- Org.nr.
- 898 585 972
- Telefon
- 62 88 81 33
- Adresse
- Mårvegen 14, 2211 Kongsvinger
- Hovedeier
- HAMAR PUKK OG GRUS AS, 66 %
Rudshøgda Pukkverk AS er et aksjeselskap innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 898 585 972
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 07.05.2012
- Registrert
- 04.07.2012
- Adresse
- Mårvegen 14, 2211 Kongsvinger
- Telefon
- 62 88 81 33
- Postadresse
- Postboks 1223 Rasta
- Kommune
- Kongsvinger
- Aksjekapital
- 2 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rudshøgda Pukkverk AS998 620 503 · RINGSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvinning, produksjon og salg av stein- og grusmasser og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 21 211 900 | 26 413 841 | 23 654 441 | 21 789 552 | 25 055 654 |
| Annen driftsinntekt | 1 061 000 | 775 000 | 15 000 | 19 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 22 272 900 | 27 188 841 | 23 669 441 | 21 808 552 | 25 055 654 |
| Varekostnad | 14 477 008 | 16 834 428 | 15 928 039 | 14 930 780 | 18 318 150 |
| Avskrivning på driftsmidler 1 2 146 O17 | - | - | - | 3 039 006 | - |
| Avskrivning på driftsmidler | 610 505 | 1 310 746 | - | - | 3 129 293 |
| Annen driftskostnad | 4 051 536 | 3 455 476 | 3 002 613 | 2 975 044 | 3 079 592 |
| Sum driftskostnader | 19 139 050 | 21 600 650 | 21 076 668 | 20 944 830 | 24 527 035 |
| Driftsresultat | 3 133 850 | 5 588 191 | 2 592 773 | 863 722 | 528 619 |
| Annen renteinntekt | 30 394 | 22 811 | 35 695 | 20 176 | 23 841 |
| Annen finansinntekt | 3 456 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 33 850 | 22 811 | 35 695 | 20 176 | 23 841 |
| Annen rentekostnad | 634 427 | 908 603 | 924 513 | 644 236 | 335 695 |
| Annen finanskostnad | 69 | 13 835 | 35 246 | 78 686 | 115 051 |
| Sum finanskostnader | 634 495 | 922 438 | 959 759 | 722 922 | 450 746 |
| Netto finans | −600 646 | −899 627 | −924 064 | −702 746 | −426 905 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 668 709 | 160 976 | 101 713 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 22 377 |
| Resultat før skattekostnad | 2 533 204 | 4 688 564 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 559 775 | 1 032 978 | 367 116 | 35 406 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 301 593 | 125 570 | 79 336 |
| Årsresultat | 1 973 429 | 3 655 586 | 1 301 593 | 125 570 | 79 336 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 973 429 | 3 655 586 | 1 301 593 | 125 570 | 79 336 |
| Totalresultat | 1 973 429 | 3 655 586 | 1 301 593 | 125 570 | 79 336 |
| Ordinært utbytte | - | 3 700 000 | 1 000 000 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −44 414 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 973 429 | - | 301 593 | 125 570 | 79 336 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 973 429 | 3 655 586 | 1 301 593 | 125 570 | 79 336 |
| Bruksrettighet l, | 7 750 677 | 7 831 129 | 7 895 146 | 7 898 939 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 7 750 677 | 7 869 951 | 8 144 894 | 8 180 477 | 8 199 399 |
| Opparbeidelse av anlegg | - | - | - | - | 8 666 624 |
| Maskiner | - | - | - | - | 3 227 079 |
| Opparbeidelse av anlegg l, | 5 721 794 | 6 644 215 | 7 068 499 | 7 906 121 | - |
| Maskiner l, | 886 493 | 481 128 | 1 206 423 | 2 444 820 | - |
| Sum varige driftsmidler | 6 608 287 | 7 125 343 | 8 274 921 | 10 350 942 | 11 893 703 |
| Sum anleggsmidler | 14 358 965 | 14 995 294 | 16 419 815 | 18 531 419 | 20 093 102 |
| Sum varer | 8 735 809 | 8 628 979 | 9 482 210 | 6 651 858 | 6 579 920 |
| Kundefordringer | 2 087 691 | 1 738 912 | 1 779 845 | 1 413 395 | 1 861 347 |
| Andre kortsiktige fordringer | 436 990 | 522 406 | 610 900 | 271 938 | 826 796 |
| Sum fordringer | 2 524 681 | 2 261 318 | 2 390 744 | 1 685 334 | 2 688 143 |
| Sum omløpsmidler | 11 260 490 | 10 890 297 | 11 872 954 | 8 337 192 | 9 268 063 |
| Sum eiendeler | 25 619 454 | 25 885 591 | 28 292 769 | 26 868 611 | 29 361 165 |
| Utsatt skattefordel | - | 38 822 | 249 748 | 281 538 | 270 919 |
| Bruksrettighet | - | - | - | - | 7 928 480 |
| Aksjekapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Annen egenkapital | 7 202 046 | 5 228 617 | 5 273 031 | 4 971 438 | 4 845 869 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 202 046 | 5 228 617 | 5 273 031 | 4 971 438 | 4 845 869 |
| Sum egenkapital | 9 202 046 | 7 228 617 | 7 273 031 | 6 971 438 | 6 845 869 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 335 094 | 166 666 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 579 428 | 166 666 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 230 102 | 480 391 | 1 234 380 | - | 3 385 823 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 230 102 | - | 1 234 380 | - | 3 385 823 |
| Sum langsiktig gjeld | 809 530 | - | 1 234 380 | - | 3 385 823 |
| Leverandørgjeld | 2 410 855 | 2 433 482 | 5 437 394 | 1 837 140 | 2 560 356 |
| Betalbar skatt | 276 619 | 822 052 | 335 326 | 46 025 | 104 205 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 32 432 | - |
| Utbytte | - | 3 700 000 | 1 000 000 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 12 073 772 | 10 775 727 | 12 719 318 | 15 164 485 | 16 275 388 |
| Annen kortsiktig gjeld | 846 632 | 278 656 | 293 320 | 305 682 | 189 524 |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 607 878 | - | 19 785 358 | 17 385 765 | 19 129 473 |
| Sum gjeld | 16 417 408 | 18 656 974 | 21 019 738 | 19 897 172 | 22 515 296 |
| Sum egenkapital og gjeld | 25 619 454 | - | 28 292 769 | 26 868 610 | 29 361 165 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,72▲ | 0,60 | 0,60 | 0,48 | 0,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,78▼ | 2,58 | 2,89 | 2,85 | 3,29 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,3 %▼ | 20,7 % | 9,5 % | 3,1 % | 1,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 14,1 %▼ | 20,6 % | 11,0 % | 4,0 % | 2,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,9 %▼ | 13,4 % | 5,5 % | 0,6 % | 0,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 35,9 %▲ | 27,9 % | 25,7 % | 25,9 % | 23,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 08.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Morten Torp | 1973 |
| Styrets leder | Fredrik Holth | 1982 |
| Styremedlem | Hans Bjugstad | 1954 |
| Styremedlem | Kari Helland Berntsen | 1978 |
| Varamedlem | Geir Magne Bjugstad | 1959 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HAMAR PUKK OG GRUS AS66,0 %Ingeberg · 1 320 ordinære aksjer
- GMD Holding AS17,0 %Rudshøgda · 340 ordinære aksjer
- NYE RU HOLDING AS17,0 %Rudshøgda · 340 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HAMAR PUKK OG GRUS AS
- Rudshøgda Pukkverk AS66,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.