- Org.nr.
- 981 496 906
- Telefon
- 62 59 11 52
- Adresse
- Skolevegen 6, 2340 Løten
- Hovedeier
- Jongård Invest AS, 100 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat623 7916,4 % margin
EBITDA639 791før av- og nedskrivninger
Årsresultat521 0515,3 % margin
Egenkapital3 746 47667,9 % av eiendelene
RØRLEGGERN LØTEN AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2000.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 981 496 906
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 19.01.2000
- Registrert
- 09.03.2000
- Adresse
- Skolevegen 6, 2340 Løten
- Telefon
- 62 59 11 52
- Kommune
- Løten
- Næring
- 43.221 Rørleggerarbeid
- Aksjekapital
- 70 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RØRLEGGERN LØTEN AS973 337 092 · LØTEN6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggervirksomhet og handel. Selskapet kan videre eie og drive fast eiendom, samt ved aksjetegning eller på annen måte være interessert i annen næringsvirksomhet.
Tidligere navn
- Rørleggern Skjærbakken og Mentsen AS09.03.2000 til 22.12.2010
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 638 517 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 9 739 502 | 9 438 563 | 10 560 258 | 10 346 505 | 8 631 115 |
| Varekostnad | 3 652 126 | 3 275 267 | 4 454 717 | 3 473 387 | 2 985 574 |
| Lønnskostnad | 4 095 393 | 3 870 381 | 4 190 616 | 3 850 421 | 3 274 943 |
| Avskrivning | - | - | 19 614 | 18 000 | 25 025 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 16 000 | 18 002 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 352 192 | 1 601 292 | 1 683 544 | 1 396 124 | 1 202 622 |
| Sum driftskostnader | 9 115 711 | 8 764 942 | 10 348 492 | 8 737 932 | 7 488 164 |
| Driftsresultat | 623 791 | 673 621 | 211 766 | 1 608 574 | 1 142 951 |
| Annen renteinntekt | 42 048 | 110 392 | 66 307 | 23 163 | - |
| Annen finansinntekt | 4 348 | - | 3 320 | 3 047 | - |
| Sum finansinntekter | 46 396 | 110 392 | 69 627 | 26 210 | 16 027 |
| Annen rentekostnad | 1 517 | 2 772 | 2 510 | 3 509 | - |
| Sum finanskostnader | 1 517 | 2 772 | 2 510 | 3 509 | 3 867 |
| Netto finans | 44 879 | 107 620 | 67 117 | 22 701 | 12 160 |
| Resultat før skatt | - | - | 278 883 | 1 631 275 | 1 155 110 |
| Resultat før skattekostnad | 668 670 | 781 241 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 147 619 | 170 576 | 61 643 | 358 881 | 254 367 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 217 240 | 1 272 394 | - |
| Årsresultat | 521 051 | 610 665 | 217 240 | 1 272 394 | 900 743 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 521 051 | 610 665 | 217 240 | 1 272 394 | - |
| Totalresultat | 521 051 | 610 665 | 217 240 | 1 272 394 | - |
| Ordinært utbytte | - | 100 000 | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | - | 1 377 698 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 125 525 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 395 526 | 510 665 | 217 240 | 1 272 394 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 521 051 | 610 665 | 217 240 | 1 272 394 | - |
| Salgsinntekt | - | 9 100 985 | 10 560 258 | 10 346 505 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 15 422 | 64 266 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 15 422 | 64 266 | 82 268 | 7 616 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 500 | 10 500 | 10 500 | 10 500 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 500 | 10 500 | 10 500 | 10 500 | - |
| Sum anleggsmidler | 25 922 | 81 297 | 96 304 | 22 408 | 36 116 |
| Sum varer | 1 138 280 | 1 052 925 | 828 892 | 1 339 560 | - |
| Kundefordringer | 1 797 342 | 1 475 794 | 2 124 347 | 1 199 554 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 260 972 | 711 822 | 1 951 527 | 911 148 | - |
| Sum fordringer | 2 058 315 | 2 187 616 | 4 075 874 | 2 110 702 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 296 645 | 2 131 733 | 1 707 690 | 3 150 234 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 296 645 | 2 131 733 | 1 707 690 | 3 150 234 | - |
| Sum omløpsmidler | 5 493 240 | 5 372 274 | 6 612 456 | 6 600 496 | 4 789 032 |
| Sum eiendeler | 5 519 162 | 5 453 571 | 6 708 760 | 6 622 904 | 4 825 148 |
| Utsatt skattefordel | - | 6 531 | 3 536 | 4 292 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 6 531 | 3 536 | 4 292 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner o. l. | - | - | 82 268 | 7 616 | - |
| Aksjekapital | 70 000 | 70 000 | - | - | - |
| Overkurs | 2 170 000 | 2 170 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 240 000 | 2 240 000 | 3 647 698 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 506 476 | 1 110 951 | 915 285 | 4 245 743 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 506 476 | 1 110 951 | 915 285 | 4 245 743 | 2 973 349 |
| Sum egenkapital | 3 746 476 | 3 350 951 | 4 562 983 | 4 345 743 | 3 073 349 |
| Utsatt skatt | 79 446 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 79 446 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 79 446 | - | 0 | - | 2 026 |
| Leverandørgjeld | 271 758 | 444 500 | 778 238 | 217 275 | - |
| Betalbar skatt | 26 238 | 173 571 | 60 887 | 365 199 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 908 631 | 1 063 080 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 751 592 | 920 898 | - | - | - |
| Utbytte | - | 100 000 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 160 929 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 482 723 | 463 651 | 398 021 | 631 607 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 693 240 | 2 102 620 | 2 145 777 | 2 277 161 | 1 749 774 |
| Sum gjeld | 1 772 686 | 2 102 620 | 2 145 777 | 2 277 161 | 1 751 800 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 519 162 | 5 453 571 | 6 708 760 | 6 622 904 | - |
| å kr 1 000) | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,24▲ | 2,56 | 3,08 | 2,90 | 2,74 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,47▼ | 0,63 | 0,47 | 0,52 | 0,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,2 %▼ | 12,9 % | 4,2 % | 28,6 % | 24,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,4 %▼ | 7,1 % | 2,0 % | 15,5 % | 13,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,3 %▼ | 6,5 % | 2,1 % | 12,3 % | 10,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 67,9 %▲ | 61,4 % | 68,0 % | 65,6 % | 63,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 623 250
- Resultat per ansatt, kroner
- 103 965
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RØRLEGGERN LØTEN AS6,4 %
9,7 mill. 6 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.868 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.670 ansatte 2025
RØRLEGGERN LØTEN AS6,4 % 9,7 mill.6 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jonas Ødegård | 1990 |
| Styrets leder | Jonas Ødegård | 1990 |
| Revisor | LOKAL REVISJON AS982 122 333 | - |
| Regnskapsfører | STANGE REGNSKAP AS987 433 574 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Jongård Invest AS100,0 %Ridabu · 70 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Jongård Invest AS
- Skolevegen 6 AS100,0 %
- RØRLEGGERN LØTEN AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kjedehuset AS0,22 %931 638 769 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.