- Org.nr.
- 923 049 827
- Adresse
- Ullernkammen 19, 0380 Oslo
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−40 248−2,2 % margin
EBITDA−16 982før av- og nedskrivninger
Årsresultat−58 598−3,1 % margin
Egenkapital70 78540,4 % av eiendelene
RS RØR SERVICE AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 049 827
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 03.06.2019
- Registrert
- 08.07.2019
- Adresse
- Ullernkammen 19, 0380 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Oslo (550)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RS RØR SERVICE AS923 080 783 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
VVS-arbeid.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 880 880 | 2 045 268 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | −17 014 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 863 866 | 2 045 268 | 1 653 495 | 1 881 204 | 1 323 126 |
| Varekostnad | 848 488 | 622 174 | 585 717 | 550 659 | 421 284 |
| Lønnskostnad | 199 893 | 528 530 | 199 433 | 744 409 | 122 373 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 23 266 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 832 467 | 849 970 | 831 189 | 743 653 | - |
| Sum driftskostnader | 1 904 114 | 2 000 674 | 1 616 339 | 2 051 441 | 1 092 042 |
| Driftsresultat | −40 248 | 44 594 | 37 156 | −170 237 | 231 084 |
| Annen renteinntekt | 523 | 2 370 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 523 | 2 370 | 15 118 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 28 838 | 2 671 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 28 838 | 2 671 | 1 206 | 1 512 | 7 593 |
| Netto finans | −28 314 | −302 | 13 912 | −1 512 | −7 593 |
| Resultat før skatt | −68 563 | 44 293 | 51 068 | −171 749 | 223 491 |
| Skattekostnad | −9 965 | 9 744 | 49 219 | −37 785 | 49 168 |
| Årsresultat | −58 598 | 34 549 | 1 849 | −133 964 | 174 323 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −58 598 | 34 549 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −58 598 | 34 549 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 6 222 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 6 222 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 0 | 40 280 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 40 280 | - | - | - |
| Andre fordringer | 46 200 | 46 200 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 46 200 | 46 200 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 52 422 | 86 480 | 86 480 | 116 065 | 0 |
| Kundefordringer | 76 375 | 154 875 | - | - | - |
| Sum fordringer | 76 375 | 154 875 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 46 526 | 66 757 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 46 526 | 66 757 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 122 901 | 221 632 | 32 040 | 157 551 | 233 000 |
| Sum eiendeler | 175 323 | 308 112 | 118 520 | 273 616 | 233 000 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 40 785 | 99 383 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 40 785 | 99 383 | 74 292 | 72 443 | 206 407 |
| Sum egenkapital | 70 785 | 129 383 | 104 292 | 102 443 | 236 407 |
| Utsatt skatt | 0 | 3 743 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 3 743 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 3 743 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 20 871 | 81 894 | - | - | - |
| Betalbar skatt | −1 294 | 8 013 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 98 220 | 97 491 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | −13 260 | −12 413 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 104 538 | 174 986 | 12 101 | 171 172 | −3 407 |
| Sum gjeld | 104 538 | 178 729 | 14 228 | 171 172 | −3 407 |
| Sum egenkapital og gjeld | 175 323 | 308 112 | - | - | - |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,18▼ | 1,27 | 2,65 | 0,92 | −68,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,48▲ | 1,38 | 0,14 | 1,67 | −0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −16,4 %▼ | 22,0 % | 26,7 % | −67,2 % | 99,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,2 %▼ | 2,2 % | 2,2 % | −9,0 % | 17,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,1 %▼ | 1,7 % | 0,1 % | −7,1 % | 13,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 40,4 %▼ | 42,0 % | 88,0 % | 37,4 % | 101,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RS RØR SERVICE AS−2,2 %
1,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
RS RØR SERVICE AS−2,2 % 1,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Andrius Ostrauskas | 1982 |
| Styrets leder | Andrius Ostrauskas | 1982 |