- Org.nr.
- 958 472 536
- Telefon
- 63 90 71 88
- Adresse
- Bjertnesvegen 30, 2166 Oppaker
- Hovedeier
- NB Rovent Invest AS, 100 %
Driftsresultat2 467 3866,1 % margin
Årsresultat2 002 0254,9 % margin
Egenkapital7 678 51944,5 % av eiendelene
Ansatte11i Aa‑registeret
Rovent AS er et aksjeselskap innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, stiftet 1990.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 958 472 536
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 04.07.1990
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Bjertnesvegen 30, 2166 Oppaker
- Telefon
- 63 90 71 88
- Kommune
- Nes
- Aksjekapital
- 1 571 500
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rovent AS871 858 802 · NES11 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg og produksjon samt eiendomsutvikling og alt hva hermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Rovent Bygg-Agentur AS12.03.1995 til 27.04.2010
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 40 688 083 | 35 638 388 | 40 432 468 | 42 044 493 | 32 580 436 |
| Andre driftsinntekter | - | 39 779 | 80 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 40 688 083 | 35 678 168 | 40 512 468 | 42 044 493 | 32 580 436 |
| Vareforbruk | 20 998 080 | 17 784 972 | 20 078 346 | 21 875 693 | 16 682 302 |
| Lønn og sosiale kostnader | 11 616 719 | 11 764 534 | 11 961 316 | 10 948 493 | 10 087 721 |
| Ordinære avskrivninger | 98 520 | 89 820 | 103 038 | 114 036 | 90 286 |
| Andre driftskostnader | 5 507 378 | 4 795 907 | 5 067 183 | 4 811 583 | 4 390 939 |
| Sum driftskostnader | 38 220 697 | 34 435 233 | 37 209 884 | 37 749 805 | 31 251 248 |
| Driftsresultat | 2 467 386 | 1 242 935 | 3 302 584 | 4 294 688 | 1 329 187 |
| Annen renteinntekt | 114 709 | 150 394 | 143 052 | 38 426 | 20 451 |
| Andre finansinntekter | - | - | 1 102 | 363 | - |
| Sum finansinntekter | 114 709 | 150 394 | 144 154 | 38 789 | 20 451 |
| Andre finanskostnader | 15 787 | 15 235 | 15 784 | 17 697 | 16 318 |
| Sum finanskostnader | 15 787 | 15 235 | 15 784 | 17 697 | 16 318 |
| Netto finans | 98 922 | 135 159 | 128 370 | 21 092 | 4 133 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 430 954 | 4 315 780 | 1 333 320 |
| Resultat før skattekostnad | 2 566 309 | 1 378 093 | - | - | - |
| Skattekostnad | 564 284 | 303 105 | 754 810 | 949 415 | 293 331 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 676 144 | 3 366 365 | 1 039 989 |
| Årsresultat | 2 002 025 | 1 074 988 | 2 676 144 | 3 366 365 | 1 039 989 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 002 025 | 1 074 988 | 2 676 144 | 3 366 365 | 1 039 989 |
| Totalresultat | 2 002 025 | 1 074 988 | 2 676 144 | 3 366 365 | 1 039 989 |
| Ordinært utbytte | 1 900 000 | 900 000 | 1 500 000 | 3 300 000 | 1 000 000 |
| Avgitt konsernbidrag | 94 380 | 624 000 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −449 012 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 7 645 | - | 1 176 144 | 66 365 | 39 989 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 002 025 | 1 074 988 | 2 676 144 | 3 366 365 | 1 039 989 |
| Utsatt skattefordel | 35 070 | 61 997 | 54 064 | 164 827 | 37 417 |
| Sum immaterielle eiendeler | 35 070 | 61 997 | 54 064 | 164 827 | 37 417 |
| Maskiner | 195 010 | 165 670 | 237 310 | 242 830 | 328 225 |
| Inventar og utstyr | 10 455 | 28 155 | 46 335 | 28 823 | 57 464 |
| Sum varige driftsmidler | 205 465 | 193 825 | 283 645 | 271 653 | 385 689 |
| Sum anleggsmidler | 240 535 | 255 822 | 337 709 | 436 480 | 423 106 |
| Sum varer | 6 597 000 | 6 930 000 | 6 130 000 | 4 956 000 | 4 945 000 |
