- Org.nr.
- 929 056 876
- Adresse
- Mannhellervegen 100, 6856 Sogndal
RUR AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 056 876
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 16.02.2022
- Registrert
- 08.04.2022
- Adresse
- Mannhellervegen 100, 6856 Sogndal
- Kommune
- Sogndal
- Aksjekapital
- 45 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RUR AS929 237 455 · SOGNDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, sal og utleige av maskinar, utstyr og eigedom, og andre produkt/tenester som naturleg høyrer saman med dette. Selskapet kan ta del i anna selskap med liknande verksemd, herunder kjøpe aksjar i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salsinntekter | 192 000 | 177 000 | 195 000 | 230 000 |
| Sum driftsinntekter | 192 000 | 177 000 | 195 000 | 230 000 |
| Avskriving på varige driftsmiddel og immaterielle eigedelar | 87 221 | 87 221 | 87 221 | 58 147 |
| Annan driftskostnad | 123 653 | 80 691 | 9 876 | 11 544 |
| Sum driftskostnader | 210 874 | 167 912 | 97 097 | 69 691 |
| Driftsresultat | −18 874 | 9 088 | 97 903 | 160 309 |
| Anna renteinntekt | 299 | 108 | 60 | 22 |
| Sum finansinntekter | 299 | 108 | 60 | 22 |
| Annan rentekostnad | 1 315 | 9 130 | 17 379 | 20 325 |
| Sum finanskostnader | 1 315 | 9 130 | 17 379 | 20 325 |
| Netto finans | −1 016 | −9 022 | −17 319 | −20 303 |
| Resultat før skatt | −19 890 | 66 | 80 584 | 140 006 |
| Skattekostnad | 4 928 | 4 350 | 17 794 | 30 801 |
| Årsresultat | −24 818 | −4 284 | 62 790 | 109 205 |
| Overføring til/frå annan eigenkapital | −24 817 | −4 284 | 62 790 | 109 205 |
| Sum overføringar og disponeringar | −24 817 | −4 284 | 62 790 | 109 205 |
| Maskinar og anlegg | 116 296 | 203 517 | 290 738 | 377 959 |
| Sum varige driftsmiddel | 116 296 | 203 517 | 290 738 | 377 959 |
| Sum anleggsmiddel | 116 296 | 203 517 | 290 738 | 377 959 |
| Kundekrav | 40 000 | 20 000 | 33 750 | 33 750 |
| Andre krav | 5 650 | 0 | - | - |
| Sum krav | 45 650 | 20 000 | 33 750 | 33 750 |
| Bankinnskot, kontantar og liknande | 61 626 | 43 566 | 82 655 | 45 622 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 61 626 | 43 566 | 82 655 | 45 622 |
| Sum omløpsmiddel | 107 276 | 63 566 | 116 405 | 79 372 |
| Sum eiendeler | 223 572 | 267 083 | 407 143 | 457 331 |
| Selskapskapital | 45 000 | 45 000 | 45 000 | 45 000 |
| Sum innskoten eigenkapital | 45 000 | 45 000 | 45 000 | 45 000 |
| Annan eigenkapital | 142 894 | 167 711 | 171 995 | 109 205 |
| Sum opptent eigenkapital | 142 894 | 167 711 | 171 995 | 109 205 |
| Sum egenkapital | 187 894 | 212 711 | 216 995 | 154 205 |
| Utsett skatt | - | - | 2 559 | 6 396 |
| Sum avsetjingar for plikter | - | - | 2 559 | 6 396 |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | 0 | 45 264 | 153 936 | 262 608 |
| Sum anna langsiktig gjeld | 0 | 45 264 | 153 936 | 262 608 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 45 264 | 156 495 | 269 004 |
| Leverandørgjeld | 30 750 | 806 | 1 209 | 2 288 |
| Betalbar skatt | 4 928 | 6 909 | 21 631 | 24 405 |
| Skuldige offentlege avgifter | 0 | 1 589 | 11 009 | 7 043 |
| Anna kortsiktig gjeld | 0 | −197 | −197 | 386 |
| Sum kortsiktig gjeld | 35 678 | 9 107 | 33 652 | 34 122 |
| Sum gjeld | 35 678 | 54 371 | 190 147 | 303 126 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 223 572 | 267 082 | 407 143 | 457 330 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,01▼ | 6,98 | 3,46 | 2,33 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,19▼ | 0,26 | 0,88 | 1,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −7,6 %▼ | 2,7 % | 22,7 % | 35,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,8 %▼ | 5,1 % | 50,2 % | 69,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −12,9 %▼ | −2,4 % | 32,2 % | 47,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 84,0 %▲ | 79,6 % | 53,3 % | 33,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.630.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Thomas Kristoffersen Rygg | 1991 |
| Styrets leder | Terje Uglum | 1994 |
| Regnskapsfører | KVAMME REKNESKAP AS916 051 271 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PTLR Holding AS33,3 %Sogndal · 100 A-aksjer
- Rosenlund Holding AS33,3 %Trondheim · 100 A-aksjer
- TERJE UGLUM AS33,3 %Sogndal · 100 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.