- Org.nr.
- 865 380 542
- Telefon
- 37 00 98 88
- Adresse
- Myreneveien 21, 4847 Arendal
- Hovedeier
- Gotaas Invest AS, 100 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat1 098 6317,3 % margin
EBITDA1 100 258før av- og nedskrivninger
Årsresultat865 3265,8 % margin
Egenkapital1 577 07043,2 % av eiendelene
Rørlegger Halvorsen AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 1992.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 865 380 542
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 01.10.1992
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Myreneveien 21, 4847 Arendal
- Telefon
- 37 00 98 88
- Kommune
- Arendal
- Aksjekapital
- 31 500
- Ansatte
- 9
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rørlegger Halvorsen AS982 850 266 · ARENDAL9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Agenturvirksomhet, kjøp og salg av varer og tjenester og annen økonomisk virksomhet, herunder å delta i andre selskaper ved aksjekjøp eller på annen måte.
Tidligere navn
- OSCAR PEDERSEN AGENTURER AS19.02.1995 til 14.08.1997
- Odinvest AS14.08.1997 til 23.10.2003
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | −18 482 | - | - | - | 8 221 |
| Sum driftsinntekter | 14 998 864 | 13 585 661 | 14 040 517 | 17 189 195 | 14 474 428 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | - | 25 800 |
| Varekostnad | 7 238 060 | - | - | 7 552 201 | 6 651 108 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 4 290 282 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 9 762 | 9 762 |
| Lønnskostnad | 4 857 471 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 627 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 803 075 | - | - | 1 467 525 | 1 629 467 |
| Sum driftskostnader | 13 900 233 | 11 812 394 | 12 825 109 | 13 586 001 | 12 606 419 |
| Driftsresultat | 1 098 631 | 1 773 267 | 1 215 408 | 3 603 194 | 1 868 009 |
| Annen renteinntekt | 4 796 | - | - | - | 1 802 |
| Annen finansinntekt | 33 458 | - | - | - | 158 936 |
| Sum finansinntekter | 38 253 | 63 684 | 100 187 | 167 589 | 160 738 |
| Annen rentekostnad | 23 330 | - | - | - | 11 279 |
| Annen finanskostnad | 12 572 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 35 902 | 5 429 | 10 246 | 10 663 | 11 279 |
| Netto finans | 2 352 | 58 255 | 89 941 | 156 926 | 149 458 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 764 906 | 373 588 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 643 879 |
| Resultat før skatt | 1 100 983 | 1 831 521 | 1 305 349 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 235 657 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 865 326 | 1 439 532 | 1 037 352 | 2 995 214 | 1 643 879 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 103 057 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 1 540 822 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 865 326 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 865 326 | - | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 624 000 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 241 326 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 865 326 | - | - | - | 1 643 879 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 14 466 207 |
| Utsatt skattefordel | 22 000 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 22 000 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 127 000 | - | - | - | 127 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 78 067 |
| Andre langsiktige fordringer | 54 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 181 000 | - | - | - | 205 067 |
| Sum anleggsmidler | 203 000 | 220 815 | 251 492 | 165 151 | 235 980 |
| Varer | - | - | - | - | 1 061 000 |
| Sum varer | 962 719 | - | - | - | 1 061 000 |
| Kundefordringer | 1 293 152 | - | - | - | 611 957 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 1 267 875 |
| Andre kortsiktige fordringer | 983 433 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 276 585 | - | - | - | 2 283 375 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 1 115 875 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 205 056 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 205 056 | - | - | - | 1 115 875 |
| Sum omløpsmidler | 3 444 360 | 3 349 065 | 4 447 485 | 4 936 016 | 4 460 249 |
| Sum eiendeler | 3 647 359 | 3 569 880 | 4 698 977 | 5 101 167 | 4 696 230 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 30 913 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 30 913 |
| Aksjekapital | 31 500 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 31 500 | 31 500 | 31 500 | 31 500 | 31 500 |
| Annen egenkapital | 1 545 570 | - | - | - | 2 509 322 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 545 570 | 1 304 245 | 1 910 593 | 1 517 833 | 2 509 322 |
| Sum egenkapital | 1 577 070 | 1 335 745 | 1 942 093 | 1 549 333 | 2 540 822 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 2 379 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 220 455 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 583 286 | - | - | - | 685 233 |
| Betalbar skatt | 63 469 | - | - | - | 344 520 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 717 771 |
| Skyldig offentlige avgifter | 669 069 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 534 011 | - | - | - | 407 883 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 070 289 | 2 234 136 | 2 756 883 | 3 549 455 | 2 155 408 |
| Sum gjeld | 2 070 289 | 2 234 136 | 2 756 883 | 3 551 834 | 2 155 408 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 647 359 | - | - | - | 4 696 230 |
| aksjer å kr 14,00) | - | - | - | - | 31 500 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,66▲ | 1,50 | 1,61 | 1,39 | 2,07 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,31▼ | 1,67 | 1,42 | 2,29 | 0,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 31,5 %▼ | 44,4 % | 26,8 % | 77,0 % | 43,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,3 %▼ | 13,1 % | 8,7 % | 21,0 % | 12,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,8 %▼ | 10,6 % | 7,4 % | 17,4 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,2 %▲ | 37,4 % | 41,3 % | 30,4 % | 54,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 666 540
- Resultat per ansatt, kroner
- 122 070
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rørlegger Halvorsen AS7,3 %
15,0 mill. 9 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
Rørlegger Halvorsen AS7,3 % 15,0 mill.9 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jørn Gotaas | 1965 |
| Styrets leder | Jørn Gotaas | 1965 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | FRISIKT SØR AS932 372 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gotaas Invest AS100,0 %Arendal · 2 250 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Gotaas Invest AS
- Arendal Eiendom AS91,0 %
- Rørlegger Halvorsen AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Baderingen AS5,00 %970 902 015 · 5 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.