- Org.nr.
- 921 092 695
- Adresse
- Røynebergsletta 29, 4033 Stavanger
- Hovedeier
- Røynebergsletta Invest AS, 100 %
Driftsresultat1 750 41255,9 % margin
EBITDA2 331 738før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 685 10453,9 % margin
Egenkapital17 900 52186,3 % av eiendelene
Røynebergsletta 29 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 092 695
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 11.06.2018
- Registrert
- 02.07.2018
- Adresse
- Røynebergsletta 29, 4033 Stavanger
- Kommune
- Sola
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Sola (383)
- Aksjekapital
- 120 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Røynebergsletta 29 AS888 523 472 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverv, salg, utleie og drift av fast eiendom, samt hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 395 984 | 1 805 982 | 2 033 931 | 5 272 673 | 5 100 461 |
| Annen driftsinntekt | 732 737 | 935 040 | 657 527 | 54 855 | 124 708 |
| Sum driftsinntekter | 3 128 720 | 2 741 022 | 2 691 458 | 5 327 528 | 5 225 169 |
| Varekostnad | 30 035 | 140 300 | 15 016 | 9 150 | 50 889 |
| Ordinære avskrivninger | 581 326 | 537 700 | 537 700 | 537 700 | 537 700 |
| Annen driftskostnad | 766 948 | 908 466 | 777 474 | 262 331 | 194 480 |
| Sum driftskostnader | 1 378 309 | 1 586 465 | 1 330 190 | 809 181 | 783 069 |
| Driftsresultat | 1 750 412 | 1 154 557 | 1 361 268 | 4 518 347 | 4 442 100 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 388 535 | 508 198 | 325 960 | - | 51 195 |
| Annen renteinntekt | 21 511 | 6 177 | 86 716 | 118 694 | 30 641 |
| Sum finansinntekter | 410 046 | 514 375 | 412 676 | 118 694 | 81 836 |
| Annen rentekostnad | 67 | 126 656 | 66 561 | - | 113 826 |
| Sum finanskostnader | 67 | 126 656 | 66 561 | - | 113 826 |
| Netto finans | 409 979 | 387 719 | 346 115 | 118 694 | −31 990 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 707 383 | 4 637 041 | 4 410 109 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 970 224 |
| Resultat før skattekostnad | 2 160 390 | 1 542 275 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 475 286 | 338 262 | 375 625 | 1 020 114 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 331 758 | 3 616 927 | 3 439 885 |
| Årsresultat | 1 685 104 | 1 204 013 | 1 331 758 | 3 616 927 | 3 439 885 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 685 104 | 1 204 013 | 1 331 758 | 3 616 927 | 3 439 885 |
| Totalresultat | 1 685 104 | 1 204 013 | 1 331 758 | 3 616 927 | 3 439 885 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 13 486 844 | 13 456 344 | 13 994 044 | 14 531 744 | 15 069 444 |
| Sum varige driftsmidler | 13 486 844 | 13 456 344 | 13 994 044 | 14 531 744 | 15 069 444 |
| Sum anleggsmidler | 13 486 844 | 13 456 344 | 13 994 044 | 14 531 744 | 15 069 444 |
| Kundefordringer | - | 51 095 | 5 806 | 23 286 | 17 983 |
| Andre kortsiktige fordringer | 28 547 | 39 684 | 47 403 | 25 787 | 1 395 |
| Konsernfordringer | 6 982 790 | 8 120 465 | 11 373 532 | 858 266 | 1 977 974 |
| Sum fordringer | 7 011 337 | 8 211 244 | 11 426 742 | 907 339 | 1 997 352 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 240 578 | 98 154 | - | 6 235 098 | 2 457 087 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 240 578 | 98 154 | - | 6 235 098 | 2 457 087 |
| Sum omløpsmidler | 7 251 915 | 8 309 398 | 11 426 742 | 7 142 437 | 4 454 439 |
| Sum eiendeler | 20 738 759 | 21 765 742 | 25 420 786 | 21 674 181 | 19 523 883 |
| Aksjekapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
| Overkurs | 5 287 186 | 5 287 186 | 5 287 186 | 5 287 186 | 5 287 186 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 516 000 | 1 516 000 | 1 516 000 | 1 516 000 | 1 516 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 923 186 | 6 923 186 | 6 923 186 | 6 923 186 | 6 923 186 |
| Annen egenkapital | 10 977 335 | 11 151 657 | 11 319 518 | 11 475 378 | 9 660 792 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 977 335 | 11 151 657 | 11 319 518 | 11 475 378 | 9 660 792 |
| Sum egenkapital | 17 900 521 | 18 074 843 | 18 242 704 | 18 398 564 | 16 583 978 |
| Utsatt skatt | 144 645 | 193 812 | 242 489 | 286 448 | 322 198 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 144 645 | 193 812 | 242 489 | 286 448 | 322 198 |
| Sum langsiktig gjeld | 144 645 | 193 812 | 242 489 | 286 448 | 322 198 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 4 678 737 | - | - |
| Leverandørgjeld | 39 141 | 189 981 | 91 738 | 130 964 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 547 511 | 547 239 |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 383 879 | 3 154 751 | 1 907 202 | 2 310 694 | 2 070 468 |
| Annen kortsiktig gjeld | 270 573 | 152 355 | 257 916 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 693 593 | 3 497 087 | 6 935 592 | 2 989 169 | 2 617 707 |
| Sum gjeld | 2 838 238 | 3 690 899 | 7 178 081 | 3 275 617 | 2 939 905 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 738 759 | 21 765 742 | 25 420 786 | 21 674 181 | 19 523 883 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,69▲ | 2,38 | 1,65 | 2,39 | 1,70 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,16▼ | 0,20 | 0,39 | 0,18 | 0,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,2 %▲ | 7,1 % | 7,5 % | 22,5 % | 23,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 55,9 %▲ | 42,1 % | 50,6 % | 84,8 % | 85,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 53,9 %▲ | 43,9 % | 49,5 % | 67,9 % | 65,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 86,3 %▲ | 83,0 % | 71,8 % | 84,9 % | 84,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Røynebergsletta 29 AS55,9 %
3,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Røynebergsletta 29 AS55,9 % 3,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jens Arne Thorsen | 1959 |
| Styrets leder | Olav Johan Nilsen | 1957 |
| Styremedlem | Jens Arne Thorsen | 1959 |
| Revisor | FORUS REVISJON AS986 352 945 | - |
| Regnskapsfører | VASSHUS REGNSKAP971 344 326 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Røynebergsletta Invest AS100,0 %Stavanger · 2 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- VIRO AS
- Røynebergsletta Invest AS99,9 %
- WEST COMMUNICATION AS75,0 %
- Maritime Energy Service AS51,0 %
- Røynebergsletta 29 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.