- Org.nr.
- 922 540 985
- Adresse
- Roresanden 109, 4885 Grimstad
Driftsresultat696 61357,4 % margin
EBITDA993 913før av- og nedskrivninger
Årsresultat151 91312,5 % margin
Egenkapital792 1708,3 % av eiendelene
Roresanden AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 540 985
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 28.02.2019
- Registrert
- 26.03.2019
- Adresse
- Roresanden 109, 4885 Grimstad
- Kommune
- Grimstad
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Grimstad (390)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Roresanden AS922 641 897 · GRIMSTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering og utleie av eiendom samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 213 468 | 1 244 894 | 1 281 680 | 1 261 502 | 1 109 405 |
| Sum driftsinntekter | 1 213 468 | 1 259 894 | 1 281 680 | 1 261 502 | 1 172 015 |
| Varekostnad | - | - | 15 000 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 297 300 | 289 000 | 277 300 | 189 100 | 167 500 |
| Annen driftskostnad | 219 555 | 250 437 | 478 139 | 440 117 | 400 814 |
| Sum driftskostnader | 516 855 | 539 437 | 770 439 | 629 217 | 568 314 |
| Driftsresultat | 696 613 | 720 457 | 511 241 | 632 285 | 603 701 |
| Annen renteinntekt | −6 599 | 8 356 | 6 991 | 2 322 | - |
| Annen finansinntekt | 8 309 | 10 258 | 4 607 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 710 | 18 614 | 11 598 | 2 322 | - |
| Annen rentekostnad | 498 679 | 522 705 | 487 445 | 302 251 | 213 285 |
| Annen finanskostnad | 227 | - | - | - | 36 |
| Sum finanskostnader | 498 906 | 522 705 | 487 445 | 302 251 | 213 321 |
| Netto finans | −497 196 | −504 091 | −475 847 | −299 929 | −213 321 |
| Resultat før skatt | - | - | 35 394 | 332 356 | 390 380 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 47 656 |
| Resultat før skattekostnad | 199 417 | 216 366 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 47 504 | 47 502 | 7 787 | 73 118 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 27 607 | 259 238 | 342 724 |
| Årsresultat | 151 913 | 168 864 | 27 607 | 259 238 | 342 724 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 151 913 | 168 864 | 27 607 | 259 238 | 342 724 |
| Totalresultat | 151 913 | 168 864 | 27 607 | 259 238 | 342 724 |
| Avsatt til annen egenkapital | 151 913 | 168 864 | 27 607 | 259 238 | 342 724 |
| Sum overføringer og disponeringer | 151 913 | 168 864 | 27 607 | 259 238 | 342 724 |
| Salgsinntekt | - | 15 000 | - | - | 62 610 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 7 547 550 | 7 673 550 | 8 647 851 | 8 085 098 | 8 090 267 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 364 400 | 1 386 991 | 477 277 | 439 267 | 327 723 |
| Sum varige driftsmidler | 8 911 950 | 9 060 541 | 9 125 128 | 8 524 365 | 8 417 990 |
| Sum anleggsmidler | 8 911 950 | 9 060 541 | 9 125 128 | 8 524 365 | 8 417 990 |
| Kundefordringer | 94 144 | 54 433 | 159 061 | 78 704 | 69 004 |
| Andre kortsiktige fordringer | 31 408 | 25 240 | 20 842 | 23 102 | 18 440 |
| Sum fordringer | 125 552 | 79 673 | 179 903 | 101 806 | 87 444 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 498 698 | 476 077 | 317 247 | 327 412 | 298 902 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 498 698 | 476 077 | 317 247 | 327 412 | 298 902 |
| Sum omløpsmidler | 624 250 | 555 750 | 497 150 | 429 218 | 386 346 |
| Sum eiendeler | 9 536 200 | 9 616 291 | 9 622 278 | 8 953 583 | 8 804 336 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 762 170 | 610 257 | 441 393 | 413 786 | 154 548 |
| Sum opptjent egenkapital | 762 170 | 610 257 | 441 393 | 413 786 | 154 548 |
| Sum egenkapital | 792 170 | 640 257 | 471 393 | 443 786 | 184 548 |
| Utsatt skatt | 172 373 | 148 656 | 107 529 | 99 742 | 47 656 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 172 373 | 148 656 | 107 529 | 99 742 | 47 656 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 664 232 | 6 904 026 | 7 118 357 | 6 044 390 | 6 272 564 |
| Ansvarlig lånekapital | 1 800 000 | 1 800 000 | 1 800 000 | 2 200 000 | 2 200 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 464 232 | 8 704 026 | 8 918 357 | 8 244 390 | 8 472 564 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 636 605 | 8 852 682 | 9 025 886 | 8 344 132 | 8 520 220 |
| Leverandørgjeld | 17 691 | 40 123 | 2 894 | 42 082 | - |
| Betalbar skatt | 23 787 | 6 375 | - | 21 032 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 24 485 | 31 197 | 63 766 | 17 400 | 33 645 |
| Annen kortsiktig gjeld | 41 462 | 45 657 | 58 339 | 85 151 | 65 923 |
| Sum kortsiktig gjeld | 107 425 | 123 352 | 124 999 | 165 665 | 99 568 |
| Sum gjeld | 8 744 030 | 8 976 034 | 9 150 885 | 8 509 797 | 8 619 788 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 536 200 | 9 616 291 | 9 622 278 | 8 953 583 | 8 804 336 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,81▲ | 4,51 | 3,98 | 2,59 | 3,88 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 11,04▼ | 14,02 | 19,41 | 19,18 | 46,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,3 %▼ | 7,7 % | 5,6 % | 7,1 % | 6,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 57,4 %▲ | 57,2 % | 39,9 % | 50,1 % | 51,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,5 %▼ | 13,4 % | 2,2 % | 20,5 % | 29,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 8,3 %▲ | 6,7 % | 4,9 % | 5,0 % | 2,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Roresanden AS57,4 %
1,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Roresanden AS57,4 % 1,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jan Terje Grøsle | 1975 |
| Styremedlem | Kenneth Hansen | 1972 |
| Styremedlem | Per Arne Grøsle | 1972 |
| Styremedlem | Inge Jørgensen | 1972 |
| Regnskapsfører | NODAC REGNSKAP AS815 303 792 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PER ARNE GRØSLE25,0 %f. 1972 · Grimstad · 7 500 ordinære aksjer
- INGE JØRGENSEN25,0 %f. 1972 · Grimstad · 7 500 ordinære aksjer
- Hansen Oppmåling AS25,0 %Grimstad · 7 500 ordinære aksjer
- JAN TERJE GRØSLE25,0 %f. 1975 · Grimstad · 7 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.