |
| Markedsbaserte aksjer | 1 178 954 | 866 624 | 976 874 | 1 268 168 | 1 548 355 |
| Sum investeringer | 1 178 954 | 866 624 | 976 874 | 1 268 168 | 1 548 355 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 478 129 | 3 407 921 | 4 266 620 | 3 922 246 | 3 843 610 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 478 129 | 3 407 921 | 4 266 620 | 3 922 246 | 3 843 610 |
| Sum omløpsmidler | 6 433 632 | 6 370 096 | 6 631 539 | 7 047 706 | 6 825 227 |
| Sum eiendeler | 7 310 870 | 7 509 923 | 6 694 833 | 7 074 458 | 6 896 992 |
| Aksjekapital | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 |
| Annen egenkapital | 4 872 945 | 4 769 260 | 4 632 789 | 4 632 585 | 4 610 038 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 872 945 | 4 769 260 | 4 632 789 | 4 632 585 | 4 610 038 |
| Sum egenkapital | 5 112 945 | 5 009 260 | 4 872 789 | 4 872 585 | 4 850 038 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 190 757 | 239 015 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 190 757 | 239 015 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 190 757 | 239 015 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 851 454 | 912 352 | 745 685 | 902 182 | 752 892 |
| Skattetrekk og andre trekk | 629 181 | 753 631 | 606 544 | 704 481 | 611 384 |
| Annen kortsiktig gjeld | 526 534 | 595 664 | 469 816 | 595 209 | 682 678 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 007 168 | 2 261 648 | 1 822 044 | 2 201 873 | 2 046 954 |
| Sum gjeld | 2 197 926 | 2 500 663 | 1 822 044 | 2 201 873 | 2 046 954 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 310 870 | 7 509 923 | 6 694 833 | 7 074 458 | 6 896 992 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,21▲ | 2,82 | 3,64 | 3,20 | 3,33 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,43▼ | 0,50 | 0,37 | 0,45 | 0,42 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,7 %▼ | 2,9 % | 2,8 % | 4,4 % | 9,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,1 %▼ | 0,1 % | −0,6 % | 2,3 % | 2,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,0 %▼ | 1,3 % | 0,0 % | 0,2 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 69,9 %▲ | 66,7 % | 72,8 % | 68,9 % | 70,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 994 614
- Resultat per ansatt, kroner
- −31 189
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Romerike Glass A/S−3,1 %
9,9 mill. 10 ansatte 2025
−5 %0510
Romerike Glass A/S−3,1 % 9,9 mill.10 ansatte 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.83 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Erik Hesler | 1970 |
| Styrets leder | Herman Erik Hesler | 1948 |
| Styremedlem | Erik Hesler | 1970 |
| Styremedlem | Linda Hesler | 1973 |
| Revisor | BLOM & FOSSAN AS936 072 550 | - |
| Regnskapsfører | WEPE REGNSKAP AS976 095 057 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ERIK HESLER35,0 %f. 1970 · Rasta · 84 ordinære aksjer
- LINDA HESLER35,0 %f. 1973 · Fetsund · 84 ordinære aksjer
- HERMAN ERIK HESLER30,0 %f. 1948 · Fetsund · 72 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 995 568 217 · 2 072 ordinære aksjer
- DNB BANK ASA0,00 %984 851 006 · 1 959 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.