- Org.nr.
- 919 086 688
- Adresse
- Damvegen 8, 2827 Hunndalen
- Bransje
- Revisjon
Driftsresultat1 283 5488,7 % margin
EBITDA1 425 304før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 008 1446,8 % margin
Egenkapital446 2229,8 % av eiendelene
RRO AS er et aksjeselskap innen revisjon, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 086 688
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 21.05.2017
- Registrert
- 06.06.2017
- Adresse
- Damvegen 8, 2827 Hunndalen
- Kommune
- Gjøvik
- Næring
- 69.201 Revisjon
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- 9
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RRO AS919 162 112 · GJØVIK9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive revisjonsvirksomhet, regnskapsførervirksomhet og naturlig tilhørende rådgivningsvirksomhet.
Tidligere navn
- REVISJON & RÅDGIVNING ØST AS06.06.2017 til 23.01.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 14 785 549 | 14 327 748 | 12 144 588 | 10 664 340 | 11 603 803 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 10 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 14 785 549 | 14 327 748 | 12 144 588 | 10 674 340 | 11 603 803 |
| Lønnskostnad | 11 460 844 | 10 130 902 | 8 908 469 | 8 010 689 | 8 132 029 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 141 756 | 127 600 | 176 900 | 162 400 | 161 800 |
| Annen driftskostnad | 1 899 401 | 1 889 691 | 1 854 950 | 1 571 222 | 1 716 170 |
| Sum driftskostnader | 13 502 001 | 12 148 193 | 10 940 319 | 9 744 311 | 10 009 999 |
| Driftsresultat | 1 283 548 | 2 179 554 | 1 204 270 | 930 029 | 1 593 804 |
| Annen renteinntekt | 1 266 | 1 454 | 688 | - | - |
| Annen finansinntekt | 15 133 | 12 485 | 11 405 | 11 016 | 6 547 |
| Sum finansinntekter | 16 399 | 13 939 | 12 093 | 11 016 | 6 547 |
| Annen rentekostnad | 4 377 | 1 388 | - | 152 | 402 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 3 238 |
| Sum finanskostnader | 4 377 | 1 388 | - | 152 | 3 640 |
| Netto finans | 12 022 | 12 551 | 12 093 | 10 864 | 2 907 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 216 363 | 940 893 | 1 596 711 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 351 276 |
| Resultat før skattekostnad | 1 295 570 | 2 192 105 | - | - | - |
| Skattekostnad | 287 426 | 482 569 | 267 600 | 207 030 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 948 763 | 733 863 | 1 245 435 |
| Årsresultat | 1 008 144 | 1 709 536 | 948 763 | 733 863 | 1 245 435 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 008 144 | 1 709 536 | 948 763 | 733 863 | 1 245 435 |
| Totalresultat | 1 008 144 | 1 709 536 | 948 763 | 733 863 | 1 245 435 |
| Ordinært utbytte | 1 200 000 | 1 500 000 | 1 200 000 | 1 100 000 | 1 200 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 45 435 |
| Overført fra/til annen egenkapital | - | 209 536 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −191 856 | - | −251 237 | −366 137 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 008 144 | 1 709 536 | 948 763 | 733 863 | 1 245 435 |
| Utsatt skattefordel | 25 099 | 110 226 | 12 816 | 176 | - |
| Goodwill | - | - | - | 60 000 | 180 000 |
| Sum immaterielle eiendeler | 25 099 | 110 226 | 12 816 | 60 176 | 120 000 |
| Påkostning på leide lokaler | 2 500 | 32 300 | 62 100 | 91 900 | 121 700 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 182 759 | 145 312 | 195 715 | 175 292 | 208 216 |
| Sum varige driftsmidler | 185 259 | 177 612 | 257 815 | 267 192 | 329 916 |
| Sum anleggsmidler | 210 358 | 287 838 | 270 631 | 327 368 | 449 916 |
| Kundefordringer | 2 506 282 | 3 048 866 | 2 742 582 | 2 436 597 | 2 217 081 |
