- Org.nr.
- 919 962 089
- Adresse
- Kampeveien 54, 1350 Lommedalen
Rønninghaugen AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 962 089
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 16.10.2017
- Registrert
- 24.11.2017
- Adresse
- Kampeveien 54, 1350 Lommedalen
- Postadresse
- c/o Henriette Brustad, Kampeveien 54
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum (1 652)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rønninghaugen AS919 983 108 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av oppstalling for hester, salg av fòr og andre varer og tjenester tilknyttet dette virket, brøyting, strøing og annet veivedlikehold, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 451 917 | 1 604 460 | 1 509 867 | 1 120 317 | 536 317 |
| Annen driftsinntekt | 23 333 | - | 25 000 | 1 400 | 103 000 |
| Sum driftsinntekter | 1 475 250 | 1 604 460 | 1 534 867 | 1 121 717 | 639 317 |
| Varekostnad | 358 505 | 406 481 | 358 127 | 191 655 | 178 190 |
| Lønnskostnad | 518 846 | 691 580 | 799 466 | 439 073 | 55 256 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 3 333 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 66 400 | 33 600 | 16 300 | 10 000 | - |
| Annen driftskostnad | 598 225 | 521 174 | 547 941 | 567 205 | 215 449 |
| Sum driftskostnader | 1 541 976 | 1 652 835 | 1 721 834 | 1 207 933 | 452 228 |
| Driftsresultat | −66 726 | −48 375 | −186 966 | −86 216 | 187 089 |
| Annen renteinntekt | 222 | 106 | 255 | 82 | 6 |
| Annen finansinntekt | 891 | 466 | 356 | - | 813 |
| Sum finansinntekter | 1 113 | 572 | 611 | 82 | 819 |
| Annen rentekostnad | 26 335 | 9 706 | 122 | 41 | 47 |
| Annen finanskostnad | 45 | - | - | −433 | 38 |
| Sum finanskostnader | 26 381 | 9 706 | 122 | −392 | 85 |
| Netto finans | −25 267 | −9 134 | 489 | 473 | 733 |
| Resultat før skatt | - | - | −186 477 | −85 743 | 187 822 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 41 321 |
| Resultat før skattekostnad | −91 993 | −57 509 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −18 307 | −10 601 | −36 399 | −18 387 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −150 078 | −67 356 | 146 501 |
| Årsresultat | −73 686 | −46 908 | −150 078 | −67 356 | 146 501 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −73 686 | −46 908 | −150 078 | −67 356 | 146 501 |
| Totalresultat | −73 686 | −46 908 | −150 078 | −67 356 | - |
| Udekket tap | −73 686 | −46 908 | −150 078 | −21 342 | 100 487 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 46 014 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | −46 014 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −73 686 | −46 908 | −150 078 | −67 356 | 146 501 |
| Utsatt skattefordel | 37 629 | 19 322 | 8 721 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 37 629 | 19 322 | 8 721 | - | - |
| Maskiner og anlegg | 217 171 | 283 571 | 22 171 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | 16 667 | 26 667 | 36 667 | - |
| Sum varige driftsmidler | 217 171 | 300 238 | 48 838 | 36 667 | 46 667 |
| Sum anleggsmidler | 254 800 | 319 560 | 57 559 | 36 667 | 46 667 |
| Sum varer | - | 53 000 | 53 000 | 173 000 | - |
| Kundefordringer | 26 949 | 90 938 | 61 549 | 46 111 | 49 874 |
| Andre kortsiktige fordringer | 25 941 | 4 180 | 12 277 | 365 | 97 472 |
| Sum fordringer | 52 890 | 95 118 | 73 826 | 46 476 | 147 346 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 54 934 | 51 883 | 64 694 | 63 548 | 11 733 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 54 934 | 51 883 | 64 694 | 63 548 | 11 733 |
| Sum omløpsmidler | 107 824 | 200 001 | 191 520 | 283 024 | 159 079 |
| Sum eiendeler | 362 624 | 519 561 | 249 079 | 319 690 | 205 745 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 46 667 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 46 014 |
| Udekket tap | 292 014 | 218 328 | 171 420 | 21 342 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −292 014 | −218 328 | −171 420 | −21 342 | 46 014 |
| Sum egenkapital | −262 014 | −188 328 | −141 420 | 8 658 | 76 014 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 27 678 | 46 065 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 27 678 | 46 065 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 5 650 | 12 824 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 238 019 | 285 780 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 238 019 | 285 780 | 5 650 | 12 824 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 238 019 | 285 780 | 5 650 | 40 502 | 46 065 |
| Leverandørgjeld | 61 787 | 48 488 | 31 903 | 39 949 | 21 707 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 977 |
| Skyldig offentlige avgifter | 87 130 | 66 427 | 108 033 | 62 504 | 7 827 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 63 940 | 49 455 | 31 155 |
| Annen kortsiktig gjeld | 237 702 | 307 195 | 180 974 | 118 622 | 22 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 386 619 | 422 109 | 384 850 | 270 531 | 83 667 |
| Sum gjeld | 624 638 | 707 889 | 390 499 | 311 032 | 129 732 |
| Sum egenkapital og gjeld | 362 624 | 519 561 | 249 079 | 319 690 | 205 745 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,28▼ | 0,47 | 0,50 | 1,05 | 1,90 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,38▲ | −3,76 | −2,76 | 35,92 | 1,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −14,9 %▼ | −12,4 % | −65,5 % | −32,8 % | 91,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −4,5 %▼ | −3,0 % | −12,2 % | −7,7 % | 29,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,0 %▼ | −2,9 % | −9,8 % | −6,0 % | 22,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −72,3 %▼ | −36,2 % | −56,8 % | 2,7 % | 36,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Henriette Brustad | 1981 |
| Styrets leder | Henriette Brustad | 1981 |
| Regnskapsfører | NIVAL AS824 591 962 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Henriette Brustad100,0 %f. 1981 · Lommedalen · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.