- Org.nr.
- 922 225 087
- Adresse
- Bækenlia 20, 3540 Nesbyen
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat−13 732ikke oppgitt
Årsresultat46 032ikke oppgitt
Egenkapital84 43067,8 % av eiendelene
Rustand Holding AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 225 087
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.09.2026
- Stiftet
- 03.02.2019
- Registrert
- 14.02.2019
- Adresse
- Bækenlia 20, 3540 Nesbyen
- Kommune
- Nesbyen
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Nesbyen (27)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Holdingselskap
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 13 732 | - | - | 13 004 | 5 729 |
| Sum driftskostnader | 13 732 | 10 740 | 7 291 | 13 004 | 5 729 |
| Driftsresultat | −13 732 | −10 740 | −7 291 | −13 004 | −5 729 |
| Resultat før skatt | - | 19 260 | −7 291 | −13 004 | −5 729 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −5 729 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 59 799 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 59 799 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 35 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 35 | −30 000 | - | - | - |
| Netto finans | 59 764 | 30 000 | 0 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | 46 032 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 46 032 | 19 260 | −7 291 | −13 004 | −5 729 |
| Udekket tap | 46 032 | - | - | - | −5 729 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −5 729 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 60 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 60 000 | - | - | - | 50 900 |
| Sum anleggsmidler | 60 000 | 67 900 | 44 900 | 44 900 | 50 900 |
| Konsernfordringer | 60 699 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 60 699 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 908 | - | - | - | 533 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 908 | - | - | - | 533 |
| Sum omløpsmidler | 64 607 | 1 157 | 563 | 854 | 533 |
| Sum eiendeler | 124 607 | 69 057 | 45 463 | 45 754 | 51 433 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | - | 30 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 20 900 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 54 430 | - | - | - | 54 430 |
| Sum innskutt egenkapital | 84 430 | 84 430 | 84 430 | 84 430 | 84 430 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | 44 997 |
| Sum opptjent egenkapital | 0 | −46 032 | −65 292 | −58 001 | −44 997 |
| Sum egenkapital | 84 430 | 38 398 | 19 138 | 26 429 | 39 433 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 12 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 1 852 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 38 325 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 40 177 | 30 659 | 26 325 | 19 325 | 12 000 |
| Sum gjeld | 40 177 | 30 659 | 26 325 | 19 325 | 12 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 124 607 | - | - | - | 51 433 |
| kr 1 000,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,61▲ | 0,04 | 0,02 | 0,04 | 0,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,48▼ | 0,80 | 1,38 | 0,73 | 0,30 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 47,6 %▲ | −18,8 % | −16,0 % | −26,8 % | −11,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 67,8 %▲ | 55,6 % | 42,1 % | 57,8 % | 76,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Endre Rustand | 1981 |
| Regnskapsfører | HALLINGDAL ØKONOMISERVICE AS980 057 925 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS980 289 648 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ENDRE RUSTAND100,0 %f. 1981 · Nesbyen · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Rustand Maskinservice AS100,0 %922 353 298 · 30 ordinære aksjer
- Rukkedalsvegen 44 AS100,0 %922 353 433 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.