- Org.nr.
- 926 310 488
- Adresse
- c/o Knut Tore Halstensen, Fjordgata 30, 7300 Orkanger
Driftsresultat112 78030,3 % margin
EBITDA132 613før av- og nedskrivninger
Årsresultat82 07622,1 % margin
Egenkapital635 50392,8 % av eiendelene
ROMSTAD DRIFT AS er et aksjeselskap innen produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 310 488
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 14.11.2020
- Registrert
- 30.12.2020
- Adresse
- c/o Knut Tore Halstensen, Fjordgata 30, 7300 Orkanger
- Kommune
- Orkland
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ROMSTAD DRIFT AS933 346 684 · ORKLAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av arbeidskraft.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 371 683 | - | - | - | 0 |
| Sum driftsinntekter | 371 683 | 400 282 | 446 591 | - | 0 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 43 768 |
| Varekostnad | 75 309 | - | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 19 833 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 163 761 | - | - | - | 8 381 |
| Sum driftskostnader | 258 903 | 355 802 | 34 327 | - | 52 149 |
| Driftsresultat | 112 780 | 44 480 | 412 264 | - | −52 149 |
| Resultat før skatt | - | 42 622 | 412 718 | - | −52 149 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −52 149 |
| Annen renteinntekt | 123 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 123 | 0 | 597 | - | - |
| Annen rentekostnad | 2 356 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 356 | 1 858 | 143 | - | - |
| Netto finans | −2 233 | −1 858 | 454 | - | - |
| Resultat før skattekostnad | 110 547 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 28 472 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 82 076 | 32 836 | 323 245 | - | −52 149 |
| Annen egenkapital | 82 076 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 15 167 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 15 167 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 15 167 | 35 000 | 0 | - | 0 |
| Kundefordringer | 655 421 | - | - | - | 218 750 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 0 |
| Sum fordringer | 655 421 | - | - | - | 218 750 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 002 | - | - | - | 184 241 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 002 | - | - | - | 184 241 |
| Sum omløpsmidler | 669 423 | 716 559 | 677 796 | - | 402 991 |
| Sum eiendeler | 684 589 | 751 559 | 677 796 | - | 402 991 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −6 570 | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 23 430 | 23 430 | 23 430 | - | 24 430 |
| Avsatt utbytte | - | - | - | - | 152 848 |
| Annen egenkapital | 612 073 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 612 073 | 529 998 | 420 543 | - | 152 848 |
| Sum egenkapital | 635 503 | 553 428 | 443 973 | - | 177 278 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 1 540 | 0 | - | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 0 |
| Utsatt skatt | 3 337 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 337 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 60 | - | - | - | 9 050 |
| Betalbar skatt | 26 675 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 19 014 | - | - | - | 216 662 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 45 749 | 196 591 | 157 204 | - | 225 712 |
| Sum gjeld | 49 086 | 198 131 | 157 204 | - | 225 712 |
| Sum egenkapital og gjeld | 684 589 | - | - | - | 402 990 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 14,63▲ | 3,64 | 4,31 | - | 1,79 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08▼ | 0,36 | 0,35 | - | 1,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,7 %▲ | 6,2 % | 60,9 % | - | −12,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 30,3 %▲ | 11,1 % | 92,3 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 22,1 %▲ | 8,2 % | 72,4 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,8 %▲ | 73,6 % | 65,5 % | - | 44,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ROMSTAD DRIFT AS30,3 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
MILLS AS10,7 % 2 374,2 mill.340 ansatte 2025
Pharma Marine AS17,3 % 607,1 mill.93 ansatte 2025
ROMSTAD DRIFT AS30,3 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
KAPPA BIOSCIENCE AS33,1 % 664,3 mill.43 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 10.890.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Knut Tore Serddilog Halstensen | 1974 |
| Styrets leder | Knut Tore Serddilog Halstensen | 1974 |
| Styremedlem | Kanokon Serddilog Halstensen | 1991 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KNUT TORE SERDDILOG HALSTENSEN50,0 %f. 1974 · Orkanger · 50 ordinære aksjer
- Kanokon Serddilog Halstensen50,0 %f. 1991 · Orkanger · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.