- Org.nr.
- 992 431 326
- Adresse
- Gamle Forusveien 8, 4031 Stavanger
- Hovedeier
- FAR AS, 100 %
- Bransje
- Produksjon av planglass
Driftsresultat260 1710,7 % margin
EBITDA452 444før av- og nedskrivninger
Årsresultat267 1810,7 % margin
Egenkapital16 108 10972,0 % av eiendelene
RUFA TRADING AS er et aksjeselskap innen produksjon av planglass, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 431 326
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 27.02.2008
- Registrert
- 12.03.2008
- Adresse
- Gamle Forusveien 8, 4031 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 10 000 000
- Ansatte
- 19
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RUFA TRADING AS972 243 639 · STAVANGER19 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel med glass og innredningsprodukter.
Tidligere navn
- RUFA HOLDING AS12.03.2008 til 26.11.2009
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 38 653 835 | 35 739 253 | 41 423 412 | 43 172 835 | 44 779 439 |
| Annen driftsinntekt | 945 070 | 941 950 | 942 539 | 1 552 428 | 1 307 777 |
| Sum driftsinntekter | 39 598 905 | 36 681 203 | 42 365 951 | 44 725 264 | 46 087 216 |
| Varekostnad | 12 376 928 | 10 771 732 | 14 606 168 | 13 998 668 | 15 081 922 |
| Lønnskostnad | 15 738 357 | 15 343 855 | 15 411 287 | 14 905 786 | 14 373 758 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 192 273 | 192 918 | 211 211 | 201 884 | 195 449 |
| Annen driftskostnad | 11 031 176 | 10 119 989 | 10 364 125 | 11 791 332 | 11 876 440 |
| Sum driftskostnader | 39 338 734 | 36 428 494 | 40 592 791 | 40 897 669 | 41 527 569 |
| Driftsresultat | 260 171 | 252 709 | 1 773 160 | 3 827 595 | 4 559 646 |
| Annen renteinntekt | 20 349 | 23 478 | 10 037 | 1 045 | 643 |
| Annen finansinntekt | 87 274 | 20 973 | 51 782 | 16 232 | 1 499 |
| Sum finansinntekter | 107 623 | 44 451 | 61 819 | 17 278 | 2 142 |
| Annen rentekostnad | 5 838 | 9 766 | 12 550 | 36 880 | 54 963 |
| Annen finanskostnad | 20 913 | 63 823 | 79 677 | 61 937 | 18 200 |
| Sum finanskostnader | 26 752 | 73 589 | 92 227 | 98 817 | 73 163 |
| Netto finans | 80 871 | −29 138 | −30 408 | −81 540 | −71 021 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 742 752 | 3 746 055 | 4 488 625 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 908 091 |
| Resultat før skattekostnad | 341 042 | 223 571 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 73 861 | 44 208 | 383 198 | 756 371 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 359 554 | 2 989 684 | 3 580 534 |
| Årsresultat | 267 181 | 179 363 | 1 359 554 | 2 989 684 | 3 580 534 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 267 181 | 179 363 | 1 359 554 | 2 989 684 | 3 580 534 |
| Totalresultat | 267 181 | 179 363 | 1 359 554 | 2 989 684 | 3 580 534 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 2 268 207 |
| Avsatt til annen egenkapital | 267 181 | 179 363 | 1 359 554 | 2 989 684 | 1 312 327 |
| Sum overføringer og disponeringer | 267 181 | 179 363 | 1 359 554 | 2 989 684 | 3 580 534 |
| Utsatt skattefordel | 406 109 | - | 345 172 | 338 433 | 131 522 |
| Sum immaterielle eiendeler | 406 109 | 406 017 | 345 172 | 338 433 | 154 166 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | - | 16 407 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 660 459 | 616 389 | 568 364 | 637 677 | 476 729 |
| Sum varige driftsmidler | 660 459 | - | 568 364 | 637 677 | 493 136 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 067 568 | 1 023 406 | 914 536 | 977 110 | 648 302 |
| Sum varer | 16 053 155 | 14 878 922 | 14 854 193 | 14 842 734 | 15 492 662 |
