- Org.nr.
- 979 915 365
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg
Driftsresultat387 02626,6 % margin
EBITDA468 259før av- og nedskrivninger
Årsresultat115 7438,0 % margin
Egenkapital1 960 63735,7 % av eiendelene
RØROS GOLFPARK AS er et aksjeselskap innen drift av idrettsanlegg, stiftet 1997.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 979 915 365
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 08.12.1997
- Registrert
- 06.07.1998
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Postadresse
- Postboks 156
- Kommune
- Røros
- Aksjekapital
- 2 320 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.rorosgolf.no
Underenheter
1
- RØROS GOLFPARK AS979 975 023 · RØROS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Golfbane, handel, utvikle eiendom, kjøp og salg av aksjer og andeler i andre selskap, fast eiendom og hva hermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- RØROS GOLFPARK AS06.07.1998 til 15.08.1998
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 454 535 | 1 394 010 | 1 277 703 | 1 188 980 | 1 430 691 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 3 125 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 44 710 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 454 535 | 1 394 010 | 1 277 703 | 1 233 690 | 1 433 816 |
| Lønnskostnad | 605 427 | 573 973 | 501 173 | 497 781 | 594 561 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 81 233 | 108 433 | 92 832 | 108 300 | 117 896 |
| Annen driftskostnad | 380 849 | 422 607 | 507 060 | 448 995 | 603 057 |
| Sum driftskostnader | 1 067 509 | 1 105 012 | 1 101 066 | 1 055 076 | 1 315 515 |
| Driftsresultat | 387 026 | 288 998 | 176 637 | 178 614 | 118 301 |
| Annen renteinntekt | 197 | 138 | 4 | - | - |
| Sum finansinntekter | 197 | 138 | 4 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 271 480 | 277 179 | 241 732 | 172 444 | 143 745 |
| Sum finanskostnader | 271 480 | 277 179 | 241 732 | 172 444 | 143 745 |
| Netto finans | −271 283 | −277 041 | −241 728 | −172 444 | −143 745 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −25 444 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −25 444 |
| Resultat før skattekostnad | 115 743 | 11 957 | −65 090 | 6 170 | - |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Årsresultat | 115 743 | 11 957 | −65 090 | 6 170 | −25 444 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −25 444 |
| Udekket tap | 115 743 | 11 957 | −65 090 | 6 170 | −25 444 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −65 090 | 6 170 | −25 444 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 919 372 | 4 974 072 | 5 052 472 | 5 130 872 | 5 228 472 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 265 400 | 51 065 | 24 900 |
| Maskiner og utstyr | 208 834 | 235 367 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 128 206 | 5 209 439 | 5 317 872 | 5 181 937 | 5 253 372 |
| Langsiktige fordringer | 0 | 5 632 | 14 080 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 5 632 | 14 080 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 5 128 206 | 5 215 071 | 5 331 952 | 5 181 937 | 5 253 372 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 90 883 |
| Kundefordringer | - | - | 0 | 12 500 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 13 842 | 17 300 | 15 669 | 32 699 | - |
| Sum fordringer | 13 842 | 17 300 | 15 669 | 45 199 | 90 883 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd | 344 215 | 171 922 | 63 966 | 58 455 | 32 062 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 344 215 | 171 922 | 63 966 | 58 455 | 32 062 |
| Sum omløpsmidler | 358 057 | 189 222 | 79 635 | 103 654 | 122 945 |
| Sum eiendeler | 5 486 262 | 5 404 292 | 5 411 587 | 5 285 591 | 5 376 317 |
| Aksjekapital | 2 320 000 | 2 320 000 | 2 320 000 | 2 320 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 320 000 | 2 320 000 | 2 320 000 | 2 320 000 | 2 320 000 |
| Udekket tap | 359 363 | 475 106 | 487 063 | 421 973 | 428 143 |
| Sum opptjent egenkapital | −359 363 | −475 106 | −487 063 | −421 973 | −428 143 |
| Sum egenkapital | 1 960 637 | 1 844 894 | 1 832 937 | 1 898 027 | 1 891 857 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 398 711 | 3 443 028 | 3 430 000 | 3 288 737 | 3 338 127 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 398 711 | 3 443 028 | 3 430 000 | 3 288 737 | 3 338 127 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 430 000 | 3 288 737 | 3 338 127 |
| Leverandørgjeld | 666 | 3 435 | 4 619 | 10 737 | 30 345 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 56 816 |
| Skyldige offentlige avgifter | 53 241 | 48 741 | 58 507 | 45 332 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 73 008 | 64 195 | 85 524 | 42 758 | 59 171 |
| Sum kortsiktig gjeld | 126 915 | 116 371 | 148 650 | 98 827 | 146 332 |
| Sum gjeld | 3 525 626 | 3 559 399 | 3 578 650 | 3 387 564 | 3 484 460 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 486 262 | 5 404 292 | 5 411 587 | 5 285 591 | 5 376 317 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 2 320 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,82▲ | 1,63 | 0,54 | 1,05 | 0,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,80▼ | 1,93 | 1,95 | 1,78 | 1,84 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,1 %▲ | 5,3 % | 3,3 % | 3,4 % | 2,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 26,6 %▲ | 20,7 % | 13,8 % | 14,5 % | 8,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,0 %▲ | 0,9 % | −5,1 % | 0,5 % | −1,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 35,7 %▲ | 34,1 % | 33,9 % | 35,9 % | 35,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RØROS GOLFPARK AS26,6 %
1,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
SKISTAR NORGE AS17,8 % 1 591,0 mill.434 ansatte 2025
Hafjell AS22,8 % 202,8 mill.56 ansatte 2025
RØROS GOLFPARK AS26,6 % 1,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
GNEIST ARENA AS99,8 % 212,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørn Engzelius | 1990 |
| Styremedlem | Endre Tamnes Sandbakken | 1982 |
| Styremedlem | Borgar Kulseth Kirkvold | 1991 |
| Regnskapsfører | RK RÅDGIVNING AS997 472 187 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RØROS HOTELL EIENDOM AS13,4 %Røros · 78 ordinære aksjer
- Røros · 50 ordinære aksjer
- FLOKK AS7,76 %Oslo · 45 ordinære aksjer
- Gardermoen · 27 ordinære aksjer
- PER OTTAR SKAARET3,97 %f. 1958 · Vollen · 23 ordinære aksjer
- ROLF MAGNUS ENGZELIUS3,10 %f. 1957 · Røros · 18 ordinære aksjer
- STEIN NORDBREKKEN3,10 %f. 1961 · Røros · 18 ordinære aksjer
- RØROS AUTO AS2,41 %Røros · 14 ordinære aksjer
- J ENGZELIUS & SØN AS2,41 %Stjørdal · 14 ordinære aksjer
- REN RØROS AS1,72 %Røros · 10 ordinære aksjer
- + 188 andre48,6 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.