- Org.nr.
- 917 997 748
- Telefon
- 950 09 142
- Adresse
- Damsgårdsveien 37, 5058 Bergen
Driftsresultat−10 185 062−65,4 % margin
EBITDA−2 080 199før av- og nedskrivninger
Årsresultat−9 867 033−63,4 % margin
Egenkapital29 422 02959,5 % av eiendelene
Rucoria AS er et aksjeselskap innen utgivelse av annen programvare, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 997 748
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 17.10.2016
- Registrert
- 04.11.2016
- Adresse
- Damsgårdsveien 37, 5058 Bergen
- Telefon
- 950 09 142
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 188 117
- Ansatte
- 17
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rucoria AS918 062 610 · BERGEN17 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av programvare og tjenester innen IKT, og annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Tidligere navn
- YG TECHNOLOGIES AS04.11.2016 til 12.07.2023
- RUBUS TECH AS12.07.2023 til 04.05.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 13 724 982 | 12 269 331 | 10 850 224 | 6 661 735 | - |
| Annen driftsinntekt | 1 836 690 | 2 133 724 | 1 178 875 | 1 531 536 | - |
| Sum driftsinntekter | 15 561 672 | 14 403 054 | 12 029 099 | 8 193 271 | 2 624 621 |
| Lønnskostnad | 11 544 411 | 11 812 999 | 13 313 888 | 14 800 917 | 4 675 118 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 8 104 863 | 6 763 285 | 4 636 806 | 2 909 252 | 1 774 171 |
| Annen driftskostnad | 6 097 460 | 7 920 970 | 8 942 034 | 8 553 357 | 2 525 041 |
| Sum driftskostnader | 25 746 734 | 26 497 255 | 26 892 727 | 26 263 526 | 8 974 331 |
| Driftsresultat | −10 185 062 | −12 094 201 | −14 863 628 | −18 070 255 | −6 349 710 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 29 148 | 20 654 | 40 412 | 16 948 | - |
| Annen renteinntekt | 368 157 | 584 770 | 728 265 | 136 354 | - |
| Annen finansinntekt | 26 826 | 108 615 | 3 107 | 15 715 | - |
| Sum finansinntekter | 424 131 | 714 039 | 771 783 | 169 017 | 3 125 |
| Annen rentekostnad | 75 349 | 5 644 | 689 | 63 217 | - |
| Annen finanskostnad | 30 753 | 78 386 | 34 588 | 26 368 | - |
| Sum finanskostnader | 106 102 | 84 030 | 35 277 | 89 585 | 37 712 |
| Netto finans | 318 029 | 630 009 | 736 506 | 79 433 | −34 587 |
| Resultat før skatt | - | - | −14 127 122 | −17 990 822 | −6 384 297 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −14 127 122 | −17 990 822 | - |
| Resultat før skattekostnad | −9 867 033 | −11 464 192 | - | - | - |
| Årsresultat | −9 867 033 | −11 464 192 | −14 127 122 | −17 990 822 | −6 384 297 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −9 867 033 | −11 464 192 | −14 127 122 | −17 990 822 | - |
| Totalresultat | −9 867 033 | −11 464 192 | −14 127 122 | −17 990 822 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −14 127 122 | −17 990 822 | - |
| Overført fra overkurs | −9 867 033 | −11 464 192 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −9 867 033 | −11 464 192 | −14 127 122 | −17 990 822 | - |
| Utvikling | 20 964 282 | 19 770 166 | 17 353 233 | 11 312 800 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 20 964 282 | 19 770 166 | 17 353 233 | 11 312 800 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 120 406 | 189 076 | 413 584 | 597 700 | - |
| Sum varige driftsmidler | 120 406 | 189 076 | 413 584 | 597 700 | - |
| Investering i datterselskap | 3 051 073 | 369 783 | 23 023 | 23 023 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 12 734 320 | 5 963 612 | - | 105 772 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 785 393 | 6 333 395 | 23 023 | 128 794 | - |
| Sum anleggsmidler | 36 870 081 | 26 292 637 | 17 789 839 | 12 039 294 | 8 210 708 |
| Kundefordringer | 1 111 787 | 988 250 | 2 063 421 | 1 033 922 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 410 859 | 2 234 345 | 248 414 | 458 573 | - |