| Kundefordringer | 4 779 841 | 2 260 669 | 3 590 652 | 4 381 577 | 3 998 396 |
| Andre kortsiktige fordringer | 151 696 | 96 436 | 307 690 | 237 279 | 223 383 |
| Sum fordringer | 4 931 537 | 2 357 105 | 3 898 343 | 4 618 856 | 4 221 779 |
| Bankinnskudd og kontanter | 5 487 759 | 5 080 971 | 5 808 420 | 7 964 369 | 3 658 516 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 487 759 | 5 080 971 | 5 808 420 | 7 964 369 | 3 658 516 |
| Sum omløpsmidler | 17 016 296 | 14 368 076 | 15 836 763 | 17 539 226 | 12 825 295 |
| Sum eiendeler | 17 256 830 | 14 623 897 | 16 174 471 | 17 975 706 | 13 248 401 |
| Aksjekapital | 1 571 500 | 1 571 500 | 1 571 500 | 1 571 500 | 1 571 500 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 571 500 | 1 571 500 | 1 571 500 | 1 571 500 | 1 571 500 |
| Annen egenkapital | 6 107 019 | 6 099 374 | 6 548 386 | 5 372 242 | 5 305 877 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 107 019 | 6 099 374 | 6 548 386 | 5 372 242 | 5 305 877 |
| Sum egenkapital | 7 678 519 | 7 670 874 | 8 119 886 | 6 943 742 | 6 877 377 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 3 909 253 | 2 485 248 | 2 498 448 | 2 578 960 | 2 082 719 |
| Betalbar skatt | 510 737 | 135 038 | 644 047 | 1 076 825 | 273 640 |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 452 870 | 1 214 319 | 1 272 410 | 1 654 503 | 1 284 513 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 3 | 364 217 | 364 217 |
| Avsatt til utbytte | 1 900 000 | 900 000 | 1 500 000 | 3 300 000 | 1 000 000 |
| Konsernbidrag | 121 000 | 800 000 | - | - | - |
| Påløpne lønn og feriepenger | 1 684 452 | 1 418 417 | 2 139 681 | 2 057 458 | 1 365 935 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 578 311 | 6 953 023 | 8 054 585 | 11 031 963 | 6 371 024 |
| Sum gjeld | 9 578 311 | 6 953 023 | 8 054 585 | 11 031 963 | 6 371 024 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 256 830 | - | 16 174 471 | 17 975 706 | 13 248 401 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,78▼ | 2,07 | 1,97 | 1,59 | 2,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,25▲ | 0,91 | 0,99 | 1,59 | 0,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,2 %▲ | 9,0 % | 20,2 % | 27,8 % | 10,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,1 %▲ | 3,5 % | 8,2 % | 10,2 % | 4,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,9 %▲ | 3,0 % | 6,6 % | 8,0 % | 3,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,5 %▼ | 52,5 % | 50,2 % | 38,6 % | 51,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 698 917
- Resultat per ansatt, kroner
- 224 308
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rovent AS6,1 %
40,7 mill. 11 ansatte 2025
−2 %02468
Byggmakker Handel AS−0,4 % 6 243,2 mill.1 375 ansatte 2025
Optimera AS−0,4 % 11 234,1 mill.2 661 ansatte 2025
Mestergruppen Byggevare AS4,8 % 8 762,3 mill.666 ansatte 2025
Rovent AS6,1 % 40,7 mill.11 ansatte 2025
−2 %02468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.830.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjørn Magne Solhaug | 1964 |
| Styrets leder | Per Egil Moseng | 1963 |
| Styremedlem | Per Kristian Trøen | 1963 |
| Styremedlem | Stian Solhaug | 1990 |
| Styremedlem | Bjørn Magne Solhaug | 1964 |
| Revisor | MYRDAHL OG SVEEN AS942 254 962 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NB Rovent Invest AS100,0 %Oppaker · 2 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NB Rovent Invest AS
- Bjertnesvegen 30 AS100,0 %
- Rovent AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.