| Andre kortsiktige fordringer | 307 606 | 239 581 | 86 112 | 228 745 | 227 141 |
| Sum fordringer | 2 813 888 | 3 288 447 | 2 828 694 | 2 665 342 | 2 444 222 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 516 322 | 1 587 668 | 1 157 237 | 1 126 751 | 2 015 247 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 516 322 | 1 587 668 | 1 157 237 | 1 126 751 | 2 015 247 |
| Sum omløpsmidler | 4 330 210 | 4 876 115 | 3 985 931 | 3 792 093 | 4 459 469 |
| Sum eiendeler | 4 540 568 | 5 163 953 | 4 256 562 | 4 119 461 | 4 909 385 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Annen egenkapital | 146 222 | 338 078 | 128 542 | 67 779 | 121 916 |
| Sum opptjent egenkapital | 146 222 | 338 078 | 128 542 | 67 779 | 121 916 |
| Sum egenkapital | 446 222 | 638 078 | 428 542 | 367 779 | 421 916 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 12 123 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 12 123 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 12 123 |
| Leverandørgjeld | 248 559 | 194 457 | 177 265 | 264 819 | 144 959 |
| Betalbar skatt | 202 299 | 579 979 | 368 240 | 307 329 | 358 432 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 209 873 | 1 107 533 | 1 001 192 | - | 1 028 178 |
| Utbytte | 1 200 000 | 1 500 000 | 1 200 000 | 1 100 000 | 1 200 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 233 615 | 1 143 906 | 1 081 323 | - | 1 743 777 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 094 346 | 4 525 876 | 3 828 020 | - | 4 475 346 |
| Sum gjeld | 4 094 346 | 4 525 876 | 3 828 020 | 3 751 682 | 4 487 469 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 540 568 | 5 163 953 | 4 256 562 | - | 4 909 385 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,06▼ | 1,08 | 1,04 | - | 1,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,18▲ | 7,09 | 8,93 | 10,20 | 10,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 26,8 %▼ | 46,6 % | 29,0 % | 20,8 % | 32,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,7 %▼ | 15,2 % | 9,9 % | 8,7 % | 13,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,8 %▼ | 11,9 % | 7,8 % | 6,9 % | 10,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,8 %▼ | 12,4 % | 10,1 % | 8,9 % | 8,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 642 839
- Resultat per ansatt, kroner
- 142 616
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RRO AS8,7 %
14,8 mill. 9 ansatte 2025
0 %204060
ERNST & YOUNG AS2,3 % 4 139,1 mill.1 422 ansatte 2025
RRO AS8,7 % 14,8 mill.9 ansatte 2025
Pricewaterhousecoopers AS24,3 % 4 235,7 mill.1 917 ansatte 2025
BDO AS43,2 % 5 157,6 mill.1 300 ansatte 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.201.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Ivar Ruud | 1968 |
| Styrets leder | Trond Børresen | 1958 |
| Styremedlem | Øyvind Steien | 1963 |
| Styremedlem | Morten Berg | 1963 |
| Styremedlem | Geir Arne Pedersen | 1969 |
| Revisor | FORVIS MAZARS AS979 605 994 | - |
| Regnskapsfører | TALLENT AS987 612 479 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TROND BØRRESEN41,3 %f. 1958 · Gjøvik · 124 B-aksjer
- TROND BØRRESEN AS10,0 %Gjøvik · 30 A-aksjer
- Øyvind Steien10,0 %f. 1963 · Fall · 30 A-aksjer
- MORTEN BERG10,0 %f. 1963 · Roa · 30 A-aksjer
- ELI VILLUMSTAD GRANUM7,00 %f. 1977 · Furnes · 21 B-aksjer
- GEIR ARNE PEDERSEN5,00 %f. 1969 · Hamar · 15 A-aksjer
- Halvor Ovenstad5,00 %f. 1996 · Raufoss · 15 B-aksjer
- PER IVAR RUUD5,00 %f. 1968 · Gjøvik · 15 B-aksjer
- ELI VILLUMSTAD GRANUM3,00 %f. 1977 · Furnes · 9 A-aksjer
- METTE BØRRESEN2,00 %f. 1992 · Raufoss · 6 B-aksjer
- + 1 andre1,67 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.