| Sum fordringer | 3 522 646 | 3 222 595 | 2 311 835 | 1 492 495 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 23 102 025 | 22 562 613 | 16 081 853 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 22 562 613 | 16 081 853 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende 9 O17 | - | 23 102 025 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 12 540 309 | 26 324 619 | 24 874 448 | 17 574 347 | 33 023 132 |
| Sum eiendeler | 49 410 390 | 52 617 256 | 42 664 287 | 29 613 641 | 41 233 840 |
| Aksjekapital | 157 024 | 122 666 | 122 666 | 96 744 | - |
| Overkurs | 29 265 005 | 17 876 058 | 29 340 250 | 14 019 980 | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | - | 20 992 738 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 29 422 029 | 38 991 462 | 29 462 916 | 14 116 724 | 31 809 946 |
| Sum egenkapital | 29 422 029 | 38 991 462 | 29 462 916 | 14 116 724 | 31 809 946 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 2 583 645 | 1 482 737 | 49 960 | 99 919 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 583 645 | 1 482 737 | 49 960 | 99 919 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 5 000 000 | - | - | 72 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 000 000 | - | - | 72 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 7 583 645 | 1 482 737 | 49 960 | 171 919 | 1 721 878 |
| Leverandørgjeld | 455 797 | 268 041 | 115 364 | 736 497 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 857 190 | 1 457 132 | 1 910 534 | 1 607 968 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 59 717 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 798 431 | 5 487 767 | 3 730 669 | 3 967 196 | - |
| Uopptjent inntekt | 6 293 298 | 4 930 115 | 7 335 127 | 9 013 337 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 404 716 | 12 143 056 | 13 151 411 | 15 324 999 | 7 702 016 |
| Sum gjeld | 19 988 361 | 13 625 793 | 13 201 371 | 15 496 918 | 9 423 894 |
| Sum egenkapital og gjeld | 49 410 390 | 52 617 256 | 42 664 287 | 29 613 641 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,01▼ | 2,17 | 1,89 | 1,15 | 4,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,68▲ | 0,35 | 0,45 | 1,10 | 0,30 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −19,1 %▲ | −23,9 % | −39,0 % | −50,5 % | −15,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −65,4 %▲ | −84,0 % | −123,6 % | −220,5 % | −241,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −63,4 %▲ | −79,6 % | −117,4 % | −219,6 % | −243,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 59,5 %▼ | 74,1 % | 69,1 % | 47,7 % | 77,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 915 392
- Resultat per ansatt, kroner
- −599 121
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rucoria AS−65,4 %
15,6 mill. 17 ansatte 2025
−100 %−50050
Rucoria AS−65,4 % 15,6 mill.17 ansatte 2025
SAP NORGE AS7,4 % 1 719,7 mill.102 ansatte 2025
VISMA SOFTWARE AS27,9 % 1 568,1 mill.282 ansatte 2025
Tripletex AS40,0 % 1 653,5 mill.301 ansatte 2025
−100 %−50050
De tre andre er de største selskapene i næringskode 58.290.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Guy Montuelle | 1984 |
| Styrets leder | Mathias Lange Dokkan-Thorsen | 1990 |
| Styremedlem | Guy Montuelle | 1984 |
| Styremedlem | Jan Fossgård | 1977 |
| Styremedlem | Erlend Sogn | 1964 |
| Styremedlem | Bjørn Røsten | 1971 |
| Revisor | BJØRGVIN REVISJON AS888 976 272 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Kistefos AS32,4 %Oslo · 50 847 ordinære aksjer
- Borgenhaug AS10,0 %Oslo · 15 780 ordinære aksjer
- GUY MONTUELLE9,45 %f. 1984 · Bergen · 14 836 ordinære aksjer
- YOUVAL TOLA MONTUELLE9,40 %f. 1987 · Bergen · 14 760 ordinære aksjer
- Construct Venture AS8,43 %Oslo · 13 235 ordinære aksjer
- BAAI AS5,99 %Tolvsrød · 9 398 ordinære aksjer
- AF GRUPPEN NORGE AS5,43 %Oslo · 8 524 ordinære aksjer
- Oslo · 6 250 ordinære aksjer
- FÖRDE VENTURES3,13 %24980, Meyn · 4 909 ordinære aksjer
- Acquire AS1,46 %Bergen · 2 286 ordinære aksjer
- + 30 andre10,3 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.