- Org.nr.
- 925 851 213
- Adresse
- Sjuveengveien 17E, 3218 Sandefjord
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−1 947 077−12,9 % margin
Årsresultat−1 996 746−13,2 % margin
Egenkapital−1 256 258−36,7 % av eiendelene
Rørleggermester T. Almankås AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, under konkursbehandling, stiftet 2020.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 851 213
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 28.09.2020
- Registrert
- 27.10.2020
- Adresse
- Sjuveengveien 17E, 3218 Sandefjord
- Kommune
- Sandefjord
- Aksjekapital
- 402 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rørleggermester T. Almankås AS925 884 685 · SANDEFJORD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggerarbeid og salg av varer og tjenester
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 15 084 151 | 17 438 356 | 9 675 561 |
| Sum driftskostnader | 17 031 228 | 18 088 165 | 8 911 834 |
| Driftsresultat | −1 947 077 | −649 809 | 763 727 |
| Sum finansinntekter | 13 250 | 24 893 | 17 212 |
| Sum finanskostnader | 62 919 | 67 825 | 10 332 |
| Netto finans | −49 669 | −42 932 | 6 880 |
| Resultat før skatt | −1 996 746 | −692 742 | 770 606 |
| Årsresultat | −1 996 746 | −682 181 | 600 179 |
| Sum anleggsmidler | 326 032 | 449 476 | 428 714 |
| Sum omløpsmidler | 3 094 583 | 4 149 948 | 2 774 718 |
| Sum eiendeler | 3 420 615 | 4 599 423 | 3 203 432 |
| Sum innskutt egenkapital | 396 430 | 396 430 | 396 430 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 652 688 | 344 059 | 1 026 239 |
| Sum egenkapital | −1 256 258 | 740 489 | 1 422 669 |
| Sum langsiktig gjeld | 141 136 | 79 819 | 85 720 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 535 736 | 3 779 115 | 1 695 042 |
| Sum gjeld | 4 676 872 | 3 858 935 | 1 780 763 |
Nøkkeltall 2022 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,68▼ | 1,10 | 1,64 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,72▼ | 5,21 | 1,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −48,2 %▼ | −16,0 % | 24,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −12,9 %▼ | −3,7 % | 7,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −13,2 %▼ | −3,9 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −36,7 %▼ | 16,1 % | 44,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rørleggermester T. Almankås AS−12,9 %
15,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
−15 %−10−50510
Rørleggermester T. Almankås AS−12,9 % 15,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.868 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.670 ansatte 2025
−15 %−10−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Torstein Almankås | 1991 |
| Styrets leder | Tor Eilev Almankås | 1951 |
| Styremedlem | Torstein Almankås | 1991 |
| Styremedlem | Kristoffer Hurlen | 1988 |
| Styremedlem | Daniel Moen | 1986 |
| Regnskapsfører | BAUTA REGNSKAP AS991 181 954 | - |