- Org.nr.
- 812 573 942
- Adresse
- Gammelseterlia 17A, 6422 Molde
- Hovedeier
- Rørlegger 1 Holding AS, 77,2 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat2 492 9787,4 % margin
Årsresultat2 000 3375,9 % margin
Egenkapital6 868 00438,4 % av eiendelene
Ansatte19i Aa‑registeret
RØRLEGGER 1 MOLDE AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 812 573 942
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 02.10.2013
- Registrert
- 12.10.2013
- Adresse
- Gammelseterlia 17A, 6422 Molde
- Kommune
- Molde
- Aksjekapital
- 1 710 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RØRLEGGER 1 MOLDE AS971 815 558 · MOLDE20 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er å drive med VVS-tjenester, tilhørende butikksalg, samt hva hermed står i forbindelse. Økonomisk virksomhet forøvrig, herunder deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 29 320 759 | 23 928 351 | 18 906 026 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 73 400 |
| Sum driftsinntekter | 33 795 229 | 30 694 040 | 29 320 759 | 23 928 351 | 18 979 426 |
| Varekostnad | - | 8 788 976 | 11 535 549 | 9 265 021 | 5 838 150 |
| Lønnskostnad | - | 13 227 507 | 11 843 768 | 9 571 731 | 8 501 233 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | 591 081 | - | - | 177 742 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 398 568 | 311 444 | - |
| Annen driftskostnad | - | 4 169 102 | 2 712 327 | 2 718 854 | 2 486 211 |
| Sum driftskostnader | 31 302 252 | 26 776 666 | 26 490 211 | 21 867 049 | 17 003 336 |
| Driftsresultat | 2 492 978 | 3 917 374 | 2 830 548 | 2 061 302 | 1 976 090 |
| Annen renteinntekt | - | - | 28 844 | 9 957 | 5 256 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | −4 148 |
| Sum finansinntekter | 171 615 | 172 320 | 28 844 | 9 957 | 1 109 |
| Annen rentekostnad | - | - | 68 618 | 114 053 | 80 620 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 116 | - |
| Sum finanskostnader | 91 328 | 88 955 | 68 618 | 114 169 | 80 620 |
| Netto finans | 80 287 | 83 365 | −39 774 | −104 212 | −79 511 |
| Resultat før skatt | 2 573 265 | 4 000 739 | - | - | 1 896 579 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 881 129 | - | - | 404 997 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 491 582 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | 2 790 774 | 1 957 090 | - |
| Skattekostnad | - | - | 615 965 | 430 559 | - |
| Årsresultat | 2 000 337 | 3 119 610 | 2 174 809 | 1 526 531 | 1 491 582 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 491 582 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 936 945 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 554 637 |
| Ordinært utbytte | - | - | 1 000 000 | 0 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 1 174 809 | 1 526 531 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 174 809 | 1 526 531 | 1 491 582 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 0 | 267 002 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | 267 002 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 1 332 617 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 1 731 656 | 1 500 174 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 1 731 656 | 1 500 174 | 1 332 617 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 406 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 665 676 | 409 808 | 3 808 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 665 676 | 409 808 | 409 808 |
| Sum anleggsmidler | 3 785 041 | 3 449 066 | 2 397 331 | 1 909 981 | 2 009 427 |
| Varer | - | - | 1 120 978 | 1 087 643 | 946 266 |
| Sum varer | - | - | 1 120 978 | 1 087 643 | 946 266 |
| Kundefordringer | - | - | 10 870 453 | 7 230 553 | 4 622 835 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 273 429 | 40 256 | 194 368 |
| Sum fordringer | - | - | 11 143 882 | 7 270 808 | 4 817 203 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 701 907 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 418 634 | 1 806 974 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 418 634 | 1 806 974 | 1 701 907 |
| Sum omløpsmidler | 14 112 158 | 14 068 121 | 13 683 495 | 10 165 425 | 7 465 377 |
| Sum eiendeler | 17 897 199 | 17 517 186 | 16 080 826 | 12 075 406 | 9 474 803 |
| Aksjekapital | - | - | 1 710 000 | 1 710 000 | - |
| Overkurs | - | - | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 710 000 | 2 710 000 | 2 710 000 | 2 710 000 | 2 710 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 3 255 978 | 2 081 168 | 554 637 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 158 004 | 3 875 588 | 3 255 978 | 2 081 168 | 554 637 |
| Sum egenkapital | 6 868 004 | 6 585 588 | 5 965 978 | 4 791 168 | 3 264 637 |
| Utsatt skatt | - | - | 589 741 | 163 557 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 589 741 | 163 557 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 336 840 | 2 204 099 | 2 059 446 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 336 840 | 2 204 099 | 2 059 446 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 918 245 | 926 581 | 2 367 656 | 2 059 446 |
| Leverandørgjeld | - | - | 3 716 982 | 2 174 215 | 1 773 810 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 1 391 322 |
| Betalbar skatt | - | - | 189 781 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 1 934 646 | 1 623 770 | - |
| Utbytte | - | - | 1 000 000 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 2 346 858 | 1 118 597 | 985 589 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 309 270 | 10 013 354 | 9 188 268 | 4 916 582 | 4 150 720 |
| Sum gjeld | 11 029 195 | 10 931 599 | 10 114 848 | 7 284 238 | 6 210 166 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 16 080 826 | 12 075 406 | 9 474 803 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 1 710 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,37▼ | 1,40 | 1,49 | 2,07 | 1,80 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,61▼ | 1,66 | 1,70 | 1,52 | 1,90 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,0 %▼ | 24,3 % | 20,3 % | 19,2 % | 20,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,4 %▼ | 12,8 % | 9,7 % | 8,6 % | 10,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,9 %▼ | 10,2 % | 7,4 % | 6,4 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,4 %▲ | 37,6 % | 37,1 % | 39,7 % | 34,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 778 696
- Resultat per ansatt, kroner
- 131 209
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RØRLEGGER 1 MOLDE AS7,4 %
33,8 mill. 19 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
RØRLEGGER 1 MOLDE AS7,4 % 33,8 mill.19 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sindre Almvik | 1984 |
| Styrets leder | Sindre Almvik | 1984 |
| Styremedlem | Jørgen Lie Monsås | 1987 |
| Styremedlem | Lasse Kleveland | 1992 |
| Revisor | OTNES AS929 424 778 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 ØKONOMIPARTNER NORDMØRE AS938 251 878 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Rørlegger 1 Holding AS77,2 %Kristiansund N · 1 320 ordinære aksjer
- JØRGEN LIE MONSÅS10,0 %f. 1987 · Skåla · 171 ordinære aksjer
- LASSE KLEVELAND10,0 %f. 1992 · Malmefjorden · 171 ordinære aksjer
- SRECO AS2,81 %Kristiansund N · 48 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Rørlegger 1 Holding AS
- Rørlegger 1 Sunndalsrør AS100,0 %
- Rørlegger 1 Kristiansund AS60,0 %
- RØRLEGGER 1 MOLDE AS77,2 %
- EIDSVÅG RØR AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- EIDSVÅG RØR AS100,0 %936 122 175 · 580 ordinære aksjer
- VARME & BAD AS0,21 %991 603 344 · 2 118 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.