- Org.nr.
- 919 417 757
- Adresse
- Indre Steinsvik 16B, 5237 Rådal
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−35 096−94,8 % margin
Årsresultat−35 096−94,8 % margin
Egenkapital17 45748,3 % av eiendelene
RØRLEGGER FANA AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 417 757
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 26.07.2017
- Registrert
- 15.08.2017
- Adresse
- Indre Steinsvik 16B, 5237 Rådal
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Bergen (173)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RØRLEGGER FANA AS919 495 286 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggertjenester, kjøp og salg av handelsvarer, investeringsvirksomhet, utleie av arbeidskraft, eiendomsselskap, juridiske tjenester samt beslektet virksomhet, herunder deltakelse i andre selskap med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 37 013 | 157 158 | 42 654 | 83 797 | 129 676 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 310 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 37 013 | 157 468 | 42 654 | 83 797 | 129 676 |
| Varekostnad | 57 164 | 81 114 | 29 299 | 59 568 | 77 060 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 261 |
| Annen driftskostnad | 14 945 | 12 795 | 10 937 | 29 916 | 51 727 |
| Sum driftskostnader | 72 109 | 93 909 | 40 236 | 89 484 | 129 048 |
| Driftsresultat | −35 096 | 63 559 | 2 418 | −5 687 | 628 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 628 |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | −387 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | −387 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | - | - | - |
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | −387 | - |
| Resultat før skattekostnad | −35 096 | 63 559 | 2 418 | −6 074 | - |
| Skattekostnad | 0 | 13 864 | 532 | 0 | 138 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 490 |
| Årsresultat | −35 096 | 49 695 | 1 886 | −6 074 | 490 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −35 096 | 49 695 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | −35 096 | 49 695 | - | - | - |
| Udekket tap | −12 544 | 0 | 0 | −6 074 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −22 552 | 49 695 | 1 887 | 0 | 490 |
| Sum overføringer og disponeringer | −35 096 | 49 695 | 1 887 | −6 074 | 490 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 2 752 | 9 669 | - |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 5 540 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 5 540 | 0 | 2 752 | 9 669 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 30 583 | 84 004 | 4 781 | −4 555 | 4 784 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 30 583 | 84 004 | 4 781 | −4 555 | 4 784 |
| Sum omløpsmidler | 36 123 | 84 004 | 7 533 | 5 114 | 4 784 |
| Sum eiendeler | 36 123 | 84 004 | 7 533 | 5 114 | 4 784 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 | 22 553 | - | - | - |
| Udekket tap | 12 544 | 0 | 27 143 | 29 029 | 22 955 |
| Sum opptjent egenkapital | −12 543 | 22 553 | −27 143 | −29 029 | −22 955 |
| Sum egenkapital | 17 457 | 52 553 | 2 857 | 971 | 7 045 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 387 | 387 | 387 | - | - |
| Betalbar skatt | 15 118 | 15 118 | 1 254 | 722 | 722 |
| Skyldig offentlige avgifter | 127 | - | - | - | −6 017 |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 034 | 3 034 | 3 034 | 3 034 | 3 034 |
| Sum kortsiktig gjeld | 18 666 | 31 451 | 4 675 | 4 143 | −2 261 |
| Sum gjeld | 18 666 | 31 451 | 4 675 | 4 143 | −2 261 |
| Sum egenkapital og gjeld | 36 123 | 84 004 | 7 532 | 5 114 | 4 784 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,94▼ | 2,67 | 1,61 | 1,23 | −2,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,07▲ | 0,60 | 1,64 | 4,27 | −0,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −58,4 %▼ | 138,9 % | 38,2 % | −122,7 % | 13,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −94,8 %▼ | 40,4 % | 5,7 % | −6,8 % | 0,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −94,8 %▼ | 31,6 % | 4,4 % | −7,2 % | 0,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 48,3 %▼ | 62,6 % | 37,9 % | 19,0 % | 147,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RØRLEGGER FANA AS−94,8 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−75−50−25025
RØRLEGGER FANA AS−94,8 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.868 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.670 ansatte 2025
−100 %−75−50−25025
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Andre Gjelsvik | 1981 |
| Styrets leder | Andre Gjelsvik | 1981 |
| Regnskapsfører | SIMPSON DATA V/TRULS SIMPSON871 454 892 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANDRE GJELSVIK100,0 %f. 1981 · Rådal · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Rørkjøp AS0,00 %880 911 392 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.