- Org.nr.
- 988 697 559
- Adresse
- Sagvollvegen 255, 2833 Raufoss
Driftsresultat4 525 01045,0 % margin
EBITDA5 861 103før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 689 39736,7 % margin
Egenkapital14 217 60983,0 % av eiendelene
RUNAR SVENDSEN SKOGSMASKINER AS er et aksjeselskap innen tjenester tilknyttet skogbruk, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 697 559
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.09.2005
- Registrert
- 04.10.2005
- Adresse
- Sagvollvegen 255, 2833 Raufoss
- Kommune
- Vestre Toten
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RUNAR SVENDSEN SKOGSMASKINER AS978 831 354 · VESTRE TOTEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Maskinentreprenør innen skogbruk. Investering i fast eiendom og andre selskaper, samt alt hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 414 633 | 6 211 187 | 5 988 286 | 5 413 446 | 4 842 306 |
| Annen driftsinntekt | 2 631 000 | - | - | 1 309 265 | - |
| Sum driftsinntekter | 10 045 633 | 6 211 187 | 5 988 286 | 6 722 711 | 4 842 306 |
| Varekostnad | 908 426 | 865 379 | 1 239 262 | 387 771 | 209 900 |
| Lønnskostnad | 945 603 | 844 661 | 706 584 | 1 231 820 | 1 676 183 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 336 093 | 988 317 | 997 325 | 1 035 360 | 918 059 |
| Annen driftskostnad | 2 330 501 | 2 635 466 | 2 830 432 | 2 790 940 | 2 543 132 |
| Sum driftskostnader | 5 520 623 | 5 333 823 | 5 773 603 | 5 445 891 | 5 347 274 |
| Driftsresultat | 4 525 010 | 877 364 | 214 683 | 1 276 820 | −504 969 |
| Annen renteinntekt | 215 072 | 213 084 | 16 802 | 876 | 1 175 |
| Annen finansinntekt | 17 161 | 14 846 | 14 886 | 13 969 | 14 759 |
| Sum finansinntekter | 232 233 | 227 930 | 31 688 | 14 845 | 15 934 |
| Annen rentekostnad | 26 232 | 49 191 | 38 705 | 13 407 | 6 298 |
| Annen finanskostnad | - | - | 2 591 | 5 | 89 |
| Sum finanskostnader | 26 232 | 49 191 | 41 296 | 13 412 | 6 387 |
| Netto finans | 206 001 | 178 740 | −9 608 | 1 433 | 9 547 |
| Resultat før skatt | - | - | 205 075 | 1 278 252 | −495 421 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −108 574 |
| Resultat før skattekostnad | 4 731 011 | 1 056 104 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 041 614 | 232 789 | 46 425 | 282 983 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 158 650 | 995 269 | −386 847 |
| Årsresultat | 3 689 397 | 823 315 | 158 650 | 995 269 | −386 847 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 689 397 | 823 315 | 158 650 | 995 269 | −386 847 |
| Totalresultat | 3 689 397 | 823 315 | 158 650 | 995 269 | −386 847 |
| Overført annen egenkapital | 3 689 397 | 823 315 | 158 650 | 995 269 | −386 847 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 689 397 | 823 315 | 158 650 | 995 269 | −386 847 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 35 405 | 41 570 | 47 735 | 53 900 | 60 100 |
| Maskiner og anlegg | 6 595 200 | 3 304 128 | 3 595 680 | 4 586 840 | 2 666 000 |
| Sum varige driftsmidler | 6 630 605 | 3 345 698 | 3 643 415 | 4 640 740 | 2 726 100 |
| Andre fordringer | - | 75 000 | 175 000 | 275 000 | 375 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 75 000 | 175 000 | 275 000 | 375 000 |
| Sum anleggsmidler | 6 630 605 | 3 420 698 | 3 818 415 | 4 915 740 | 3 101 100 |
| Kundefordringer | 1 333 134 | 1 235 476 | 997 858 | 1 321 391 | 151 140 |
| Andre kortsiktige fordringer | 60 287 | 59 408 | 54 253 | 54 922 | 43 336 |
| Sum fordringer | 1 393 421 | 1 294 884 | 1 052 110 | 1 376 313 | 194 476 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 9 111 067 | 7 665 134 | 7 241 944 | 5 212 361 | 6 892 712 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende T 241 | - | - | - | 5 212 361 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 9 111 067 | 7 665 134 | - | - | 6 892 712 |
| Sum omløpsmidler | 10 504 488 | 8 960 018 | 8 294 055 | 6 588 674 | 7 087 188 |
| Sum eiendeler | 17 135 093 | 12 380 716 | 12 112 470 | 11 504 414 | 10 188 288 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 14 117 609 | 10 428 213 | 9 604 898 | 9 446 248 | 8 450 979 |
| Sum opptjent egenkapital | 14 117 609 | 10 428 213 | 9 604 898 | 9 446 248 | 8 450 979 |
| Sum egenkapital | 14 217 609 | 10 528 213 | 9 704 898 | 9 546 248 | 8 550 979 |
| Utsatt skatt | 684 305 | 208 123 | 289 994 | - | 155 083 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 684 305 | 208 123 | 289 994 | - | 155 083 |
| Sum langsiktig gjeld | 684 305 | 208 123 | 289 994 | 384 017 | 155 083 |
| Leverandørgjeld | 280 445 | 110 589 | 413 082 | 241 816 | 99 755 |
| Betalbar skatt | 565 432 | 314 660 | 140 448 | 54 049 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 673 450 | 189 648 | 518 185 | 151 474 | 119 453 |
| Annen kortsiktig gjeld | 713 852 | 1 029 484 | 1 045 863 | 1 126 810 | 1 263 018 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 233 179 | 1 644 381 | 2 117 578 | 1 574 149 | 1 482 227 |
| Sum gjeld | 2 917 484 | 1 852 503 | 2 407 572 | 1 958 166 | 1 637 309 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 135 093 | - | 12 112 470 | 11 504 414 | 10 188 288 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,70▼ | 5,45 | 3,92 | 4,19 | 4,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,21▲ | 0,18 | 0,25 | 0,21 | 0,19 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 32,2 %▲ | 9,0 % | 2,1 % | 11,9 % | −4,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 45,0 %▲ | 14,1 % | 3,6 % | 19,0 % | −10,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 36,7 %▲ | 13,3 % | 2,6 % | 14,8 % | −8,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,0 %▼ | 85,0 % | 80,1 % | 83,0 % | 83,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RUNAR SVENDSEN SKOGSMASKINER AS45,0 %
10,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
VIKEN SKOG SA−1,9 % 3 005,8 mill.117 ansatte 2025
NORSK VIRKESMÅLING1,2 % 148,6 mill.139 ansatte 2025
Altiskog AS12,4 % 195,1 mill.31 ansatte 2025
RUNAR SVENDSEN SKOGSMASKINER AS45,0 % 10,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 02.400.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Runar Svendsen | 1961 |
| Styrets leder | Runar Svendsen | 1961 |
| Varamedlem | Jane Homb | 1970 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
| Regnskapsfører | TALLENT AS987 612 479 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNAR SVENDSEN100,0 %f. 1961 · Raufoss · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.