- Org.nr.
- 928 508 579
- Adresse
- Holstsletta 142, 9514 Alta
- Hovedeier
- RMOB HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat279 0866,9 % margin
EBITDA357 253før av- og nedskrivninger
Årsresultat217 8715,4 % margin
Egenkapital550 21943,7 % av eiendelene
RØRLEGGERMESTER ROLF OLSEN AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 508 579
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 20.12.2021
- Registrert
- 07.01.2022
- Adresse
- Holstsletta 142, 9514 Alta
- Kommune
- Alta
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Alta (25)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RØRLEGGERMESTER ROLF OLSEN AS928 525 996 · ALTA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggertjenester og alt som hører inn under VVS, og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 037 055 | 3 284 297 | 2 978 957 | 3 255 374 |
| Annen driftsinntekt | 105 | - | 105 | - |
| Sum driftsinntekter | 4 037 160 | 3 284 507 | 2 979 062 | 3 255 374 |
| Varekostnad | 1 620 434 | 1 269 968 | 1 268 862 | 1 570 779 |
| Lønnskostnad | - | - | 872 279 | 869 283 |
| Lønnskostnad Il, | 1 429 420 | 1 306 254 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 78 167 | 66 867 | 25 617 | - |
| Annen driftskostnad | 630 054 | 489 243 | 609 685 | 472 094 |
| Sum driftskostnader | 3 758 074 | 3 132 331 | 2 776 443 | 2 912 156 |
| Driftsresultat | 279 086 | 152 175 | 202 618 | 343 219 |
| Annen renteinntekt | 6 404 | 2 851 | 11 135 | - |
| Sum finansinntekter | 6 404 | 2 851 | 11 135 | 0 |
| Annen rentekostnad | 6 460 | 1 102 | 1 159 | 1 673 |
| Sum finanskostnader | 6 460 | 1 102 | 1 159 | 1 673 |
| Netto finans | −56 | 1 750 | 9 975 | −1 673 |
| Resultat før skatt | 279 031 | 153 925 | 212 594 | 341 546 |
| Skattekostnad | 61 160 | 26 925 | 53 868 | 75 140 |
| Årsresultat | 217 871 | 127 000 | 158 726 | 266 406 |
| Avgitt konsernbidrag | 9 558 | 53 820 | - | - |
| Annen egenkapital | 208 313 | 73 180 | 158 726 | 266 406 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 158 726 | 266 406 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Maskiner og anlegg | 124 300 | 21 867 | 43 733 | 65 600 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 131 250 | 176 250 | 221 250 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 255 550 | - | 264 983 | 65 600 |
| Andre langsiktige fordringer | 12 000 | 41 000 | 37 500 | 50 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 000 | 41 000 | 37 500 | 50 000 |
| Sum anleggsmidler | 267 550 | 239 117 | 302 483 | 115 600 |
| Varer | 35 000 | 45 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum varer | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Kundefordringer | 297 977 | 737 087 | 178 460 | 430 835 |
| Andre kortsiktige fordringer | 75 227 | 74 076 | 12 057 | 16 927 |
| Sum fordringer | 373 205 | 811 163 | 190 517 | 447 762 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 583 313 | 427 990 | 532 178 | 471 424 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 583 313 | 427 990 | 532 178 | 471 424 |
| Sum omløpsmidler | 991 518 | 1 284 153 | 752 695 | 949 186 |
| Sum eiendeler | 1 259 068 | 1 523 269 | 1 055 178 | 1 064 786 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 520 219 | 311 906 | 238 726 | 80 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 520 219 | - | 238 726 | 80 000 |
| Sum egenkapital | 550 219 | 341 906 | 268 726 | 110 000 |
| Utsatt skatt | 4 715 | 10 161 | 0 | 2 886 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 715 | 10 161 | 0 | 2 886 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 74 265 | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 74 265 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 2 886 |
| Leverandørgjeld | 151 180 | - | 84 047 | 339 470 |
| Betalbar skatt | 63 910 | - | 56 754 | 55 417 |
| Skyldige offentlige avgifter | 202 925 | 356 036 | 206 139 | 130 632 |
| Utbytte | - | - | 0 | 126 713 |
| Kortsiktig konserngjeld | 12 254 | 69 000 | 126 713 | 76 530 |
| Annen kortsiktig gjeld | 199 600 | 406 624 | 312 800 | 223 137 |
| Sum kortsiktig gjeld | 629 869 | 1 171 202 | 786 452 | - |
| Sum gjeld | 708 849 | 1 181 363 | 786 452 | 954 785 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 259 068 | 1 523 269 | 1 055 178 | 1 064 786 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,57▲ | 1,10 | 0,96 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,29▼ | 3,46 | 2,93 | 8,68 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,5 %▲ | 12,0 % | 20,2 % | 32,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,9 %▲ | 4,6 % | 6,8 % | 10,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,4 %▲ | 3,9 % | 5,3 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,7 %▲ | 22,4 % | 25,5 % | 10,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RØRLEGGERMESTER ROLF OLSEN AS6,9 %
4,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
RØRLEGGERMESTER ROLF OLSEN AS6,9 % 4,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rolf Ivar Olsen | 1989 |
| Styrets leder | Rolf Ivar Olsen | 1989 |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSERVICE ALTA AS979 994 303 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RMOB HOLDING AS100,0 %Alta · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RMOB HOLDING AS
- RØRLEGGERMESTER ROLF OLSEN AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.