- Org.nr.
- 928 941 507
- Telefon
- 62467202
Driftsresultat418 6783,7 % margin
EBITDA629 964før av- og nedskrivninger
Årsresultat263 7532,3 % margin
Egenkapital1 026 92127,7 % av eiendelene
Rønnings Bilverksted A/S er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, stiftet 1979.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- Rønnings Bilverksted A/S971 760 710 · RENDALEN8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive bilverksted, salg og service av motorvogner, samt annen virksomhet som naturlig hører inn under dette formålet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 11 236 941 | 10 569 476 | 9 406 465 | 8 287 363 | 8 681 336 |
| Annen driftsinntekt | 149 535 | 133 296 | 72 513 | 32 889 | 43 546 |
| Sum driftsinntekter | 11 386 476 | 10 702 772 | 9 478 977 | 8 320 252 | 8 724 881 |
| Varekostnad | 4 606 104 | 4 529 594 | 4 063 082 | 3 340 010 | 3 754 914 |
| Lønnskostnad | 4 029 109 | 3 804 776 | 3 356 540 | 3 315 014 | 3 278 999 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 211 286 | 236 500 | 291 881 | 301 318 | 289 940 |
| Annen driftskostnad | 2 121 299 | 1 978 656 | 1 704 544 | 1 840 170 | 1 353 441 |
| Sum driftskostnader | 10 967 798 | 10 549 526 | 9 416 046 | 8 796 512 | 8 677 294 |
| Driftsresultat | 418 678 | 153 246 | 62 931 | −476 261 | 47 588 |
| Annen renteinntekt | 2 729 | 18 182 | 12 594 | 14 379 | 15 777 |
| Annen finansinntekt | 3 246 | 6 513 | 6 979 | 316 | - |
| Sum finansinntekter | 5 975 | 24 695 | 19 573 | 14 695 | 15 777 |
| Annen rentekostnad | 85 779 | 81 091 | 90 832 | 68 765 | 52 849 |
| Annen finanskostnad | 545 | - | 50 000 | 238 | - |
| Sum finanskostnader | 86 324 | 81 091 | 140 832 | 69 002 | 52 849 |
| Netto finans | −80 349 | −56 396 | −121 258 | −54 307 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −58 328 | −530 568 | 10 516 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 2 313 |
| Resultat før skattekostnad | 338 329 | 96 851 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 74 576 | 22 368 | −1 757 | −116 727 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −56 571 | −413 841 | 8 203 |
| Årsresultat | 263 753 | 74 483 | −56 571 | −413 841 | 8 203 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 263 753 | 74 483 | −56 571 | −413 841 | 8 203 |
| Totalresultat | 263 753 | 74 483 | −56 571 | −413 841 | 8 203 |
| Overført til (+)/fra (-) annen egenkapital | 263 753 | 74 483 | −56 571 | −413 841 | 8 203 |
| Sum overføringer og disponeringer | 263 753 | 74 483 | −56 571 | −413 841 | 8 203 |
| Utsatt skattefordel | 169 312 | 209 122 | 231 490 | 229 733 | 113 006 |
| Sum immaterielle eiendeler | 169 312 | 209 122 | 231 490 | 229 733 | 113 006 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 723 930 | 816 210 | 771 922 | 888 722 | 790 625 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 713 805 | 385 832 | 350 167 | 458 352 | 525 134 |
| Sum varige driftsmidler | 1 437 735 | 1 202 041 | 1 122 089 | 1 347 074 | 1 272 945 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 50 000 | 50 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 18 333 | 38 333 | 58 333 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 18 333 | 88 333 | 108 333 |
| Sum anleggsmidler | 1 607 047 | 1 411 163 | 1 371 912 | 1 665 140 | 1 494 284 |
| Sum varer | 475 677 | 424 678 | 387 021 | 422 000 | 387 252 |
| Kundefordringer | 530 524 | 727 280 | 641 074 | 657 031 | 572 845 |
| Andre kortsiktige fordringer | 125 521 | 196 610 | 211 717 | 156 234 | 165 585 |
| Sum fordringer | 656 045 | 923 890 | 852 791 | 813 265 | 738 430 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 969 238 | 112 781 | 503 925 | 464 403 | 853 297 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 969 238 | 112 781 | 503 925 | 464 403 | 853 297 |
| Sum omløpsmidler | 2 100 960 | 1 461 348 | 1 743 737 | 1 699 669 | 1 978 979 |
| Sum eiendeler | 3 708 007 | 2 872 511 | 3 115 649 | 3 364 809 | 3 473 263 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 926 921 | 663 168 | 588 686 | 645 256 | 1 059 097 |
| Sum opptjent egenkapital | 926 921 | 663 168 | 588 686 | 645 256 | 1 059 097 |
| Sum egenkapital | 1 026 921 | 763 168 | 688 686 | 745 256 | 1 159 097 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 561 609 | 861 652 | 1 092 910 | 1 314 226 | 995 598 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 561 609 | 861 652 | 1 092 910 | 1 314 226 | 995 598 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 561 609 | 861 652 | 1 092 910 | 1 314 226 | 995 598 |
| Leverandørgjeld | 436 158 | 470 929 | 534 711 | 377 314 | 388 330 |
| Betalbar skatt | 34 766 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 299 436 | 286 965 | 415 512 | 371 946 | 336 563 |
| Annen kortsiktig gjeld | 349 116 | 344 729 | 383 830 | 556 066 | 593 675 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 119 476 | 1 247 691 | 1 334 053 | 1 305 327 | 1 318 568 |
| Sum gjeld | 2 681 085 | 2 109 343 | 2 426 963 | 2 619 553 | 2 314 166 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 708 007 | 2 872 511 | 3 115 649 | 3 364 809 | 3 473 263 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,88▲ | 1,17 | 1,31 | 1,30 | 1,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,61▼ | 2,76 | 3,52 | 3,51 | 2,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,9 %▲ | 5,9 % | 2,5 % | −13,5 % | 1,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,7 %▲ | 1,4 % | 0,7 % | −5,7 % | 0,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,3 %▲ | 0,7 % | −0,6 % | −5,0 % | 0,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,7 %▲ | 26,6 % | 22,1 % | 22,1 % | 33,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 423 310
- Resultat per ansatt, kroner
- 52 335
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rønnings Bilverksted A/S3,7 %
11,4 mill. 8 ansatte 2025
0 %51015
MØLLER BIL ØST AS2,2 % 4 390,0 mill.462 ansatte 2025
BILIA NORGE AS2,9 % 6 518,2 mill.768 ansatte 2025
Rønnings Bilverksted A/S3,7 % 11,4 mill.8 ansatte 2025
NORSK SCANIA AS13,9 % 8 792,9 mill.1 335 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 95.310.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Inge Rønning | 1982 |
| Styrets leder | Bernt Rønning | 1951 |
| Styremedlem | Jarle Rønning | 1947 |
| Styremedlem | Ola Rønning | 1961 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | ØKORÅD ØSTERDALEN SA937 513 062 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BERNT RØNNING35,0 %f. 1951 · Rendalen · 7 ordinære aksjer
- JARLE RØNNING30,0 %f. 1947 · Rendalen · 6 ordinære aksjer
- OLA RØNNING30,0 %f. 1961 · Rendalen · 6 ordinære aksjer
- Jørgen Sandnes5,00 %f. 1996 · Rendalen · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Rendalen Invest AS2,38 %923 396 306 · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.