| Kundefordringer | 2 702 963 | 2 865 256 | 4 502 801 | 2 387 408 | 3 986 176 |
| Andre kortsiktige fordringer | 281 455 | 167 621 | 4 014 894 | 572 125 | 423 855 |
| Sum fordringer | 2 984 418 | 3 032 877 | 8 517 695 | 2 959 533 | 4 410 031 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 270 267 | 1 700 873 | 4 554 455 | 7 434 872 | 3 114 939 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 270 267 | 1 700 873 | 4 554 455 | 7 434 872 | 3 114 939 |
| Sum omløpsmidler | 21 307 841 | 19 612 672 | 27 926 342 | 25 237 139 | 23 017 633 |
| Sum eiendeler | 22 375 408 | 20 636 078 | 28 840 878 | 26 214 249 | 23 665 934 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | - | - | - | - | 22 644 |
| Aksjekapital | 10 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | −5 000 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 10 000 000 | 10 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 |
| Annen egenkapital | 6 108 109 | 5 840 928 | 5 661 565 | 4 302 011 | 1 312 327 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 108 109 | 5 840 928 | 5 661 565 | 4 302 011 | 1 312 327 |
| Sum egenkapital | 16 108 109 | 15 840 928 | 20 661 565 | 19 302 011 | 16 312 327 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 7 | 274 929 | 936 129 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 274 929 | 936 129 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 274 929 | 936 129 |
| Leverandørgjeld | 2 128 866 | 998 992 | 3 850 356 | 1 613 595 | 1 848 329 |
| Betalbar skatt | 73 953 | 105 053 | 389 937 | 963 282 | 930 587 |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 278 209 | 1 910 442 | 2 112 876 | 2 050 267 | 1 979 220 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 786 272 | 1 780 662 | 1 826 144 | 2 010 164 | 1 659 343 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 267 299 | 4 795 149 | 8 179 313 | 6 637 309 | 6 417 479 |
| Sum gjeld | 6 267 299 | 4 795 149 | 8 179 313 | 6 912 238 | 7 353 608 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 375 408 | 20 636 078 | 28 840 878 | 26 214 249 | 23 665 934 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,40▼ | 4,09 | 3,41 | 3,80 | 3,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,39▲ | 0,30 | 0,40 | 0,36 | 0,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,7 %▲ | 1,2 % | 6,7 % | 15,4 % | 19,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,7 % | 0,7 % | 4,2 % | 8,6 % | 9,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,7 %▲ | 0,5 % | 3,2 % | 6,7 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 72,0 %▼ | 76,8 % | 71,6 % | 73,6 % | 68,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 084 153
- Resultat per ansatt, kroner
- 13 693
Driftsmargin mot to navngitte selskaper
RUFA TRADING AS0,7 %
39,6 mill. 19 ansatte 2025
0 %102030
RUFA TRADING AS0,7 % 39,6 mill.19 ansatte 2025
SCAN GLASS AS14,3 % 4,9 mill.10 ansatte 2025
TOTEN GLASS & ALUMINIUM AS25,2 % 21,2 mill.7 ansatte 2025
0 %102030
De to andre er de største selskapene i næringskode 23.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mette Farstad | 1983 |
| Styrets leder | Glenn Brun Henriksen | 1977 |
| Styremedlem | Rune Olav Farstad | 1953 |
| Styremedlem | Dan Ivarson | 1969 |
| Revisor | AVEN REVISJON AS992 121 696 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FAR AS100,0 %Hafrsfjord · 15 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FAR AS
- FARSTAD GLASS & ALUMINIUM AS100,0 %
- GFV20 AS100,0 %
- RUFA TRADING AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 976 041 720 · 1 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.