- Org.nr.
- 974 281 023
- Telefon
- 23 33 80 50
- Adresse
- Stålfjæra 28, 0975 Oslo
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat2 387 5009,4 % margin
Årsresultat1 828 9027,2 % margin
Egenkapital2 618 90526,7 % av eiendelene
Ansatte14i Aa‑registeret
Rørteknikk VVS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 1995.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 974 281 023
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 21.02.1995
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Stålfjæra 28, 0975 Oslo
- Telefon
- 23 33 80 50
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Oslo (550)
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rørteknikk VVS AS872 283 862 · OSLO14 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av rørleggerforretning samt annet der naturlig hører inn under virksomheten.
Tidligere navn
- Rørteknikk VVS AS15.03.1995 til 26.01.2000
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 27 387 365 | 23 199 346 | 17 035 269 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 423 435 | 60 000 | 265 290 |
| Sum driftsinntekter | 25 279 784 | 26 129 579 | 27 810 800 | 23 259 346 | 17 300 559 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | 27 953 | 0 | - |
| Varekostnad | - | 11 522 699 | 11 011 614 | 9 480 364 | 5 380 945 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 10 265 497 | 9 180 352 | 8 984 745 |
| Avskrivning på varige driftsm. og immatr. eiendeler | - | 716 417 | - | - | 825 928 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 725 395 | 557 608 | - |
| Annen driftskostnad | - | 2 157 024 | 2 252 246 | 1 747 717 | 1 795 996 |
| Sum driftskostnader | 22 892 283 | 25 627 097 | 24 282 705 | 20 966 041 | 16 987 614 |
| Driftsresultat | 2 387 500 | 502 481 | 3 528 096 | 2 293 305 | 312 945 |
| Annen renteinntekt | - | - | 5 701 | 1 646 | 640 |
| Annen finansinntekt | - | - | 31 052 | 30 099 | 33 029 |
| Sum finansinntekter | 59 580 | 38 029 | 36 753 | 31 745 | 33 669 |
| Annen rentekostnad | - | - | 106 278 | 80 228 | 83 129 |
| Annen finanskostnad | - | - | 8 807 | 3 032 | 1 516 |
| Sum finanskostnader | 105 316 | 116 027 | −115 085 | −83 260 | 84 645 |
| Netto finans | −45 736 | −77 998 | −78 332 | −51 516 | −50 975 |
| Resultat før skatt | 2 341 764 | 424 483 | - | - | 261 969 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 94 405 | - | - | 67 036 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 194 933 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | 3 449 763 | 2 241 789 | - |
| Skattekostnad | - | - | 757 090 | 487 342 | - |
| Årsresultat | 1 828 902 | 330 078 | 2 692 673 | 1 754 447 | 194 933 |
| Ordinært utbytte | - | - | 1 600 000 | 1 300 000 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | 250 000 | 585 000 | 180 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 842 673 | −130 553 | 14 933 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 692 673 | 1 754 447 | 194 933 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 2 069 000 | 1 501 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 2 069 000 | - | 1 445 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 151 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 349 | 551 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 20 349 | 20 551 | 20 151 |
| Sum anleggsmidler | 2 674 000 | 2 216 000 | 2 089 349 | 1 521 551 | 1 465 151 |
| Varer | - | - | 236 418 | 264 371 | 318 408 |
| Sum varer | - | - | 236 418 | 264 371 | 318 408 |
| Kundefordringer | - | - | 5 069 702 | 3 226 898 | 2 403 565 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 2 169 348 | 1 356 579 | - |
| Sum fordringer | - | - | 7 239 050 | 4 583 477 | 3 366 286 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 2 304 372 | 3 941 495 | 952 261 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 2 304 372 | 3 941 495 | 952 261 |
| Sum omløpsmidler | 7 125 333 | 5 130 488 | 9 779 840 | 8 789 343 | 4 636 955 |
| Sum eiendeler | 9 799 333 | 7 346 488 | 11 869 189 | 10 310 894 | 6 102 106 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lign. | - | - | - | - | 1 445 000 |
| Aksjekapital | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 2 259 925 | 1 417 251 | 1 547 804 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 518 905 | 2 190 003 | 2 259 925 | 1 417 251 | 1 547 804 |
| Sum egenkapital | 2 618 905 | 2 290 003 | 2 359 925 | 1 517 251 | 1 647 804 |
| Utsatt skatt | - | - | 66 600 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 66 600 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 1 332 962 | 1 271 698 | 1 283 277 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 1 332 962 | 1 271 698 | 1 283 277 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 1 218 999 | 1 399 562 | 1 271 698 | 1 283 277 |
| Leverandørgjeld | - | - | 1 702 386 | 1 784 685 | 787 047 |
| Betalbar skatt | - | - | 690 490 | 487 341 | 94 141 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 2 394 540 | 2 117 000 | 1 439 551 |
| Utbytte | - | - | 1 600 000 | 1 300 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 1 722 287 | 1 832 919 | 850 285 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 495 859 | 3 837 486 | 8 109 703 | 7 521 945 | 3 171 024 |
| Sum gjeld | 7 180 429 | 5 056 485 | 9 509 265 | 8 793 643 | 4 454 302 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 11 869 189 | 10 310 894 | 6 102 106 |
| a kr.1000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,30▼ | 1,34 | 1,21 | 1,17 | 1,46 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,74▲ | 2,21 | 4,03 | 5,80 | 2,70 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,5 %▲ | 5,6 % | 32,1 % | 28,3 % | 5,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,4 %▲ | 1,9 % | 12,7 % | 9,9 % | 1,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,2 %▲ | 1,3 % | 9,7 % | 7,5 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,7 %▼ | 31,2 % | 19,9 % | 14,7 % | 27,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 805 699
- Resultat per ansatt, kroner
- 170 536
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rørteknikk VVS AS9,4 %
25,3 mill. 14 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
Rørteknikk VVS AS9,4 % 25,3 mill.14 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øivind Ekren | 1967 |
| Styrets leder | Kai Christian Johnsen | 1971 |
| Styremedlem | Øivind Ekren | 1967 |
| Revisor | LEO REVISJON DA983 846 459 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KAI CHRISTIAN JOHNSEN64,0 %f. 1971 · Lørenskog · 64 ordinære aksjer
- ØIVIND EKREN36,0 %f. 1967 · Frogner · 36 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kjedehuset AS0,22 %931 638 769 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.