- Org.nr.
- 912 026 183
- Telefon
- 982 86 512
- Adresse
- Tananger Ring 292, 4056 Tananger
Driftsresultat−245 467−36,4 % margin
EBITDA−241 967før av- og nedskrivninger
Årsresultat681 022
Egenkapital29 677 39298,6 % av eiendelene
RTR Solutions AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 026 183
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 30.04.2013
- Registrert
- 06.06.2013
- Adresse
- Tananger Ring 292, 4056 Tananger
- Telefon
- 982 86 512
- Kommune
- Sola
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RTR Solutions AS912 051 889 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utføre tjenester innenfor subsea, bore og brønn segmentet, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskap med liknende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 673 637 | - | - | 18 543 492 | 10 844 392 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 53 426 |
| Sum driftsinntekter | 673 637 | 125 306 | 2 102 560 | 18 543 492 | 10 897 818 |
| Lønnskostnad | 832 497 | - | - | 1 743 989 | 1 564 978 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 500 | - | - | 21 500 | 21 500 |
| Annen driftskostnad | 83 107 | - | - | 449 670 | 187 667 |
| Sum driftskostnader | 919 105 | 855 059 | 1 607 281 | 2 215 158 | 1 774 146 |
| Driftsresultat | −245 467 | −729 753 | 495 279 | 16 328 334 | 9 123 672 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 25 855 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 1 092 045 | - | - | 322 561 | 35 069 |
| Annen finansinntekt | 766 | - | - | 611 | 580 |
| Sum finansinntekter | 1 118 666 | 1 257 799 | 1 129 087 | 323 172 | 35 649 |
| Annen rentekostnad | 73 | - | - | 2 064 | - |
| Sum finanskostnader | 73 | 3 379 | −9 029 | 2 064 | - |
| Netto finans | 1 118 593 | 1 254 420 | 1 138 116 | 321 108 | 35 649 |
| Resultat før skatt | - | 524 667 | 1 633 396 | 16 649 442 | 9 159 321 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 2 015 051 |
| Resultat før skattekostnad | 873 126 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 192 104 | - | - | 3 663 595 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 12 985 847 | 7 144 270 |
| Årsresultat | 681 022 | 408 497 | 1 268 109 | 12 985 847 | 7 144 270 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 681 022 | - | - | 12 985 847 | 7 144 270 |
| Totalresultat | 681 022 | - | - | 12 985 847 | 7 144 270 |
| Avsatt til annen egenkapital | 681 022 | - | - | 12 985 847 | 7 144 270 |
| Sum overføringer og disponeringer | 681 022 | - | - | 12 985 847 | 7 144 270 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 131 | - | - | 9 381 | 52 381 |
| Sum varige driftsmidler | 1 131 | - | - | 9 381 | 30 881 |
| Lån til foretak i samme konsern | 477 566 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 477 566 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 478 697 | 611 468 | 739 439 | 12 212 | 31 080 |
| Kundefordringer | - | - | - | 3 919 184 | 1 248 003 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 45 680 |
| Sum fordringer | - | - | - | 3 919 184 | 1 293 683 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 29 631 899 | - | - | 39 259 066 | 26 698 894 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 29 631 899 | - | - | 39 259 066 | 26 698 894 |
| Sum omløpsmidler | 29 631 899 | 28 688 867 | 39 456 155 | 43 178 250 | 27 992 578 |
| Sum eiendeler | 30 110 596 | 29 300 335 | 40 195 594 | 43 190 462 | 28 023 658 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 2 831 | 199 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 2 831 | 199 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 29 647 392 | - | - | 38 289 764 | 25 303 918 |
| Sum opptjent egenkapital | 29 647 392 | 28 966 370 | 28 557 873 | 38 289 764 | 25 303 918 |
| Sum egenkapital | 29 677 392 | 28 996 370 | 28 587 873 | 38 319 764 | 25 333 918 |
| Utsatt skatt | 249 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 249 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 249 | 1 019 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 192 874 | - | - | 3 666 227 | 2 016 784 |
| Skyldig offentlige avgifter | 48 755 | - | - | 957 938 | 510 261 |
| Annen kortsiktig gjeld | 191 327 | - | - | 246 533 | 162 696 |
| Sum kortsiktig gjeld | 432 956 | 302 946 | 11 607 721 | 4 870 697 | 2 689 740 |
| Sum gjeld | 433 205 | 303 965 | 11 607 721 | 4 870 697 | 2 689 740 |
| Sum egenkapital og gjeld | 30 110 596 | - | - | 43 190 462 | 28 023 658 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 68,44▼ | 94,70 | 3,40 | 8,86 | 10,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,41 | 0,13 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,9 %▲ | 1,5 % | 3,9 % | 46,8 % | 32,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −36,4 %▲ | −582,4 % | 23,6 % | 88,1 % | 83,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 101,1 %▼ | 326,0 % | 60,3 % | 70,0 % | 65,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,6 %▼ | 99,0 % | 71,1 % | 88,7 % | 90,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RTR Solutions AS−36,4 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
RTR Solutions AS−36,4 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Siemens AS9,0 % 2 435,4 mill.480 ansatte 2025
Siemens Energy AS14,1 % 5 518,2 mill.1 207 ansatte 2025
Autostore AS31,9 % 5 574,9 mill.382 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.129.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Colin Matthew Shanks | 1966 |
| Styrets leder | Colin Matthew Shanks | 1966 |
| Revisor | REVISJON VEST AS982 519 411 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RTR Solutions LTD100,0 %AB39 3RR, STONEHAVEN · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.